International Orienteering Federation

Official results for SkiGo Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: SkiGo Cup
Organiser: Sweden
Date: 30 November 2013

Men

47 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Erik Rost Sweden 43:40
2 Hans Jorgen Kvale Norway 43:42 +0:02
3 Vladimir Barchukov Russian Federation 44:05 +0:25
4 Stanimir Belomazhev Bulgaria 44:52 +1:12
5 Andrei Lamov Russian Federation 45:36 +1:56
6 Andrey Grigoriev Russian Federation 45:40 +2:00
7 Kiril Veselov Russian Federation 45:43 +2:03
8 Lars Hol Moholdt Norway 45:47 +2:07
9 Martin Hammarberg Sweden 45:50 +2:10
10 Andreas Holmberg Sweden 45:52 +2:12
11 Gion Schnyder Switzerland 46:00 +2:20
12 Simo Turunen Finland 46:03 +2:23
13 Erik Blomgren Sweden 46:16 +2:36
14 Hannu-Pekka Pukema Finland 46:17 +2:37
15 Janne Hakkinen Finland 46:19 +2:39
16 Valeriy Gluhov Russian Federation 46:40 +3:00
17 Ulrik Nordberg Sweden 46:43 +3:03
18 Yury Yazykou Belarus 46:48 +3:08
19 Staffan Tunis Finland 46:51 +3:11
20 Tero Linnainmaa Finland 47:19 +3:39
21 Vadim Tolstopyatov Russian Federation 48:15 +4:35
22 Christian Spoerry Switzerland 48:26 +4:46
23 Peter Arnesson Sweden 48:29 +4:49
24 Markus Lundholm Sweden 48:40 +5:00
25 Ove Saetra Norway 48:52 +5:12
26 Linus Rapp Sweden 50:59 +7:19
27 Carl Magnusson Sweden 51:28 +7:48
28 Peter Sundelin Finland 52:22 +8:42
29 Tommi Reponen Finland 52:23 +8:43
30 Andris Kivlenieks Latvia 52:44 +9:04
31 Niklas Henriksson Sweden 54:18 +10:38
32 Adam Karlsson Sweden 54:36 +10:56
33 Raivo Kivlenieks Latvia 55:10 +11:30
34 Joar Svartholm Sweden 55:14 +11:34
35 Sandro Truttmann Switzerland 55:35 +11:55
36 Klaus Csucs Romania 56:51 +13:11
37 Henrik Frojd Sweden 1:13:33 +29:53
38 Per Frost Sweden 1:22:49 +39:09
39 Tage Nordberg Sweden 1:32:58 +49:18
Sindre Haverstad Jansson Norway disqualified
Erik Johansson Sweden disqualified
Stepan Malinovskiy Russian Federation disqualified
Henrik Persson Sweden disqualified
Eivind Tonna Norway disqualified
Ilmar Udam Estonia disqualified
Mats Wallberg Sweden disqualified
Oyvind Watterdal Norway disqualified

Women

32 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Tove Alexandersson Sweden 45:15
2 Tatiana Rvacheva Russian Federation 45:25 +0:10
3 Milka Leppasalmi Finland 45:46 +0:31
4 Hana Hancikova Czech Republic 46:44 +1:29
5 Natalia Galeeva Russian Federation 46:48 +1:33
6 Anastasia Kravchenko Russian Federation 46:59 +1:44
7 Olga Trifanova Russian Federation 47:02 +1:47
8 Sonja Morsky Finland 48:42 +3:27
9 Marjut Turunen Finland 49:01 +3:46
10 Yuliya Tarasenko Bronnikova Russian Federation 49:10 +3:55
11 Elin Vedin Sweden 49:26 +4:11
12 Anni Toiviainen Finland 49:34 +4:19
13 Frida Sandberg Sweden 49:46 +4:31
14 Tiia Tallila Finland 50:00 +4:45
15 Evelina Wickbom Sweden 50:30 +5:15
16 Magdalena Olsson Sweden 50:46 +5:31
17 Christina Lo Hellberg Lovald Norway 51:38 +6:23
18 Linda Lindkvist Sweden 51:54 +6:39
19 Daisy Kudre Estonia 52:21 +7:06
20 Cecilia Thomasson Sweden 54:07 +8:52
21 Gabriele Keinaite Lithuania 54:42 +9:27
22 Salla Koskela Finland 56:21 +11:06
23 Emma Bergstrom Sweden 57:07 +11:52
24 Helena Lundkvist Sweden 58:11 +12:56
25 Johanka Simkova Czech Republic 58:41 +13:26
26 Laura Csucs Fenyvesi Hungary 59:55 +14:40
27 Andrea Wickbom Sweden 1:02:04 +16:49
28 Anna Gunnars Sweden 1:02:17 +17:02
29 Frida Persson Sweden 1:03:50 +18:35
30 Linnea Sundstrom Sweden 1:07:51 +22:36
31 Laura Diener Switzerland 1:09:56 +24:41
Agnes Elfving Sweden disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org