International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 11 January 2014

Classes: Show all | Men | Women

Men

37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation1:08:45
2Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation1:09:37+0:52
3Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation1:11:13+2:28
4Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation1:11:42+2:57
5Valeriy GluhovRussian FederationRussian Federation1:11:55+3:10
6Vassili GloukharevRussian FederationRussian Federation1:13:14+4:29
7Stepan MalinovskiyRussian FederationRussian Federation1:13:46+5:01
8Egor ZorinRussian FederationRussian Federation1:14:02+5:17
9Nicolay MakarovRussian FederationRussian Federation1:15:19+6:34
10Ilya LebedevRussian FederationRussian Federation1:16:08+7:23
11Alexey GolovanRussian FederationRussian Federation1:19:49+11:04
12Denis GolovinRussian FederationRussian Federation1:20:06+11:21
13Ivan PovyshevRussian FederationRussian Federation1:21:38+12:53
14Egor VolkovRussian FederationRussian Federation1:22:14+13:29
15Aleksandr DurnovRussian FederationRussian Federation1:23:24+14:39
16Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:23:52+15:07
17Grigory MedvedevRussian FederationRussian Federation1:25:08+16:23
18Andrey ProkchorovRussian FederationRussian Federation1:25:41+16:56
19Vladimir NovikovRussian FederationRussian Federation1:26:42+17:57
20Aleksandr ZlobinRussian FederationRussian Federation1:27:43+18:58
21Alexandr ShavkunovRussian FederationRussian Federation1:30:44+21:59
22Leonid TsvetkovRussian FederationRussian Federation1:32:05+23:20
23Sergey OlennikovRussian FederationRussian Federation1:32:16+23:31
24Evgeny BaranovRussian FederationRussian Federation1:32:22+23:37
25Sergey BatinRussian FederationRussian Federation1:33:48+25:03
26Maxim KapitonovRussian FederationRussian Federation1:35:32+26:47
27Aleksey NosovRussian FederationRussian Federation1:37:24+28:39
28Sergey FesenkoRussian FederationRussian Federation1:38:07+29:22
29Timur KhusnutdinovRussian FederationRussian Federation1:39:00+30:15
30Vladimir EvseevRussian FederationRussian Federation1:40:53+32:08
31Andrey BelovRussian FederationRussian Federation1:41:26+32:41
32Grigoriy UtkinRussian FederationRussian Federation1:42:17+33:32
33Ivan PanovRussian FederationRussian Federation1:51:39+42:54
34Aleksandr TyufyakovRussian FederationRussian Federation2:01:27+52:42
35Fedor ZaytsevRussian FederationRussian Federation2:08:39+59:54
Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Sergey ShalinRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World