International Orienteering Federation

Official results for FIF-Sprinten

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: FIF-Sprinten
Organiser: Denmark
Date: 10 November 2012

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Rune OlsenMen (147)17:57

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Marius  Odum ThraneMen (147)18:16+0:19

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Andreas BoesenMen (147)18:24+0:27

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Christian ChristensenMen (147)18:26+0:29

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Claus  Bloch Hallingdal Men (147)18:41+0:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Jakob  Edsen Ekhard Men (147)18:58+1:01

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Troels ChristiansenMen (147)19:14+1:17

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Mikkel SorensenMen (147)19:14+1:17

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Mikkel AaenMen (147)19:18+1:21

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Simon Hansen ThraneMen (147)19:19+1:22

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Magnus MaagMen (147)19:30+1:33

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Eskil SchoningMen (147)19:35+1:38

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Soren Larsen  Skaarup Men (147)19:38+1:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Soren Schwartz SorensenMen (147)19:43+1:46

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Emil ObroMen (147)19:45+1:48

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Sigge  Jensen Lundedal Men (147)19:55+1:58

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Thor NorskovMen (147)20:04+2:07

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Lars HjerrildMen (147)20:12+2:15

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Jeppe RuudMen (147)20:14+2:17

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Joakim Sehested SieMen (147)20:28+2:31

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Martin  Kragh Laage Men (147)20:30+2:33

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Michael SorensenMen (147)20:52+2:55

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Thomas KnudsenMen (147)20:59+3:02

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Emil  Thorsen BovienMen (147)21:03+3:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Jonas Weber FalckMen (147)21:07+3:10

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Magnus DewettMen (147)21:10+3:13

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Malthe GaarsdalMen (147)21:20+3:23

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Rolf LundMen (147)21:33+3:36

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Martin IllumMen (147)21:51+3:54

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Viktor GammeljordMen (147)22:03+4:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Kristian DeiborgMen (147)22:06+4:09

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Ulrik StaugaardMen (147)22:13+4:16

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Rasmus OdumMen (147)22:18+4:21

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Christian  Hagner BaggerMen (147)22:20+4:23

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Aske JepsenMen (147)22:29+4:32

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Jens Christian GammeljordMen (147)22:36+4:39

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Johan  Skovbae LindbjergMen (147)22:44+4:47

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Bertram  Stannum KoppMen (147)23:10+5:13

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Henrik  Knudsen Rindom Men (147)23:17+5:20

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Keld JohnsenMen (147)23:25+5:28

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Rasmus  Nielsen DamgaardMen (147)23:33+5:36

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Soren MaarupMen (147)23:39+5:42

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Julius MolsenMen (147)23:59+6:02

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Aske  Nyengaard TandrupMen (147)24:01+6:04

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Alex OttesenMen (147)24:08+6:11

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Malthe PoulsenMen (147)24:15+6:18

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Bjarke  Rude EgholmMen (147)24:21+6:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Preben BrinchMen (147)24:41+6:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Henrik AlbahnMen (147)24:44+6:47

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Troels ChristensenMen (147)25:20+7:23

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Torben UtzonMen (147)25:22+7:25

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Lasse  Weber FalckMen (147)25:24+7:27

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Jonathan Hansen ElvoMen (147)25:41+7:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Rasmus  Madsen KroghMen (147)25:45+7:48

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Anders  Pedersen HuusMen (147)26:02+8:05

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Mogens HagnerMen (147)26:02+8:05

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Janne BrunstedtMen (147)26:09+8:12

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Morten  Jorgen OrnhagenMen (147)26:41+8:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
71Michael  Lippert Friis Men (147)26:50+8:53

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
72Sten Kirkegaard SkytteMen (147)26:55+8:58

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
73Ole MeldgaardMen (147)26:58+9:01

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
75Uffe  Pedersen JustMen (147)27:21+9:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
77Jesper AndersenMen (147)27:26+9:29

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
80Soren  Staugaard EgMen (147)28:19+10:22

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
81Frank RasmussenMen (147)28:21+10:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
82Mads LassenMen (147)28:54+10:57

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
83Ulrik IllumMen (147)29:04+11:07

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
84Per Aaes ChristofferseMen (147)29:13+11:16

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
86Klaus OlsenMen (147)29:19+11:22

