International Orienteering Federation

Official results for Silva League 3

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Silva League 3
Organiser: Sweden
Date: 28 April 2012

Men

68 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Thierry GueorgiouFranceFrance1:30:12
2Gustav BergmanSwedenSweden1:30:45+0:33
3Philippe AdamskiFranceFrance1:31:45+1:33
3Fredrik JohanssonSwedenSweden1:31:45+1:33
5Anders HolmbergSwedenSweden1:31:50+1:38
6Mats TroengSwedenSweden1:32:37+2:25
7Johan RunessonSwedenSweden1:32:38+2:26
8Jonas LeanderssonSwedenSweden1:32:56+2:44
9Filip DahlgrenSwedenSweden1:33:42+3:30
10Oleksandr KratovUkraineUkraine1:33:56+3:44
11Albin RidefeltSwedenSweden1:34:13+4:01
12Valentin NovikovRussian FederationRussian Federation1:34:36+4:24
13Jerker LysellSwedenSweden1:34:43+4:31
14Oskar SjobergSwedenSweden1:35:10+4:58
15Pavlo UshkvarokUkraineUkraine1:35:11+4:59
16Jonas PilbladSwedenSweden1:35:13+5:01
17Jonas Vytautas GvildysLithuaniaLithuania1:36:44+6:32
18Kalvis MihailovsLatviaLatvia1:37:02+6:50
19Olle BostromSwedenSweden1:37:07+6:55
20William LindSwedenSweden1:37:09+6:57
21Erik AxelssonSwedenSweden1:37:52+7:40
22Henrik LofasSwedenSweden1:38:05+7:53
23Anders CarlssonSwedenSweden1:38:16+8:04
24Anton OstlinSwedenSweden1:39:06+8:54
25Mattias KarlssonSwedenSweden1:39:19+9:07
26Jan SedivyCzech RepublicCzech Republic1:39:30+9:18
27Joakim SvenskSwedenSweden1:39:41+9:29
28Rassmus AnderssonSwedenSweden1:39:45+9:33
29Frederic TranchandFranceFrance1:39:49+9:37
30Vilius AleliunasLithuaniaLithuania1:40:06+9:54
31Ola MartnerSwedenSweden1:41:11+10:59
32Aleksei AlekseyonokBelarusBelarus1:41:55+11:43
33Lukas PetersonSwedenSweden1:42:42+12:30
34Roman RyapolovRussian FederationRussian Federation1:43:14+13:02
35Jo  Indgaard Forseth NorwayNorway1:43:20+13:08
36Johan NordlundSwedenSweden1:43:30+13:18
37Ulf  Indgaard Forseth NorwayNorway1:43:34+13:22
38Jesper LysellSwedenSweden1:43:42+13:30
39Vojtich KralCzech RepublicCzech Republic1:44:08+13:56
40Thomas CarlssonSwedenSweden1:44:09+13:57
41Anton TynongSwedenSweden1:44:18+14:06
42Johan AronssonSwedenSweden1:44:27+14:15
43Pelle EngstrandSwedenSweden1:44:28+14:16
44Erik OhlundSwedenSweden1:44:49+14:37
45Erik PetterssonSwedenSweden1:45:23+15:11
46Erik HolmbergSwedenSweden1:46:11+15:59
47Erik AnderssonSwedenSweden1:46:37+16:25
48Christian TingstromSwedenSweden1:46:40+16:28
49Ivar LundanesNorwayNorway1:47:12+17:00
50Josef NorldlundSwedenSweden1:47:23+17:11
51Julian DentAustraliaAustralia1:47:54+17:42
52Leonid NovikovRussian FederationRussian Federation1:48:07+17:55
53Soren Schwartz SorensenDenmarkDenmark1:48:19+18:07
54Jonas NordstromSwedenSweden1:48:44+18:32
55Kent OhlssonSwedenSweden1:49:06+18:54
56Nicolas SimoninIrelandIreland1:50:00+19:48
57Tomas StenstromSwedenSweden1:50:55+20:43
58Robbin KantarpSwedenSweden1:54:41+24:29
59Gustav EklofSwedenSweden2:02:42+32:30
60Victor SilvemarkSwedenSweden2:05:15+35:03
Mikael EliassonSwedenSwedendisqualified
Sigge  Jensen Lundedal DenmarkDenmarkdisqualified
Erik LiljequistSwedenSwedendisqualified
Jakob LoofSwedenSwedendisqualified
Niklas OlofssonSwedenSwedendisqualified
Erik RostSwedenSwedendisqualified
Johan StrandSwedenSwedendisqualified
Erik ThorssonSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org