Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 5 March 2014

Men

30 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Andrey Khramov Russian Federation 14:46
2 Dmitriy Tsvetkov Russian Federation 15:34 +0:48
3 Alexey Sidorov Russian Federation 15:36 +0:50
4 Ivan Nikitin Russian Federation 16:01 +1:15
5 Dmitry Polyakov Russian Federation 16:07 +1:21
6 Artem Popov Russian Federation 16:08 +1:22
7 Ivan Kuchmenko Russian Federation 16:12 +1:26
8 Vladislav Prozorovskiy Russian Federation 16:15 +1:29
9 Roman Efimov Russian Federation 16:18 +1:32
10 Alexey Lysenkov Russian Federation 16:19 +1:32
11 Popov Igor Russian Federation 16:22 +1:36
12 Evgeniy Popov Russian Federation 16:32 +1:46
12 Roman Ryapolov Russian Federation 16:32 +1:46
14 Vladimir Tregubov Russian Federation 16:39 +1:52
15 Dmitriy Maslovskiy Russian Federation 16:44 +1:57
16 Dmitriy Naumov Russian Federation 16:56 +2:10
17 Sergey Dobrynin Russian Federation 17:00 +2:13
17 Konstantin Serebryanitskiy Russian Federation 17:00 +2:14
19 Anton Portnov Russian Federation 17:07 +2:21
20 Baryshnikov Andrey Russian Federation 17:11 +2:25
21 Ivan Potylitsyn Russian Federation 17:18 +2:31
21 Alexandr Shavkunov Russian Federation 17:18 +2:32
23 Timofey Zuzov Russian Federation 17:23 +2:37
24 Pavel Shestakov Russian Federation 17:42 +2:56
25 Rafik Yakupov Russian Federation 17:43 +2:57
26 Petr Sukharev Russian Federation 17:49 +3:03
27 Sergey Borovkov Russian Federation 18:05 +3:19
27 Maxim Davidov Russian Federation 18:05 +3:18
29 Dmitriy Mityaev Russian Federation 19:16 +4:30
Sergey Detkov Russian Federation disqualified

Women

30 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Galina Vinogradova Russian Federation 14:58
2 Anastasiya Tikhonova Russian Federation 15:21 +0:23
3 Svetlana Mironova Russian Federation 15:42 +0:44
4 Natalia Efimova Russian Federation 16:01 +1:02
5 Julia Novikova Russian Federation 16:29 +1:31
6 Nataliya Vinogradova Russian Federation 16:33 +1:34
7 Nina Temyakova Russian Federation 16:48 +1:50
8 Inna Somova Russian Federation 16:53 +1:54
9 Aleksandra Voytova Russian Federation 16:54 +1:56
10 Natalya Giklova Russian Federation 17:06 +2:08
11 Tatiyana Rozova Russian Federation 17:10 +2:11
12 Liubov Kutsenina Russian Federation 17:24 +2:25
13 Nadezhda Orlova Russian Federation 17:46 +2:48
14 Darya Krasilnikova Russian Federation 17:52 +2:54
15 Nastya Potapenko Russian Federation 18:03 +3:05
16 Darya Korobeynik Russian Federation 18:10 +3:11
17 Viktoriya Lukashova Russian Federation 18:17 +3:18
18 Olga Khoroshilova Russian Federation 18:23 +3:25
19 Nadezhda Sorvacheva Russian Federation 19:03 +4:05
20 Alena Svistun Russian Federation 19:09 +4:11
21 Marina Rosink Russian Federation 19:30 +4:32
22 Elena Gurskaya Russian Federation 19:48 +4:49
23 Olga Belova Russian Federation 19:50 +4:52
24 Anna Inyushina Russian Federation 20:12 +5:14
25 Darya Prosvirina Russian Federation 20:26 +5:28
26 Darya Maslennikova Russian Federation 20:39 +5:40
27 Valentina Sukhanova Russian Federation 21:18 +6:19
28 Maria Makarova Russian Federation 22:05 +7:07
29 Anna Sukhanova Russian Federation 22:27 +7:28
Anastasiya Sviderskaya Russian Federation disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!