International Orienteering Federation

Official results for SkiGo Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: SkiGo Cup
Organiser: Sweden
Date: 1 December 2013

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Stanimir BelomazhevMen (44)16:49+0:52

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Hana HancikovaWomen (30)19:20+1:32

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Johanka SimkovaWomen (30)22:04+4:16

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Ilmar UdamMen (44)20:30+4:33

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Daisy KudreWomen (30)19:12+1:24

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Staffan TunisMen (44)16:25+0:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tero LinnainmaaMen (44)17:28+1:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Hannu-Pekka PukemaMen (44)17:36+1:39

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Janne HakkinenMen (44)17:50+1:53

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Peter SundelinMen (44)18:06+2:09

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Simo TurunenMen (44)18:37+2:40

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Tommi ReponenMen (44)19:28+3:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Milka LeppasalmiWomen (30)18:07+0:19

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Sonja MorskyWomen (30)18:13+0:25

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Tiia TallilaWomen (30)19:16+1:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Marjut TurunenWomen (30)19:19+1:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Anni ToiviainenWomen (30)21:32+3:44

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Salla KoskelaWomen (30)21:44+3:56

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Laura Csucs FenyvesiWomen (30)28:09+10:21

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Raivo KivlenieksMen (44)18:29+2:32

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Andris KivlenieksMen (44)18:48+2:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Nauris NeimanisMen (44)22:58+7:01

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Gabriele KeinaiteWomen (30)22:04+4:16

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Hans Jorgen KvaleMen (44)16:44+0:47

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Oyvind WatterdalMen (44)17:18+1:21

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ove SaetraMen (44)17:18+1:21

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Lars Hol MoholdtMen (44)17:18+1:21

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Eivind TonnaMen (44)19:29+3:32

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Sindre Haverstad JanssonMen (44)28:42+12:45

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Christina Lo Hellberg LovaldWomen (30)19:44+1:56

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Klaus CsucsMen (44)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Andrei LamovMen (44)15:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Kiril VeselovMen (44)16:36+0:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Vladimir BarchukovMen (44)16:44+0:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Andrey GrigorievMen (44)16:54+0:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (30)18:24+0:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Olga TrifanovaWomen (30)18:29+0:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Natalia GaleevaWomen (30)20:37+2:49

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Andreas HolmbergMen (44)16:17+0:20

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Erik BlomgrenMen (44)16:45+0:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Carl MagnussonMen (44)17:20+1:23

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Erik RostMen (44)17:20+1:23

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Martin HammarbergMen (44)17:29+1:32

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Peter ArnessonMen (44)17:32+1:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Linus RappMen (44)17:48+1:51

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ulrik NordbergMen (44)17:57+2:00

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Niklas HenrikssonMen (44)18:03+2:06

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Markus LundholmMen (44)18:09+2:12

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Joar SvartholmMen (44)19:38+3:41

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Erik JohanssonMen (44)19:40+3:43

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Adam KarlssonMen (44)20:36+4:39

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Henrik PerssonMen (44)24:28+8:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Henrik FrojdMen (44)25:49+9:52

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Per FrostMen (44)27:29+11:32

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Mats WallbergMen (44)29:37+13:40

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Tage NordbergMen (44)30:09+14:12

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tove AlexanderssonWomen (30)17:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Linda LindkvistWomen (30)19:17+1:29

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Evelina WickbomWomen (30)19:18+1:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Magdalena OlssonWomen (30)19:21+1:33

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Frida SandbergWomen (30)19:42+1:54

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Elin VedinWomen (30)19:48+2:00

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Emma BergstromWomen (30)20:39+2:51

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Cecilia ThomassonWomen (30)21:49+4:01

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Helena LundkvistWomen (30)22:05+4:17

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Anna GunnarsWomen (30)22:41+4:53

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Andrea WickbomWomen (30)23:46+5:58

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Frida PerssonWomen (30)23:57+6:09

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Linnea SundstromWomen (30)25:31+7:43

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Agnes ElfvingWomen (30)29:59+12:11

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Christian SpoerryMen (44)17:58+2:01

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Sandro TruttmannMen (44)20:05+4:08

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Gion SchnyderMen (44)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Laura DienerWomen (30)24:31+6:43

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport