International Orienteering Federation

Official results for Baltic Championships

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Championships
Organiser: Estonia
Date: 18 May 2013

Classes: Show all | Men | Women

Women

37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Indre ValaiteLithuaniaLithuania1:08:08
2Anu Akerman AnnusEstoniaEstonia1:08:49+0:41
3Kristina RybakovaiteLithuaniaLithuania1:09:34+1:26
4Gabija RazaityteLithuaniaLithuania1:09:49+1:41
5Rasa PtasekaiteLithuaniaLithuania1:10:47+2:39
6Ausrine KutkaiteLithuaniaLithuania1:11:46+3:38
7Olga GlebovaRussian FederationRussian Federation1:11:47+3:39
8Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania1:13:16+5:08
9Merike VanjukEstoniaEstonia1:16:37+8:29
10Liga ArnieceLatviaLatvia1:17:41+9:33
11Eveli SaueEstoniaEstonia1:18:23+10:15
12Piibe TammemaeEstoniaEstonia1:19:36+11:28
13Laura VikeLatviaLatvia1:20:48+12:40
14Liina PaluEstoniaEstonia1:20:50+12:42
15Eleri HirvEstoniaEstonia1:21:57+13:49
16Anastasia KrugleniaBelarusBelarus1:22:55+14:47
17Gabriele KeinaiteLithuaniaLithuania1:23:33+15:25
18Kerstin UiboupinEstoniaEstonia1:23:44+15:36
19Tekle Emilija GvildyteLithuaniaLithuania1:24:03+15:55
20Tatyana VoskobojnikovaBelarusBelarus1:24:31+16:23
21Helle HallikEstoniaEstonia1:24:39+16:31
22Iveta Stipina BruvereLatviaLatvia1:25:04+16:56
23Mirja VirveEstoniaEstonia1:29:02+20:54
24Maria AlekseyonokBelarusBelarus1:34:39+26:31
25Natalia UkhorskayaRussian FederationRussian Federation1:35:11+27:03
26Jogvile SusinskaiteLithuaniaLithuania1:35:45+27:37
27Madara SadrinaLatviaLatvia1:38:36+30:28
28Janeta TurkaLatviaLatvia1:39:02+30:54
29Sigrid RuulEstoniaEstonia1:40:56+32:48
30Marina RudenkoRussian FederationRussian Federation1:41:08+33:00
31Anna ChegarovskayaRussian FederationRussian Federation1:45:06+36:58
32Svetlana NikolaevaRussian FederationRussian Federation1:45:07+36:59
33Anastasiya AfanasyevaBelarusBelarus1:46:07+37:59
34Evgenia SamarinaRussian FederationRussian Federation1:47:34+39:26
Kristine Bertuka KokinaLatviaLatviadisqualified
Irina GulyaevaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Kirti RebaneEstoniaEstoniadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World