International Orienteering Federation

Official results for Tallinn O-week middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Tallinn O-week middle
Organiser: Estonia
Date: 22 June 2012

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ekaterina Minakova VasilevskayaWomen (17)43:31+8:22

Chinese Taipei

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Chiungtzu LinMen (50)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Sarka SvobodnaWomen (17)39:59+4:50

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Rune OlsenMen (50)45:50+13:03

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Timo SildMen (50)32:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Andreas KraasMen (50)38:24+5:37

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Peeter PihlMen (50)40:11+7:24

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Lauri TammemaeMen (50)40:45+7:58

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Sergei RjaboshkinMen (50)44:31+11:44

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Aleksandr ShvedMen (50)44:53+12:06

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Alar AbramMen (50)45:59+13:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ats SonajalgMen (50)47:34+14:47

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Dag AinsooMen (50)47:41+14:54

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Alar ViitmaaMen (50)47:50+15:03

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Jaagup TruusaluMen (50)47:56+15:09

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Marek KarmMen (50)49:42+16:55

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Taivo TimmuskMen (50)50:50+18:03

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Uku-Laur TaliMen (50)51:48+19:01

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Daniel VasserMen (50)52:59+20:12

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Ragnar KruuslaMen (50)53:16+20:29

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Oliver ImmatoMen (50)58:18+25:31

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Johannes EhalaMen (50)1:01:00+28:13

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Merike VanjukWomen (17)50:30+15:21

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Daisi SaetaluWomen (17)1:01:48+26:39

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aljona KarlosevaWomen (17)1:50:22+1:15:13

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Topi PenttinenMen (50)40:22+7:35

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Sari NurmelaWomen (17)45:06+9:57

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Zsolt LenkeiMen (50)49:28+16:41

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Lucia FerrariniWomen (17)1:17:20+42:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Janis TamuzsMen (50)43:43+10:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Edgars LakisMen (50)1:02:57+30:10

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Karol GaliczMen (50)56:01+23:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Aleksandr MinakovMen (50)34:51+2:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Andrey Baryshnikov Men (50)45:37+12:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Roman NazarovMen (50)47:16+14:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Valeriy PautovMen (50)1:03:32+30:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Leonid PanteleevMen (50)1:24:54+52:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Nina TemyakovaWomen (17)35:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Liubov KutseninaWomen (17)39:01+3:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nina BondarevaWomen (17)56:52+21:43

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Carlos  Serra LapuenteMen (50)disqualified

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jose Alejandro RodriguezMen (50)disqualified

Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Carolina Lopez ChavesWomen (17)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Yvonne GantenbeinWomen (17)54:21+19:12

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Carmen StrubWomen (17)1:07:50+32:41

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Duncan BirtwistleMen (50)40:45+7:58

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Richard RobinsonMen (50)40:49+8:02

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Alan CherryMen (50)42:37+9:50

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Nick BarrableMen (50)44:23+11:36

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Simon GardnerMen (50)51:50+19:03

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29William GardnerMen (50)55:43+22:56

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Andrew LlewellynMen (50)55:59+23:12

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Matthew LyleMen (50)56:33+23:46

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Nicholas BarberMen (50)1:04:40+31:53

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Peter GardnerMen (50)1:11:27+38:40

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39James WilkinsonMen (50)1:12:21+39:34

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Ben StevensMen (50)1:13:52+41:05

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Nick PullenMen (50)1:16:24+43:37

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Richard CroninMen (50)1:24:40+51:53

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Jamie ParkinsonMen (50)1:26:31+53:44

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Mark BurleyMen (50)1:32:08+59:21

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Jack BakerMen (50)1:44:39+1:11:52

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Kirstin MaxwellWomen (17)41:12+6:03

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Jo ShepherdWomen (17)52:53+17:44

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Isla SimmonsWomen (17)1:00:12+25:03

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jessica MilneWomen (17)1:30:04+54:55

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Nathan OhrwaschelMen (50)1:23:21+50:34

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org