International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 15 January 2012

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Michail SorokinMen (55)18:50+1:43

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Olga NovikovaWomen (28)17:41+1:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kiril VeselovMen (55)17:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Eduard KhrennikovMen (55)17:19+0:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Andrey GrigorievMen (55)17:42+0:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Vadim TolstopyatovMen (55)17:51+0:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Andrei GruzdevMen (55)18:21+1:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vladimir IgnatovMen (55)18:50+1:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Valeriy GluhovMen (55)19:03+1:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Sergey OsipovMen (55)19:23+2:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Vladimir BarchukovMen (55)19:26+2:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nicolay MakarovMen (55)19:26+2:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Maksim TrifonenkovMen (55)19:28+2:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ilya LebedevMen (55)19:30+2:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Ivan PovyshevMen (55)19:33+2:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sergey BelousovMen (55)19:38+2:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Rinat MinnullinMen (55)19:38+2:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Denis GolovinMen (55)19:56+2:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Egor ZorinMen (55)20:08+3:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Ivan ShakirovMen (55)20:09+3:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Maxim ZhurkinMen (55)20:31+3:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Egor VasilievMen (55)20:33+3:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Oleg KalininMen (55)20:47+3:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Sergey PanovMen (55)21:40+4:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Grigory MedvedevMen (55)21:53+4:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Andrey ShvedovMen (55)22:32+5:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Aleksandr BorevichMen (55)22:33+5:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Anton FoliforovMen (55)22:35+5:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Alexander ArhipovMen (55)22:35+5:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Mikhail LevinMen (55)22:38+5:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Vladimir NovikovMen (55)22:53+5:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Daniil ElizarovMen (55)23:41+6:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Dmitriy VagurinMen (55)24:17+7:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Vyacheslav PimenovMen (55)24:18+7:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Andrey ProkchorovMen (55)24:20+7:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Nikita BezrukovMen (55)24:22+7:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Dmitry GolenevMen (55)24:47+7:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Dmitriy KasatkinMen (55)25:51+8:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Egor KalinnikovMen (55)26:06+8:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Anton NesterenkoMen (55)26:40+9:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Andrey PavlovMen (55)26:46+9:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Alexey AntcyginMen (55)27:09+10:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Sergey ShalinMen (55)28:06+10:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Evgeniy ZhukolinMen (55)28:59+11:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Aleksandr ShalinMen (55)29:12+12:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Sergey GudkovMen (55)29:43+12:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Sergey FesenkoMen (55)30:09+13:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Sergey BusurinMen (55)31:36+14:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Aleksandr RyabichevMen (55)32:38+15:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Nikita GerasimovMen (55)33:01+15:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Sergey GerasimovMen (55)35:04+17:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Vladimir AndreyanovMen (55)35:12+18:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Aleksandr MaslovMen (55)35:13+18:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Nazhib MukhitovMen (55)41:47+24:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vadim TcherepanovMen (55)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Evgeny BaranovMen (55)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Natalya TomilovaWomen (28)16:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Paulina Frolova MalchikovaWomen (28)16:21+0:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Alyona TrapeznikovaWomen (28)16:49+0:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Yuliya Tarasenko BronnikovaWomen (28)17:00+0:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Tatyana MendelWomen (28)17:26+1:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Natalia NaumovaWomen (28)17:27+1:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Anastasiya SvirWomen (28)17:30+1:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Anastasia KravchenkoWomen (28)17:43+1:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Kseniya TretyakovaWomen (28)18:24+2:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Anastasia KomarovaWomen (28)18:32+2:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Tatyana OborinaWomen (28)19:28+3:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Victoria KobelevaWomen (28)19:39+3:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Natalya KozlovaWomen (28)19:59+3:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Tatiana MedvedevaWomen (28)20:19+4:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Natalia GaleevaWomen (28)20:39+4:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Olga KasatkinaWomen (28)21:20+5:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Elena AntonovaWomen (28)21:24+5:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anastasiya NeverovaWomen (28)21:34+5:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Mariya FesenkoWomen (28)21:44+5:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anna KhudikWomen (28)21:54+5:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ekaterina SituhinaWomen (28)22:37+6:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Karina MagdanovaWomen (28)23:06+7:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Aleksandra SpivakWomen (28)23:23+7:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Elizaveta MoiseenkoWomen (28)23:23+7:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Anastasiya KostinaWomen (28)25:51+9:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nina OleinichenkovaWomen (28)36:45+20:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Evgeniya DemenevaWomen (28)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org