International Orienteering Federation

Official results for SkiGo Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: SkiGo Cup
Organiser: Sweden
Date: 30 November 2013

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Yury YazykouMen (47)46:48+3:08

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Stanimir BelomazhevMen (47)44:52+1:12

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Hana HancikovaWomen (32)46:44+1:29

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Johanka SimkovaWomen (32)58:41+13:26

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ilmar UdamMen (47)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Daisy KudreWomen (32)52:21+7:06

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Simo TurunenMen (47)46:03+2:23

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Hannu-Pekka PukemaMen (47)46:17+2:37

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Janne HakkinenMen (47)46:19+2:39

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Staffan TunisMen (47)46:51+3:11

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Tero LinnainmaaMen (47)47:19+3:39

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Peter SundelinMen (47)52:22+8:42

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Tommi ReponenMen (47)52:23+8:43

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Milka LeppasalmiWomen (32)45:46+0:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sonja MorskyWomen (32)48:42+3:27

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Marjut TurunenWomen (32)49:01+3:46

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anni ToiviainenWomen (32)49:34+4:19

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tiia TallilaWomen (32)50:00+4:45

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Salla KoskelaWomen (32)56:21+11:06

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Laura Csucs FenyvesiWomen (32)59:55+14:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Andris KivlenieksMen (47)52:44+9:04

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Raivo KivlenieksMen (47)55:10+11:30

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Gabriele KeinaiteWomen (32)54:42+9:27

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Hans Jorgen KvaleMen (47)43:42+0:02

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Lars Hol MoholdtMen (47)45:47+2:07

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ove SaetraMen (47)48:52+5:12

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Eivind TonnaMen (47)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Oyvind WatterdalMen (47)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sindre Haverstad JanssonMen (47)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Christina Lo Hellberg LovaldWomen (32)51:38+6:23

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Klaus CsucsMen (47)56:51+13:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Vladimir BarchukovMen (47)44:05+0:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Andrei LamovMen (47)45:36+1:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Andrey GrigorievMen (47)45:40+2:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kiril VeselovMen (47)45:43+2:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Valeriy GluhovMen (47)46:40+3:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Vadim TolstopyatovMen (47)48:15+4:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Stepan MalinovskiyMen (47)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Tatiana RvachevaWomen (32)45:25+0:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Natalia GaleevaWomen (32)46:48+1:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Anastasia KravchenkoWomen (32)46:59+1:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Olga TrifanovaWomen (32)47:02+1:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (32)49:10+3:55

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Erik RostMen (47)43:40

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Martin HammarbergMen (47)45:50+2:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Andreas HolmbergMen (47)45:52+2:12

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Erik BlomgrenMen (47)46:16+2:36

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ulrik NordbergMen (47)46:43+3:03

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Peter ArnessonMen (47)48:29+4:49

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Markus LundholmMen (47)48:40+5:00

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Linus RappMen (47)50:59+7:19

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Carl MagnussonMen (47)51:28+7:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Niklas HenrikssonMen (47)54:18+10:38

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Adam KarlssonMen (47)54:36+10:56

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Joar SvartholmMen (47)55:14+11:34

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Henrik FrojdMen (47)1:13:33+29:53

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Per FrostMen (47)1:22:49+39:09

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Tage NordbergMen (47)1:32:58+49:18

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Erik JohanssonMen (47)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mats WallbergMen (47)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Henrik PerssonMen (47)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tove AlexanderssonWomen (32)45:15

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Elin VedinWomen (32)49:26+4:11

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Frida SandbergWomen (32)49:46+4:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Evelina WickbomWomen (32)50:30+5:15

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Magdalena OlssonWomen (32)50:46+5:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Linda LindkvistWomen (32)51:54+6:39

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Cecilia ThomassonWomen (32)54:07+8:52

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Emma BergstromWomen (32)57:07+11:52

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Helena LundkvistWomen (32)58:11+12:56

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Andrea WickbomWomen (32)1:02:04+16:49

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Anna GunnarsWomen (32)1:02:17+17:02

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Frida PerssonWomen (32)1:03:50+18:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Linnea SundstromWomen (32)1:07:51+22:36

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Agnes ElfvingWomen (32)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Gion SchnyderMen (47)46:00+2:20

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Christian SpoerryMen (47)48:26+4:46

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Sandro TruttmannMen (47)55:35+11:55

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Laura DienerWomen (32)1:09:56+24:41

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport