International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kapa 3-days
Organiser: Latvia
Date: 30 June 2012

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Dmitry MikhalkinMen (40)37:11+1:05

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Denis ZlobinMen (40)47:00+10:54

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Dmitry DavidovichMen (40)1:08:23+32:17

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Irina Boozhan-YurokWomen (18)47:51+3:54

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Ekaterina Minakova VasilevskayaWomen (18)59:02+15:05

Chinese Taipei

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Chiungtzu LinMen (40)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Mati TiitMen (40)45:46+9:40

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ats SonajalgMen (40)52:02+15:56

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Marek KarmMen (40)53:52+17:46

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Taivo TimmuskMen (40)55:18+19:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Daniel VasserMen (40)58:06+22:00

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Merike VanjukWomen (18)45:18+1:21

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Anton ZemelMen (40)1:33:54+57:48

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Pavel MayMen (40)1:40:05+1:03:59

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Edgars BertuksMen (40)36:06

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Martins SirmaisMen (40)37:02+0:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Arturs PaulinsMen (40)39:04+2:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Kalvis MihailovsMen (40)39:06+3:00

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kristaps OzolinsMen (40)42:33+6:27

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Kristaps JaudzemsMen (40)45:13+9:07

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Pauls PlataisMen (40)46:09+10:03

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Janis PeilansMen (40)46:59+10:53

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Atis ReskisMen (40)47:56+11:50

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Andris CansMen (40)49:30+13:24

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Martins SkujenieksMen (40)50:18+14:12

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Martins VabulisMen (40)51:11+15:05

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Janis MelbardisMen (40)51:48+15:42

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Daniils OzolinsMen (40)51:49+15:43

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Janis SkujenieksMen (40)52:59+16:53

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Zigmars GailisMen (40)53:55+17:49

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Martins PurinsMen (40)54:13+18:07

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Artis LocmelisMen (40)55:39+19:33

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Kalvis BrunsMen (40)58:15+22:09

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Normunds BerzinsMen (40)1:07:30+31:24

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Kaspars SemevicsMen (40)1:08:04+31:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Girts LindeMen (40)1:56:01+1:19:55

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Una AramaWomen (18)43:57

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Krista MihailovaWomen (18)44:32+0:35

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Zanda AbzaloneWomen (18)45:31+1:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Dace BuzaWomen (18)47:03+3:06

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Laura VikeWomen (18)47:24+3:27

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Inga PriediteWomen (18)49:13+5:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Kristine Bertuka KokinaWomen (18)50:36+6:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Elina KarklinaWomen (18)50:54+6:57

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Liga ArnieceWomen (18)52:52+8:55

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Laura NimanteWomen (18)58:45+14:48

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ieva BriceWomen (18)1:07:35+23:38

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Donatas StulgysMen (40)42:54+6:48

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Modestas BacysMen (40)51:58+15:52

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Mindaugas NakvosasMen (40)59:14+23:08

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Mindaugas StulgysMen (40)1:02:00+25:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Gabriele KeinaiteWomen (18)46:40+2:43

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ausrine KutkaiteWomen (18)47:04+3:07

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Gabija RazaityteWomen (18)48:35+4:38

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Vida BumelyteWomen (18)51:53+7:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Aleksandr MinakovMen (40)41:05+4:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Sergey PisarchikMen (40)52:20+16:14

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Erik ThorssonMen (40)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org