International Orienteering Federation

Official results for World Cup Event 4

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Cup Event 4
Organiser: Poland
Date: 1 June 2012

Men

58 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Luca DallavalleItalyItaly19:16
2Jussi LaurilaFinlandFinland20:00+0:44
3Frantisek BogarCzech RepublicCzech Republic20:08+0:52
4Radek LacigaCzech RepublicCzech Republic20:13+0:57
5Yoann GardeFranceFrance20:28+1:12
6Tonis ErmEstoniaEstonia20:48+1:32
6Anton FoliforovRussian FederationRussian Federation20:48+1:32
8Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation20:58+1:42
9Jiri HradilCzech RepublicCzech Republic21:06+1:50
10Jan SvobodaCzech RepublicCzech Republic21:09+1:53
11Margus HallikEstoniaEstonia21:11+1:55
12Kevin HaselsbergerAustriaAustria21:15+1:59
13Riccardo RossettoItalyItaly21:23+2:07
14Victor KorchaginRussian FederationRussian Federation21:26+2:10
15Marco GuizzardiItalyItaly21:39+2:23
16Juuso JutilaFinlandFinland21:41+2:25
17Marek PospisekCzech RepublicCzech Republic21:44+2:28
18Davide MachadoPortugalPortugal21:45+2:29
19Tuomo LahtinenFinlandFinland21:49+2:33
20Maciej GromadkaPolandPoland21:57+2:41
21Martin MoserAustriaAustria22:00+2:44
22Tobias BreitschadelAustriaAustria22:02+2:46
23Linus Karisson MoodSwedenSweden22:03+2:47
23Kare KaskinenFinlandFinland22:03+2:47
25Christian WuthrichSwitzerlandSwitzerland22:07+2:51
26James WeltiSwitzerlandSwitzerland22:17+3:01
27Joao FerreiraPortugalPortugal22:19+3:03
27Andreas ProschowskyDenmarkDenmark22:19+3:03
29Jonas MaiselisLithuaniaLithuania22:27+3:11
30Grigory MedvedevRussian FederationRussian Federation22:30+3:14
31Pekka NiemiFinlandFinland22:42+3:26
32Christof HaingartnerAustriaAustria22:46+3:30
33Sebastian WojtynekPolandPoland22:48+3:32
34Urs DauwalderSwitzerlandSwitzerland22:51+3:35
35Rasmus SoegaardDenmarkDenmark22:53+3:37
36Loic LonchamptFranceFrance22:57+3:41
37Baptiste FuchsFranceFrance23:04+3:48
38Piero TurraItalyItaly23:05+3:49
39Martin SevcikCzech RepublicCzech Republic23:06+3:50
40Benjamin MidenaSpainSpain23:09+3:53
41Johan  Jacobsen Holkman DenmarkDenmark23:17+4:01
42Mark HusterGermanyGermany23:18+4:02
43Petras AndrasiunasLithuaniaLithuania23:19+4:03
44Alexander ArhipovRussian FederationRussian Federation23:26+4:10
45Andreas RiefAustriaAustria23:37+4:21
46Andreas BergmannDenmarkDenmark23:54+4:38
47Rolf WermelingerSwitzerlandSwitzerland23:58+4:42
48Radoslaw JaroszekPolandPoland24:05+4:49
49Artur JackiewiczPolandPoland24:22+5:06
50Maxim ZhurkinRussian FederationRussian Federation24:31+5:15
51Daniel MarosffyHungaryHungary25:12+5:56
52Andreas MathisenSwedenSweden25:18+6:02
53Alar ViitmaaEstoniaEstonia25:48+6:32
54Andreas WaldmannAustriaAustria26:17+7:01
55Arbo RaeEstoniaEstonia26:18+7:02
56Piotr DolatowskiPolandPoland29:07+9:51
Mikhail NaryshkinBelarusBelarusdisqualified
Beat SchaffnerSwitzerlandSwitzerlanddisqualified

Women

36 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Marika HaraFinlandFinland16:05
2Anna KaminskaPolandPoland16:18+0:13
3Ursina JaggiSwitzerlandSwitzerland17:03+0:58
4Michaela GigonAustriaAustria17:21+1:16
5Hana BajtosovaFranceFrance17:24+1:19
5Ksenia ChernykhRussian FederationRussian Federation17:24+1:19
7Cecilia ThomassonSwedenSweden17:31+1:26
8Maja RothweilerSwitzerlandSwitzerland17:38+1:33
9Anna TelyakevychUkraineUkraine17:44+1:39
10Renata PaulickovaCzech RepublicCzech Republic17:45+1:40
11Laura ScaravonatiItalyItaly17:46+1:41
12Melanie SimpsonAustraliaAustralia17:56+1:51
13Christine Schaffner RaeberSwitzerlandSwitzerland17:59+1:54
14Anna FuzyHungaryHungary18:05+2:00
15Tatiana KaluginaRussian FederationRussian Federation18:15+2:10
16Marketa KucharovaCzech RepublicCzech Republic18:20+2:15
17Camilla SogaardDenmarkDenmark18:41+2:36
18Karolina MickeviciuteLithuaniaLithuania18:45+2:40
19Susanna LaurilaFinlandFinland18:56+2:51
20Antonia HagaFinlandFinland19:10+3:05
21Nina HoffmannDenmarkDenmark19:15+3:10
22Hana La CarbonaraCzech RepublicCzech Republic19:16+3:11
23Anke DannowskiGermanyGermany19:21+3:16
24Marie BrezinovaCzech RepublicCzech Republic19:30+3:25
25Laure CoupatFranceFrance19:48+3:43
26Caroline KonringDenmarkDenmark20:12+4:07
27Stipanka StankovaCzech RepublicCzech Republic20:14+4:09
28Stella VarottiItalyItaly20:17+4:12
29Malene TelyakevychDenmarkDenmark20:32+4:27
30Barbara SanockaPolandPoland21:04+4:59
31Magdalena SeifertovaCzech RepublicCzech Republic21:05+5:00
32Julita LinowskaPolandPoland21:12+5:07
33Sanna WallenborgSwedenSweden23:22+7:17
34Marie TindborgDenmarkDenmark25:25+9:20
35Marina ReinerAustriaAustria26:04+9:59
Ingrid StengardFinlandFinlanddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org