International Orienteering Federation

Official results for Blodslitet

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Blodslitet
Organiser: Norway
Date: 13 October 2012

Men

63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Olav LundanesNorwayNorway2:25:08
2Johan RunessonSwedenSweden2:30:54+5:46
3Fredrik JohanssonSwedenSweden2:37:23+12:15
4Emil WingstedtSwedenSweden2:37:37+12:29
5Ivar LundanesNorwayNorway2:37:57+12:49
6Erik LiljequistSwedenSweden2:38:41+13:33
7Anders NordbergNorwayNorway2:41:11+16:03
8Johan AronssonSwedenSweden2:42:21+17:13
9Tue LassenDenmarkDenmark2:43:33+18:25
10Ruslan GlebovUkraineUkraine2:46:59+21:51
11Fredrik EliassonSwedenSweden2:47:09+22:01
12Alasdair McLeodUnited KingdomGreat Britain2:47:12+22:04
13Rune OlsenDenmarkDenmark2:47:28+22:20
14Douglas TullieUnited KingdomGreat Britain2:52:04+26:56
15Petter JonssonSwedenSweden2:54:41+29:33
16Oyvind HelgerudNorwayNorway2:54:54+29:46
17Joakim HederskogSwedenSweden2:55:00+29:52
18Vincent CoupatFranceFrance2:55:15+30:07
19Benjamin AnciauxBelgiumBelgium2:55:16+30:08
20Espen FiskumNorwayNorway2:58:14+33:06
21Oystein PettersenNorwayNorway2:59:53+34:45
22Thomas Van der KleijBelgiumBelgium3:00:12+35:04
23Anders EinumNorwayNorway3:00:44+35:36
24Martin VisterNorwayNorway3:02:29+37:21
25Dag AalvikNorwayNorway3:06:16+41:08
26Sverre  Kaas WaalerNorwayNorway3:07:00+41:52
27Duncan CoombsUnited KingdomGreat Britain3:09:00+43:52
28Magnus OmbustvedtNorwayNorway3:11:28+46:20
29Mattias KarlssonSwedenSweden3:13:54+48:46
30Mattias AnderssonSwedenSweden3:15:18+50:10
31David GottfridssonNorwayNorway3:16:20+51:12
32Ola Marius PedersenNorwayNorway3:16:23+51:15
33Dag Steinar RagvinNorwayNorway3:18:36+53:28
34Jon PedersenNorwayNorway3:25:39+1:00:31
35Audun  Nilsen  BjerkreimNorwayNorway3:25:40+1:00:32
36Jorgen FiskumNorwayNorway3:30:17+1:05:09
37Joost TalloenBelgiumBelgium3:36:27+1:11:19
38Ola LestebergNorwayNorway3:53:23+1:28:15
39Mikhail VinogradovRussian FederationRussian Federation4:01:03+1:35:55
40Henning SpjelkavikNorwayNorway4:01:04+1:35:56
41Jonatan Drake  Rosengren NorwayNorway4:12:40+1:47:32
42Simen A. BjoringsoyNorwayNorway4:20:47+1:55:39
43Roland PinItalyItaly4:26:58+2:01:50
Soren BobachDenmarkDenmarkdisqualified
Andreas BoesenDenmarkDenmarkdisqualified
Rasmus DjurhuusDenmarkDenmarkdisqualified
Bjorn EkebergNorwayNorwaydisqualified
Christian  Hansen HolmDenmarkDenmarkdisqualified
Ivar HaugenNorwayNorwaydisqualified
Andreas HoyeNorwayNorwaydisqualified
Jo  Indgaard Forseth NorwayNorwaydisqualified
Niklas IngwersenDenmarkDenmarkdisqualified
Wojciech KowalskiPolandPolanddisqualified
Lars LeirenNorwayNorwaydisqualified
Vyacheslav MukhidinovUkraineNorwaydisqualified
Jonas MuntheDenmarkDenmarkdisqualified
Luis  Nogueira de La MuelaSpainSpaindisqualified
Jonas NordstromSwedenSwedendisqualified
Jim Oystein NybratenNorwayNorwaydisqualified
Anders  Olesen KonringDenmarkDenmarkdisqualified
Albin RidefeltSwedenSwedendisqualified
Anders TiltnesNorwayNorwaydisqualified
Robert  Von FrenckellFinlandFinlanddisqualified

Women

29 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Ida BobachDenmarkDenmark1:56:42
2Anne Margrethe  Hausken NordbergNorwayNorway1:59:50+3:08
3Tove AlexanderssonSwedenSweden1:59:54+3:12
4Eva JurenikovaCzech RepublicCzech Republic2:00:00+3:18
5Maja AlmDenmarkDenmark2:02:30+5:48
6Tone WigemyrNorwayNorway2:02:36+5:54
7Bodil HolmstromFinlandFinland2:04:40+7:58
8Anna ForsbergSwedenSweden2:05:13+8:31
9Yvonne GunellFinlandFinland2:05:30+8:48
10Kine GulliksenNorwayNorway2:14:11+17:29
11Therese HaareNorwayNorway2:15:05+18:23
12Hanne SandstadNorwayNorway2:15:20+18:38
13Linn HokholtNorwayNorway2:23:52+27:10
14Christine MikkelsenNorwayNorway2:23:53+27:11
15Signe KlintingDenmarkDenmark2:24:44+28:02
16Marit KahrsNorwayNorway2:24:57+28:15
17Inge  Knudsen Skovgaard DenmarkDenmark2:32:41+35:59
18Jennie RunessonSwedenSweden2:34:21+37:39
19Lone BrochmannNorwayNorway2:40:52+44:10
20Mette HjerrildDenmarkDenmark2:47:07+50:25
21Irene Beate  Arnevik OhrnNorwayNorway2:48:04+51:22
22Julie BobelNorwayNorway2:49:50+53:08
23Elin BjervaNorwayNorway2:54:09+57:27
24Jessica OrrUnited KingdomGreat Britain2:56:10+59:28
25Line Drange RuudNorwayNorway3:45:20+1:48:38
Heidi  Bagstevold Ostlid NorwayNorwaydisqualified
Ane LindeDenmarkDenmarkdisqualified
Hanna H. NordbrodenNorwayNorwaydisqualified
My WestlundSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org