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
86Jorgen PedersenMen (147)29:19+11:22

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
89Niels La Cour BentzonMen (147)29:31+11:34

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
90Andreas Jorgensen  DucMen (147)29:33+11:36

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
91Kaj  Maag PedersenMen (147)29:34+11:37

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
93Jimmy HoenMen (147)29:41+11:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
94Anker MollerMen (147)30:04+12:07

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
95Gunnar Grue SorensenMen (147)30:28+12:31

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
96Malte  Hemmingsen  Kjaer Men (147)30:43+12:46

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
97Soren KlingenbergMen (147)30:53+12:56

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
99Victor KristensenMen (147)31:52+13:55

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
100Gunner SieMen (147)32:16+14:19

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
101Lukas  Hemmingsen  Kjaer Men (147)32:18+14:21

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
103Peter KroghMen (147)33:05+15:08

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
104Bo KonringMen (147)33:08+15:11

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
106Jens BentsenMen (147)33:34+15:37

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
107Emil FolinoMen (147)33:38+15:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
107Rune GundersenMen (147)33:38+15:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
110Carsten  Agger ThyeMen (147)35:17+17:20

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
111Ove SplittorffMen (147)35:38+17:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
112Soren  Agger ThyeMen (147)37:11+19:14

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
113Bjorn R. ChristofferseMen (147)38:23+20:26

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
114Flemming MarcussenMen (147)38:38+20:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
115Frederik  Krogh ErskovMen (147)39:57+22:00

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
116Tom P. NeesgaardMen (147)42:46+24:49

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
117Egil NielsenMen (147)43:50+25:53

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
118Bjorn Raaby LaursenMen (147)44:38+26:41

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
119Poul GregersenMen (147)46:24+28:27

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ulrik NielsenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Flemming JorgensenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Stefan  Petersen FrandsMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Conor KlingenbergMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Christoffer GjotterupMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andreas Hagner BaggerMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Frederik  Splittorff HolmMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Silas Frederik ThomsenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andreas MikkelsenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tim  Weber FalckMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Henrik NielsenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jacob  Jorgen Skaanning Men (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jakob AlbahnMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
John PihlMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Karl Kristian HartmeyeMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Karsten FunderMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Laurits  Molle Bidstrup Men (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Michael H. PetersenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Noname SelbyMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Per  Pedersen EgMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Peter LowensteinMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sebastian  Olsen Laust Men (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Soren Peter LarsenMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Soren  Odum TharneMen (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vitus  Nielsen Woge Men (147)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ida BobachWomen (80)17:19

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Signe KlintingWomen (80)18:54+1:35

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Camilla BevenseeWomen (80)19:03+1:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Stine  Hagner BaggerWomen (80)19:09+1:50

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Nicoline KlysnerWomen (80)19:24+2:05

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ita KlingenbergWomen (80)19:57+2:38

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Inge  Knudsen Skovgaard Women (80)19:59+2:40

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Caroline FinderupWomen (80)20:22+3:03

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Amanda  Weber FalckWomen (80)20:25+3:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Helle  Clausen HolmWomen (80)20:26+3:07

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Mette HjerrildWomen (80)20:28+3:09

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Astrid MaagWomen (80)21:03+3:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Maja Brinch LykkeWomen (80)21:22+4:03

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Amalie TripaxWomen (80)21:39+4:20

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Caecilie ChristoffersenWomen (80)21:53+4:34

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Astrid Jorgensen AnkWomen (80)22:12+4:53

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Rikke KofoedWomen (80)22:13+4:54

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Caroline GjotterupWomen (80)22:23+5:04

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Agnes JonssonWomen (80)23:05+5:46

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Josephine  Kristensen Dewett Women (80)23:15+5:56

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ann Cathrine LarsenWomen (80)23:31+6:12

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Marie Cecilie HartmeyeWomen (80)23:37+6:18

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nikoline  Splittorff HolmWomen (80)23:40+6:21

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Dorthe HansenWomen (80)23:54+6:35

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Pernille SommerWomen (80)24:03+6:44

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Annika SimonsenWomen (80)24:11+6:52

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Gry JohannsenWomen (80)24:26+7:07

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Agnes KrachtWomen (80)24:35+7:16

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Gitte R. ChristoffersenWomen (80)24:48+7:29

