International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Kapa 3-days
Organiser: Latvia
Date: 30 June 2012

Men

40 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Edgars BertuksLatviaLatvia36:06
2Martins SirmaisLatviaLatvia37:02+0:56
3Dmitry MikhalkinBelarusBelarus37:11+1:05
4Arturs PaulinsLatviaLatvia39:04+2:58
5Kalvis MihailovsLatviaLatvia39:06+3:00
6Aleksandr MinakovRussian FederationRussian Federation41:05+4:59
7Kristaps OzolinsLatviaLatvia42:33+6:27
8Donatas StulgysLithuaniaLithuania42:54+6:48
9Kristaps JaudzemsLatviaLatvia45:13+9:07
10Mati TiitEstoniaEstonia45:46+9:40
11Pauls PlataisLatviaLatvia46:09+10:03
12Janis PeilansLatviaLatvia46:59+10:53
13Denis ZlobinBelarusBelarus47:00+10:54
14Atis ReskisLatviaLatvia47:56+11:50
15Andris CansLatviaLatvia49:30+13:24
16Martins SkujenieksLatviaLatvia50:18+14:12
17Martins VabulisLatviaLatvia51:11+15:05
18Janis MelbardisLatviaLatvia51:48+15:42
19Daniils OzolinsLatviaLatvia51:49+15:43
20Modestas BacysLithuaniaLithuania51:58+15:52
21Ats SonajalgEstoniaEstonia52:02+15:56
22Sergey PisarchikRussian FederationRussian Federation52:20+16:14
23Janis SkujenieksLatviaLatvia52:59+16:53
24Marek KarmEstoniaEstonia53:52+17:46
25Zigmars GailisLatviaLatvia53:55+17:49
26Martins PurinsLatviaLatvia54:13+18:07
27Taivo TimmuskEstoniaEstonia55:18+19:12
28Artis LocmelisLatviaLatvia55:39+19:33
29Daniel VasserEstoniaEstonia58:06+22:00
30Kalvis BrunsLatviaLatvia58:15+22:09
31Mindaugas NakvosasLithuaniaLithuania59:14+23:08
32Mindaugas StulgysLithuaniaLithuania1:02:00+25:54
33Normunds BerzinsLatviaLatvia1:07:30+31:24
34Kaspars SemevicsLatviaLatvia1:08:04+31:58
35Dmitry DavidovichBelarusBelarus1:08:23+32:17
36Anton ZemelKazakhstanKazakhstan1:33:54+57:48
37Pavel MayKazakhstanKazakhstan1:40:05+1:03:59
38Girts LindeLatviaLatvia1:56:01+1:19:55
Chiungtzu LinChinese TaipeiChinese Taipeidisqualified
Erik ThorssonSwedenSwedendisqualified

Women

18 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Una AramaLatviaLatvia43:57
2Krista MihailovaLatviaLatvia44:32+0:35
3Merike VanjukEstoniaEstonia45:18+1:21
4Zanda AbzaloneLatviaLatvia45:31+1:34
5Gabriele KeinaiteLithuaniaLithuania46:40+2:43
6Dace BuzaLatviaLatvia47:03+3:06
7Ausrine KutkaiteLithuaniaLithuania47:04+3:07
8Laura VikeLatviaLatvia47:24+3:27
9Irina Boozhan-YurokBelarusBelarus47:51+3:54
10Gabija RazaityteLithuaniaLithuania48:35+4:38
11Inga PriediteLatviaLatvia49:13+5:16
12Kristine Bertuka KokinaLatviaLatvia50:36+6:39
13Elina KarklinaLatviaLatvia50:54+6:57
14Vida BumelyteLithuaniaLithuania51:53+7:56
15Liga ArnieceLatviaLatvia52:52+8:55
16Laura NimanteLatviaLatvia58:45+14:48
17Ekaterina Minakova VasilevskayaBelarusBelarus59:02+15:05
18Ieva BriceLatviaLatvia1:07:35+23:38

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org