International Orienteering Federation

Official results for Tallinn O-week sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Tallinn O-week sprint
Organiser: Estonia
Date: 17 June 2013

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Bryan KeelyMen (49)18:43+2:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Julian DentMen (49)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Felicity BrownWomen (26)19:35+1:21

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Kerstin BurnettWomen (26)21:28+3:14

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Jennie AndersonWomen (26)30:05+11:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Sarka SvobodnaWomen (26)18:36+0:22

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Mads K. LarsenMen (49)20:35+4:09

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Kenny KivikasMen (49)16:37+0:11

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Kristo HeinmannMen (49)17:06+0:40

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Lauri TammemaeMen (49)18:13+1:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Sergei RjaboshkinMen (49)18:24+1:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jaagup TruusaluMen (49)18:25+1:59

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Tonis LaugesaarMen (49)19:12+2:46

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Marek KarmMen (49)19:39+3:13

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Aleksandr ShvedMen (49)19:39+3:13

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tanel KannelMen (49)20:07+3:41

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Taavi KalaMen (49)20:12+3:46

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Daniel VasserMen (49)20:24+3:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Oliver ImmatoMen (49)20:35+4:09

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ragnar KruuslaMen (49)21:13+4:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Taivo TimmuskMen (49)21:24+4:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Tarmo KuubMen (49)22:00+5:34

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Tiit TahnasMen (49)22:09+5:43

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Sander NahkorMen (49)23:15+6:49

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Vaiko VareMen (49)23:54+7:28

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Mati MagiMen (49)24:10+7:44

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Martin BetlemMen (49)24:40+8:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Lauri RubergMen (49)25:05+8:39

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Rein RooniMen (49)25:27+9:01

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Oleg KoshikMen (49)25:49+9:23

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Anton RoolaidMen (49)30:24+13:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ats SonajalgMen (49)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ragnar IlpMen (49)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Annika RihmaWomen (26)18:14

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Kirti RebaneWomen (26)19:46+1:32

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Margret ZimmermannWomen (26)20:19+2:05

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Evely KaasikuWomen (26)20:26+2:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Sigrid RuulWomen (26)20:57+2:43

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Karmen AlnekWomen (26)21:47+3:33

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Marili ZimmermannWomen (26)22:06+3:52

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Kadi-Liis MinnWomen (26)27:45+9:31

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Triin JoeveerWomen (26)28:57+10:43

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Marge SargmaWomen (26)29:35+11:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Heleri KirssWomen (26)29:45+11:31

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Anita KarnitWomen (26)32:33+14:19

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Marten B. BostromMen (49)16:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Olli-Pekka KoistinenMen (49)17:33+1:07

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Markus SaloMen (49)19:38+3:12

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Kert SyrjalainenMen (49)26:54+10:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Matleena BostromWomen (26)19:58+1:44

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Anu UhotoinenWomen (26)22:42+4:28

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Simon HarstonMen (49)22:09+5:43

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Andrej OlunczekMen (49)22:59+6:33

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Massimo BridaMen (49)22:49+6:23

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Martina PeraniWomen (26)32:47+14:33

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Andris GailisMen (49)20:10+3:44

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Marita FreimaneWomen (26)21:09+2:55

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Karol GaliczMen (49)18:39+2:13

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Bartlomiej MazanMen (49)22:05+5:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Alexey ZemlyakovMen (49)21:18+4:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Sergey DoroninMen (49)22:11+5:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Alexey MinakovMen (49)22:49+6:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Michail IppolitovMen (49)23:56+7:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tatiyana RozovaWomen (26)19:48+1:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Zoya TikhonovaWomen (26)22:13+3:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Victoria KobelevaWomen (26)23:14+5:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Alevtina MarychevaWomen (26)25:06+6:52

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Tim BealeMen (49)20:36+4:10

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Ruth HolmesWomen (26)19:09+0:55

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Kirstin MaxwellWomen (26)20:01+1:47

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Andrew EckMen (49)20:57+4:31

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Nolan MilesMen (49)21:55+5:29

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Ian JonesMen (49)22:42+6:16

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jonathan BangertMen (49)disqualified

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
William TuckerMen (49)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org