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Astrid  Kirkegaard SkytteWomen (80)25:23+8:04

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Sofie  Thomsen SecherWomen (80)25:25+8:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Iben MaagWomen (80)26:02+8:43

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Marie Krogh ErskovWomen (80)26:28+9:09

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Tove  Andersen SonneWomen (80)27:19+10:00

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Diana CederbergWomen (80)28:02+10:43

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Tine DalgaardWomen (80)29:25+12:06

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Ellis  Sommer Byrgiel Women (80)29:39+12:20

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Anna KlingenbergWomen (80)30:20+13:01

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Randi SplittorffWomen (80)30:20+13:01

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Tina OttesenWomen (80)30:52+13:33

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Trine  Staugaard EgWomen (80)30:58+13:39

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Gerda MarieWomen (80)31:34+14:15

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Sara Lykke BrinchWomen (80)31:37+14:18

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Birgitte BirckWomen (80)31:46+14:27

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Else Hansen JuulWomen (80)32:31+15:12

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Siri SimonsenWomen (80)32:55+15:36

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Sara  Poulsen LysemoseWomen (80)33:43+16:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Ellen ThistedWomen (80)35:08+17:49

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Rikke Line JensenWomen (80)35:14+17:55

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Hanne FrostWomen (80)36:04+18:45

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Lise Oline LarsenWomen (80)37:02+19:43

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Ellen  Jensen KuehnWomen (80)37:52+20:33

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Kirsten TruelsenWomen (80)39:04+21:45

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Mette Kirstine AggerWomen (80)39:43+22:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Celina BregensoeWomen (80)41:01+23:42

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Freja Splittorff HolmWomen (80)46:32+29:13

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Xenia BregensoeWomen (80)55:05+37:46

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anette LundWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Clara  Hagner BaggerWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ida ObroWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ethna CavanaghWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bente Hemmingsen  Kjaer Women (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Birgitte KrugerWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Eva  Jorgensen OrnhagenWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jane  Hansen WaltherWomen (80)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mette RichWomen (80)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Antti VeijalainenMen (147)21:50+3:53

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Teemu VareMen (147)disqualified

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Giacomo FrattariMen (147)21:59+4:02

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Gediminas TrimakasMen (147)24:07+6:10

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Sindre JohannessenMen (147)19:52+1:55

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Ola LestebergMen (147)24:07+6:10

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Sigve Krogstadmo WanvikMen (147)24:49+6:52

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
78John HansenMen (147)28:12+10:15

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
98Trond Ivar TommervoldMen (147)30:55+12:58

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
102Roar ForbordMen (147)32:58+15:01

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Barbora PijakovaWomen (80)26:35+9:16

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Joakim HederskogMen (147)19:54+1:57

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Oskar LundqvistMen (147)20:10+2:13

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Edvin SmedbergMen (147)20:26+2:29

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Jonas HammarskioldMen (147)23:07+5:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Carl RammalMen (147)24:35+6:38

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Jesper AgrenMen (147)25:05+7:08

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
74Anton HanssonMen (147)26:59+9:02

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
76Jonas  Schwarz  Nordstrom Men (147)27:22+9:25

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
79Erik JonsssonMen (147)28:13+10:16

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
85Gert PetterssonMen (147)29:14+11:17

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
88Alfred HenrikssonMen (147)29:23+11:26

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
92Anton HakanssonMen (147)29:39+11:42

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
105Rikard SwedenborgMen (147)33:32+15:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
109Tobias BladhMen (147)34:44+16:47

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Benoit RauturierMen (147)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sanna LinseforsWomen (80)20:59+3:40

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Kristina AnderssonWomen (80)21:17+3:58

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Pim HedbergWomen (80)22:48+5:29

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Lotta LinseforsWomen (80)23:58+6:39

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Tova HermodssonWomen (80)25:32+8:13

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Karin HagwallWomen (80)26:06+8:47

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Cecilia SpangbergWomen (80)26:57+9:38

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Cecilia RammalWomen (80)29:44+12:25

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Lena SoderbergWomen (80)31:49+14:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Eva RammalWomen (80)32:49+15:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Anne HammarskjoldWomen (80)40:54+23:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ingela AnderssonWomen (80)disqualified

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Masha SemakWomen (80)18:43+1:24

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org