International Orienteering Federation

Official results for Baltic Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Championships
Organiser: Latvia
Date: 26 May 2012

Men

47 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Timo SildEstoniaEstonia1:17:25
2Simonas KrepstaLithuaniaLithuania1:18:09+0:44
3Martins SirmaisLatviaLatvia1:21:08+3:43
4Vilius AleliunasLithuaniaLithuania1:21:34+4:09
5Dmitry MikhalkinBelarusBelarus1:22:19+4:54
6Edgars BertuksLatviaLatvia1:23:23+5:58
7Andris JubelisLatviaLatvia1:23:31+6:06
8Kristaps JaudzemsLatviaLatvia1:24:52+7:27
9Lauri SildEstoniaEstonia1:26:17+8:52
10Modestas BacysLithuaniaLithuania1:28:12+10:47
11Serge FedatsenkaBelarusNetherlands1:28:21+10:56
12Anatolijs TarasovsLatviaLatvia1:28:46+11:21
13Timmo TammemaeEstoniaEstonia1:28:57+11:32
14Janis KumsLatviaLatvia1:30:17+12:52
15Sergei RyzhkovBelarusBelarus1:32:26+15:01
16Giedrius SabaliauskasLithuaniaLithuania1:33:45+16:20
17Tauno TiiratsEstoniaEstonia1:35:16+17:51
18Andreas KraasEstoniaEstonia1:35:42+18:17
19Lauri TammemaeEstoniaEstonia1:37:06+19:41
20Kristo HeinmannEstoniaEstonia1:37:14+19:49
21Jaagup TruusaluEstoniaEstonia1:38:14+20:49
22Mantas RimkusLithuaniaLithuania1:42:00+24:35
23Jevgenijs SprogisLatviaLatvia1:42:18+24:53
24Zigmars GailisLatviaLatvia1:42:43+25:18
25Mindaugas NakvosasLithuaniaLithuania1:42:45+25:20
26Margers KietisLatviaLatvia1:43:54+26:29
27Georgiy MavchunRussian FederationRussian Federation1:44:41+27:16
28Janis TamuzsLatviaLatvia1:44:49+27:24
29Raido MittEstoniaEstonia1:48:00+30:35
30Aleksey BuragoRussian FederationRussian Federation1:48:43+31:18
31Artjoms RekunenkoLatviaLatvia1:48:49+31:24
32Janis SkujenieksLatviaLatvia1:50:32+33:07
33Dzmitry KrukovBelarusBelarus1:51:35+34:10
34Dmitry DavidovichBelarusBelarus1:52:24+34:59
35Maris JansonsLatviaLatvia1:53:18+35:53
36Andrey SalinBelarusBelarus1:53:30+36:05
37Leonas MockunasLithuaniaLithuania1:53:56+36:31
38Dmitry KrapivkoBelarusBelarus1:56:18+38:53
39Martins SkujenieksLatviaLatvia2:04:03+46:38
40Daniils OzolinsLatviaLatvia2:06:16+48:51
41Ivan ChaharynBelarusBelarus2:06:27+49:02
42Siarhei YasiucheniaBelarusBelarus2:21:10+1:03:45
43Pavel PetrovRussian FederationRussian Federation2:25:17+1:07:52
44Vladimir BrusovRussian FederationRussian Federation3:05:51+1:48:26
Andris KivlenieksLatviaLatviadisqualified
Dmitriy MironovBelarusBelarusdisqualified
Atis ReskisLatviaLatviadisqualified

Women

37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania1:05:55
2Anu Akerman AnnusEstoniaEstonia1:09:37+3:42
3Merike VanjukEstoniaEstonia1:09:57+4:02
4Ausrine KutkaiteLithuaniaLithuania1:11:24+5:29
5Indre ValaiteLithuaniaLithuania1:12:43+6:48
6Kristine Bertuka KokinaLatviaLatvia1:14:50+8:55
7Kirti RebaneEstoniaEstonia1:16:38+10:43
8Zanda AbzaloneLatviaLatvia1:16:51+10:56
9Una AramaLatviaLatvia1:18:09+12:14
10Liga ArnieceLatviaLatvia1:22:30+16:35
11Evelina GrigaiteLithuaniaLithuania1:22:53+16:58
12Natalia UkhorskayaRussian FederationRussian Federation1:23:49+17:54
13Eleri HirvEstoniaEstonia1:24:44+18:49
14Aleksandra BarkalovaRussian FederationRussian Federation1:26:57+21:02
15Kristina MaseviciuteLithuaniaLithuania1:27:00+21:05
16Ieva BriceLatviaLatvia1:28:49+22:54
17Aiste TraubieneLithuaniaLithuania1:29:46+23:51
18Inga PriediteLatviaLatvia1:30:16+24:21
19Krista MihailovaLatviaLatvia1:30:34+24:39
20Piibe TammemaeEstoniaEstonia1:30:39+24:44
21Yulia StrelchenkoRussian FederationRussian Federation1:32:50+26:55
22Anastasia DenisovaBelarusBelarus1:34:09+28:14
23Marina RudenkoRussian FederationRussian Federation1:34:10+28:15
24Adele PuusaluEstoniaEstonia1:34:22+28:27
25Elina KarklinaLatviaLatvia1:35:43+29:48
26Jana KinkEstoniaEstonia1:37:07+31:12
27Sigrid RuulEstoniaEstonia1:37:26+31:31
28Irina GulyaevaRussian FederationRussian Federation1:39:10+33:15
29Ekaterina BrovinaRussian FederationRussian Federation1:40:00+34:05
30Maria AlekseyonokBelarusBelarus1:40:58+35:03
31Svetlana NikolaevaRussian FederationRussian Federation1:43:36+37:41
32Natallia BulatkinaBelarusBelarus1:44:35+38:40
33Mirja VirveEstoniaEstonia1:51:01+45:06
34Aleksandra KondratyevaBelarusBelarus1:53:13+47:18
35Karmen AlnekEstoniaEstonia1:56:56+51:01
36Monika GotcaityteLithuaniaLithuania2:23:13+1:17:18
Laura VikeLatviaLatviadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org