International Orienteering Federation

Official results for Russian Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Championships
Organiser: Russian Federation
Date: 18 March 2013

Men

42 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation1:10:33
2Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation1:11:19+0:46
3Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation1:11:38+1:05
4Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation1:12:30+1:57
5Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation1:12:51+2:18
6Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation1:15:12+4:39
7Artem NikolskiyRussian FederationRussian Federation1:15:17+4:44
8Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation1:16:00+5:27
9Sergey BelousovRussian FederationRussian Federation1:16:32+5:59
10Stepan MalinovskiyRussian FederationRussian Federation1:16:39+6:06
11Mihail UtkinRussian FederationRussian Federation1:16:42+6:09
12Sergey OsipovRussian FederationRussian Federation1:17:02+6:29
13Dmitriy ShalakhinRussian FederationRussian Federation1:18:19+7:46
14Vassili GloukharevRussian FederationRussian Federation1:18:56+8:23
15Ivan KulikovRussian FederationRussian Federation1:19:05+8:32
16Maksim TrifonenkovRussian FederationRussian Federation1:19:07+8:34
17Andrey ShvedovRussian FederationRussian Federation1:20:56+10:23
18Ilya LebedevRussian FederationRussian Federation1:21:34+11:01
19Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federation1:22:07+11:34
20Denis KuznetsovRussian FederationRussian Federation1:22:23+11:50
21Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:22:27+11:54
22Maksim VolokhovRussian FederationRussian Federation1:22:55+12:22
23Aleksandr BorevichRussian FederationRussian Federation1:24:12+13:39
24Oleg AndreevRussian FederationRussian Federation1:25:01+14:28
25Andrey BormotovRussian FederationRussian Federation1:26:07+15:34
26Konstantin KartavtsevRussian FederationRussian Federation1:27:04+16:31
27Daniil ElizarovRussian FederationRussian Federation1:27:18+16:45
28Egor VolkovRussian FederationRussian Federation1:28:45+18:12
29Evgeniy LogvinchukRussian FederationRussian Federation1:30:05+19:32
30Aleksandr DurnovRussian FederationRussian Federation1:32:34+22:01
31Evgeny BaranovRussian FederationRussian Federation1:33:02+22:29
32Dmitry KuzminRussian FederationRussian Federation1:35:16+24:43
33Vyacheslav PimenovRussian FederationRussian Federation1:36:07+25:34
34Timofey PozdeevRussian FederationRussian Federation1:39:51+29:18
35Vladimir SidorovRussian FederationRussian Federation1:40:19+29:46
36Anton TrapeznikovRussian FederationRussian Federation1:42:05+31:32
37Andrey BelovRussian FederationRussian Federation1:47:19+36:46
38Stepan ZhukovRussian FederationRussian Federation1:49:15+38:42
39Timur KhusnutdinovRussian FederationRussian Federation1:53:38+43:05
40Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation1:57:38+47:05
Evgeniy AdeevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Rinat MinnullinRussian FederationRussian Federationdisqualified

Women

29 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation57:59
2Anastasia KravchenkoRussian FederationRussian Federation59:14+1:15
3Yuliya Tarasenko BronnikovaRussian FederationRussian Federation59:42+1:43
4Paulina Frolova MalchikovaRussian FederationRussian Federation1:01:47+3:48
5Natalia NaumovaRussian FederationRussian Federation1:02:01+4:02
6Mariya KechkinaRussian FederationRussian Federation1:02:41+4:42
7Natalia GaleevaRussian FederationRussian Federation1:05:25+7:26
8Kseniya TretyakovaRussian FederationRussian Federation1:06:15+8:16
9Anastasiya SvirRussian FederationRussian Federation1:06:41+8:42
10Tatyana MendelRussian FederationRussian Federation1:06:52+8:53
11Natalya KozlovaRussian FederationRussian Federation1:07:11+9:12
12Tatyana OborinaRussian FederationRussian Federation1:07:19+9:20
13Victoria KobelevaRussian FederationRussian Federation1:09:25+11:26
14Elizaveta MoiseenkoRussian FederationRussian Federation1:10:37+12:38
15Mariya PetrushkoRussian FederationRussian Federation1:13:41+15:42
16Veronika KortylevaRussian FederationRussian Federation1:14:10+16:11
17Olga SergeevaRussian FederationRussian Federation1:15:38+17:39
18Olga DyubinaRussian FederationRussian Federation1:16:38+18:39
19Olga VinogradovaRussian FederationRussian Federation1:17:41+19:42
20Nina SukharevaRussian FederationRussian Federation1:23:12+25:13
21Ekaterina GlukharevaRussian FederationRussian Federation1:23:16+25:17
22Aleksandra KhalyavinaRussian FederationRussian Federation1:27:46+29:47
23Anna KhudikRussian FederationRussian Federation1:34:02+36:03
24Anastasiya KostinaRussian FederationRussian Federation1:35:37+37:38
25Mariya ShapovalovaRussian FederationRussian Federation1:35:41+37:42
26Tatyana MordovinaRussian FederationRussian Federation1:56:15+58:16
27Yuliya YurinovaRussian FederationRussian Federation2:00:23+1:02:24
Alyona TrapeznikovaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org