International Orienteering Federation

Official results for Czech 4 days event, round 3

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech 4 days event, round 3
Organiser: Czech Republic
Date: 7 July 2012

Men

54 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Jiri HradilCzech RepublicCzech Republic21:00
2Radek LacigaCzech RepublicCzech Republic21:08+0:08
3Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation21:51+0:51
4Jan SvobodaCzech RepublicCzech Republic21:55+0:55
5Marek PospisekCzech RepublicCzech Republic21:58+0:58
6Jan LauermanCzech RepublicCzech Republic22:03+1:03
7Jaroslav RyglCzech RepublicCzech Republic22:12+1:12
8Martin SevcikCzech RepublicCzech Republic22:26+1:26
9Frantisek BogarCzech RepublicCzech Republic22:49+1:49
10Tomas StanekCzech RepublicCzech Republic23:22+2:22
11Maxim ZhurkinRussian FederationRussian Federation23:30+2:30
12Matej PethsCzech RepublicCzech Republic23:32+2:32
13Benjamin MichaelGermanyGermany23:50+2:50
14Sarunas DmukauskasLithuaniaLithuania23:53+2:53
14Giaime OriggiItalyItaly23:53+2:53
16Martin TisnovskyCzech RepublicCzech Republic24:00+3:00
17Kevin HaselsbergerAustriaAustria24:22+3:22
18Matus TrnovecSlovakiaSlovakia24:31+3:31
19Tautvydas ZilinskasLithuaniaLithuania24:32+3:32
20Miroslav RyglCzech RepublicCzech Republic24:50+3:50
21Juho SaarinenFinlandFinland24:52+3:52
22Eduard PuchernaCzech RepublicCzech Republic25:08+4:08
23Jaroslav FajtlCzech RepublicCzech Republic25:24+4:24
24Josef ZajicCzech RepublicCzech Republic25:25+4:25
25Martin StepanekCzech RepublicCzech Republic25:34+4:34
26Marco GuizzardiItalyItaly25:36+4:36
26Piero TurraItalyItaly25:36+4:36
28Martin SajalCzech RepublicCzech Republic25:42+4:42
29Michal JedlickaCzech RepublicCzech Republic25:45+4:45
30Sebastian WojtynekPolandPoland25:48+4:48
31Laszlo RozsaHungaryHungary26:17+5:17
32Marek JedlickaCzech RepublicCzech Republic26:56+5:56
33Jan JiranCzech RepublicCzech Republic27:05+6:05
34Tomas HanicakSlovakiaSlovakia27:21+6:21
35Tomas PlihalCzech RepublicCzech Republic27:26+6:26
36Petr SedlacekCzech RepublicCzech Republic27:45+6:45
37Zoltan BihariHungaryHungary27:48+6:48
38Jaroslav PolakCzech RepublicCzech Republic28:03+7:03
39Michael SommerDenmarkDenmark28:14+7:14
40Pavel IzdnyCzech RepublicCzech Republic28:25+7:25
41Zdenek LacigaCzech RepublicCzech Republic29:52+8:52
42Mark HusterGermanyGermany29:55+8:55
43Milan JalovyCzech RepublicCzech Republic31:27+10:27
44Albert DennyGermanyGermany31:56+10:56
45Jiri KralCzech RepublicCzech Republic32:06+11:06
45Petr UhmannCzech RepublicCzech Republic32:06+11:06
47Michal ProsekCzech RepublicCzech Republic33:04+12:04
48Alberto BethazItalyItaly34:15+13:15
49Jens WunderlichGermanyGermany36:04+15:04
50Olivar Aurelio-AntonioSpainSpain45:27+24:27
51Peter HeinrichGermanyGermany52:15+31:15
Luca DallavalleItalyItalydisqualified
Jan GraubnerCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Petr JasekCzech RepublicCzech Republicdisqualified

Women

42 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Marika HaraFinlandFinland21:02
2Ramune ArlauskieneLithuaniaLithuania21:49+0:47
3Michaela GigonAustriaAustria22:48+1:46
4Anna KaminskaPolandPoland23:15+2:13
5Susanna LaurilaFinlandFinland23:20+2:18
6Martina TichovskaCzech RepublicCzech Republic23:46+2:44
7Svetlana PoverinaRussian FederationRussian Federation23:53+2:51
8Marie HrdinovaCzech RepublicCzech Republic24:09+3:07
9Renata PaulickovaCzech RepublicCzech Republic24:21+3:19
10Hana La CarbonaraCzech RepublicCzech Republic24:39+3:37
11Anna FuzyHungaryHungary24:58+3:56
12Stanislava FajtovaSlovakiaSlovakia25:01+3:59
13Anke DannowskiGermanyGermany25:09+4:07
14Marie BrezinovaCzech RepublicCzech Republic25:15+4:13
15Tatiana RepinaRussian FederationRussian Federation25:30+4:28
16Laura ScaravonatiItalyItaly25:54+4:52
17Barbora ChudikovaCzech RepublicCzech Republic26:34+5:32
18Janka RolnaCzech RepublicCzech Republic26:54+5:52
19Daniela TrnovcovaSlovakiaSlovakia26:58+5:56
20Zuzana JedliekovaCzech RepublicCzech Republic27:08+6:06
21Barbara SanockaPolandPoland28:01+6:59
22Adela StepanskaCzech RepublicCzech Republic28:17+7:15
23Stipanka StankovaCzech RepublicCzech Republic28:27+7:25
24Martina LamichovaCzech RepublicCzech Republic28:32+7:30
25Magdalena SeifertovaCzech RepublicCzech Republic28:36+7:34
26Lydia JahnGermanyGermany29:06+8:04
27Marketa KucharovaCzech RepublicCzech Republic29:25+8:23
28Veronika DankovaCzech RepublicCzech Republic29:30+8:28
29Vaida ReinartaiteLithuaniaLithuania29:34+8:32
30Zuzana PiskackovaCzech RepublicCzech Republic29:37+8:35
31Kristina GajdovaCzech RepublicCzech Republic29:55+8:53
32Vendula DolezalovaCzech RepublicCzech Republic29:58+8:56
33Michaela PacakovaCzech RepublicCzech Republic30:25+9:23
34Brigitta KaufmannHungaryHungary30:48+9:46
35Martina BochenkovaCzech RepublicCzech Republic32:02+11:00
36Monica AguileraSpainSpain32:14+11:12
37Stipanka BetkovaCzech RepublicCzech Republic33:31+12:29
38Ivana PrchalovaCzech RepublicCzech Republic33:42+12:40
39Michaela LacigovaCzech RepublicCzech Republic34:37+13:35
40NaDa VoracovaCzech RepublicCzech Republic36:11+15:09
Katerina LamichovaCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Vera ParizkovaCzech RepublicCzech Republicdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org