International Orienteering Federation

Official results for Sprint the Bay

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint the Bay
Organiser: New Zealand
Date: 15 January 2013

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Julian DentMen (74)18:30+0:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ian LawfordMen (74)19:47+2:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Oliver PolandMen (74)19:53+2:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Oscar McNultyMen (74)20:14+2:40

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Bruce ArthurMen (74)20:30+2:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Christopher NauntonMen (74)21:54+4:20

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Henry McNultyMen (74)22:01+4:27

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Joshua BlatchfordMen (74)22:21+4:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Lachlan HallettMen (74)22:22+4:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Kasimir GregoryMen (74)22:24+4:50

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Ashley NankervisMen (74)22:47+5:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Andrew BarnettMen (74)22:47+5:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Brodie NankervisMen (74)22:57+5:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Matt PartonMen (74)23:07+5:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Matt DoyleMen (74)24:50+7:16

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Todd NeveMen (74)25:32+7:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Jim RussellMen (74)26:26+8:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65David TayMen (74)29:06+11:32

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Ian McKenzieMen (74)45:20+27:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Simon RouseMen (74)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Heather MuirWomen (40)21:36+4:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Susanne CasanovaWomen (40)21:40+4:05

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Felicity BrownWomen (40)21:54+4:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Bridget AndersonWomen (40)22:06+4:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Aislinn PrendergastWomen (40)22:10+4:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Mary FlemingWomen (40)22:42+5:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Clare BrownridgeWomen (40)22:44+5:09

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Lauren GillisWomen (40)23:08+5:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Belinda LawfordWomen (40)23:11+5:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Jacqui DoyleWomen (40)23:58+6:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Lisa GrantWomen (40)25:06+7:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Emily PrudhoeWomen (40)29:19+11:44

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Gernot KerschbaumerMen (74)18:31+0:57

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Erik  Simkovics NilssonMen (74)22:37+5:03

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Karin LeonhardtWomen (40)23:39+6:04

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Yannick MichielsMen (74)20:43+3:09

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Will CritchleyMen (74)21:48+4:14

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Carol RossWomen (40)23:48+6:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Jan SedivyMen (74)19:19+1:45

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jan ProchazkaMen (74)19:54+2:20

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Tue LassenMen (74)19:24+1:50

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Piret KladeWomen (40)20:06+2:31

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Annika RihmaWomen (40)21:23+3:48

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Tuomo MakelaMen (74)18:31+0:57

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Antti ParjanneMen (74)19:56+2:22

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Minna KauppiWomen (40)18:24+0:49

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Venla NiemiWomen (40)18:47+1:12

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Hanna RaitanenWomen (40)19:34+1:59

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Susanna ForsellWomen (40)26:11+8:36

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Sabeth KoschWomen (40)26:44+9:09

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Zsolt LenkeiMen (74)19:24+1:50

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Fanni GyurkoWomen (40)disqualified

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Bill EdwardsMen (74)23:30+5:56

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Alessio TenaniMen (74)18:49+1:15

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tim RobertsonMen (74)17:34

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Matthew OgdenMen (74)18:42+1:08

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Toby ScottMen (74)18:54+1:20

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Bryn DaviesMen (74)20:16+2:42

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Gene BeveridgeMen (74)20:22+2:48

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Tane CambridgeMen (74)20:49+3:15

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Alistair RichardsonMen (74)21:25+3:51

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Shamus MorrisonMen (74)22:22+4:48

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Ryan BatinMen (74)22:26+4:52

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Eugene CampbellMen (74)22:27+4:53

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Liam PatersonMen (74)22:32+4:58

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Greg FlynnMen (74)22:50+5:16

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Darren AshmoreMen (74)22:55+5:21

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Thomas EatsonMen (74)23:00+5:26

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Matthew GoodallMen (74)23:07+5:33

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Alistair Cory-WrightMen (74)23:17+5:43

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Martin PeatMen (74)23:40+6:06

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Todd OatesMen (74)24:20+6:46

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Joshua CampbellMen (74)24:24+6:50

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Kieran WoodsMen (74)25:45+8:11

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Fraser MillsMen (74)26:10+8:36

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Steven SimpsonMen (74)31:58+14:24

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Paul JensenMen (74)34:06+16:32

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Peter BakosMen (74)38:23+20:49

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Dion KennedyMen (74)46:49+29:15

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Roger WoodroofeMen (74)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Gergo VerhasMen (74)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Lizzie InghamWomen (40)18:15+0:40

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Amber MorrisonWomen (40)18:41+1:06

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Laura RobertsonWomen (40)19:13+1:38

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Cosette SavilleWomen (40)20:52+3:17

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Tessa RamsdenWomen (40)21:18+3:43

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jula McMillanWomen (40)21:34+3:59

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Sara BaileyWomen (40)22:38+5:03

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Rebecca GrayWomen (40)22:41+5:06

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Anna GrayWomen (40)22:54+5:19

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Erin PatersonWomen (40)23:37+6:02

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Renee BeveridgeWomen (40)23:43+6:08

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Holly EdmondsWomen (40)24:57+7:22

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Rebecca SmithWomen (40)26:34+8:59

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Eskil KinnebergMen (74)19:04+1:30

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ivar HaugenMen (74)21:01+3:27

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Mari FastingWomen (40)18:20+0:45

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Eric HanssonMen (74)22:26+4:52

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Oscar BjorckMen (74)23:20+5:46

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Jakob AnderssonMen (74)23:22+5:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Christian ArnessonMen (74)26:40+9:06

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Lena EliassonWomen (40)18:14+0:39

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Matthias LeonhardtMen (74)18:17+0:43

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Martin HubmannMen (74)19:09+1:35

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Gabriel LombriserMen (74)23:52+6:18

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Judith WyderWomen (40)17:35

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Graham GristwoodMen (74)19:28+1:54

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nick BarrableMen (74)21:39+4:05

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Matthew DickinsonMen (74)22:38+5:04

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Rhys Findlay-RobinsonMen (74)25:07+7:33

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Duncan GrassieMen (74)25:43+8:09

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Charlie AdamsMen (74)disqualified

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Helen PalmerWomen (40)19:00+1:25

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Sarah-Jane GaffneyWomen (40)22:24+4:49

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org