International Orienteering Federation

Official results for Russian Sprint Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Sprint Championships
Organiser: Russian Federation
Date: 25 May 2012

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Ekaterina Minakova VasilevskayaWomen (30)18:49+3:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Roman RyapolovMen (30)15:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Roman EfimovMen (30)15:11+0:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Sergey DetkovMen (30)15:11+0:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Artem PopovMen (30)15:23+0:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Sergey GorokhovMen (30)15:44+0:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Alexey SidorovMen (30)15:47+0:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Roman GuseynovMen (30)15:54+0:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Roman BondarenkoMen (30)16:03+0:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Alexandr MalyginMen (30)16:05+0:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Dmitry NakonechnyMen (30)16:09+1:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Andrey Baryshnikov Men (30)16:20+1:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Yuriy AgafontsevMen (30)16:22+1:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Vadim TolstopyatovMen (30)16:30+1:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Maxim DavidovMen (30)16:38+1:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ivan PotylitsynMen (30)16:41+1:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Sergey KoltsovMen (30)16:44+1:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Sergey BorovkovMen (30)16:45+1:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Pavel ShestakovMen (30)16:57+1:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Popov IgorMen (30)16:57+1:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Vladimir TregubovMen (30)17:06+1:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Dmitriy TkachenkoMen (30)17:15+2:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Aleksandr SaberzhanovMen (30)17:22+2:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Vyacheslav YaskinMen (30)17:24+2:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Igor BrykovMen (30)17:35+2:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Anton BordujkovMen (30)18:10+3:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Gleb GribanovMen (30)18:47+3:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Pavel VetoshkinMen (30)18:55+3:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Pavel ZarevenkoMen (30)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anton LedyaevMen (30)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Leonid NovikovMen (30)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Svetlana MironovaWomen (30)14:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Anastasia TrubkinaWomen (30)16:05+1:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Anastasiya TikhonovaWomen (30)16:15+1:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Nina TemyakovaWomen (30)16:34+1:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Liubov KutseninaWomen (30)16:42+1:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Ekaterina Nikitina PopovichWomen (30)16:45+1:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Nastya PotapenkoWomen (30)16:54+2:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Evgeniya RyapolovaWomen (30)16:56+2:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Olga SokolovaWomen (30)16:58+2:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ekaterina FedorovaWomen (30)16:58+2:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Tatiana RvachevaWomen (30)17:06+2:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Inna SomovaWomen (30)17:09+2:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Svetlana PukalovaWomen (30)17:09+2:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tatiyana RozovaWomen (30)17:10+2:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Olga GlebovaWomen (30)17:15+2:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aleksandra VoytovaWomen (30)17:29+2:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Tatyana MendelWomen (30)17:29+2:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Nadezhda OrlovaWomen (30)17:47+2:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anastasiya GrigorovaWomen (30)17:50+2:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Olga KhoroshilovaWomen (30)18:06+3:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Tatiana GribanovaWomen (30)18:07+3:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Nadezhda SukhovaWomen (30)18:07+3:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Valentina SukhanovaWomen (30)18:22+3:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Kseniya ChekanovaWomen (30)18:56+4:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Olga ZherdevaWomen (30)19:14+4:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nina BondarevaWomen (30)19:23+4:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Elena PergatWomen (30)19:25+4:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Nadezhda ChechetkaWomen (30)20:51+5:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Elizaveta DavydovaWomen (30)22:48+7:54

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org