International Orienteering Federation

Official results for Blodslitet

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Blodslitet
Organiser: Norway
Date: 15 October 2011

Men

82 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Anders Nordberg Norway 2:30:14
2 Olav Lundanes Norway 2:35:04 +4:50
3 Johan Runesson Sweden 2:35:06 +4:52
4 Fredrik Johansson Sweden 2:35:13 +4:59
5 Filip Dahlgren Sweden 2:35:51 +5:37
6 Anders Tiltnes Norway 2:36:00 +5:46
7 Havard Lucasen Norway 2:36:01 +5:47
8 Emil Wingstedt Sweden 2:36:30 +6:16
9 Erik Axelsson Sweden 2:36:46 +6:32
10 Sami Hamalisto Finland 2:41:55 +11:41
11 Kristoffer  Pedersen Fiane Norway 2:42:13 +11:59
12 Oystein  Osterbo Kvaal  Norway 2:43:36 +13:22
13 Mats Haldin Finland 2:45:43 +15:29
14 Ulf  Indgaard Forseth  Norway 2:50:18 +20:04
15 Vegard Ruttenborg Norway 2:53:39 +23:25
16 Espen Fiskum Norway 2:54:19 +24:05
17 Anders Einum Norway 2:55:27 +25:13
18 Olav Johannes Deelstra Netherlands 2:55:52 +25:38
19 Andreas Hoye Norway 2:57:09 +26:55
20 Markku Isokoski Finland 2:57:15 +27:01
21 Oystein Pettersen Norway 2:58:50 +28:36
22 Matthew Speake United Kingdom 3:01:53 +31:39
23 Bjorn Ekeberg Norway 3:02:28 +32:14
24 Ivan Sirakov Bulgaria 3:02:53 +32:39
25 Fredrik Eliasson Sweden 3:03:05 +32:51
26 Ragnar Tonjer Norway 3:03:56 +33:42
27 Dan Marston United Kingdom 3:04:55 +34:41
28 Mats Dahlen Finland 3:05:22 +35:08
29 Dag Steinar Ragvin Norway 3:05:55 +35:41
30 Saga Vegard Brun Norway 3:06:19 +36:05
31 Halvor Nielsen Eid Norway 3:14:35 +44:21
32 Audun  Nilsen  Bjerkreim Norway 3:15:36 +45:22
33 David Gottfridsson Norway 3:17:19 +47:05
34 Ove  Haugereid Antvord  Norway 3:17:23 +47:09
35 Eirik  Haverstad Jansson Norway 3:17:49 +47:35
36 Magnus Ombustvedt Norway 3:17:58 +47:44
37 Oyvind Stokseth Norway 3:20:35 +50:21
38 Asgeir  Rognstad Bakken Norway 3:22:42 +52:28
39 Leiv Terje Arnevik Norway 3:24:36 +54:22
40 Thomas Van der Kleij Belgium 3:27:03 +56:49
41 Christian Kahrs Norway 3:28:44 +58:30
42 Viktor Stensson Sweden 3:29:18 +59:04
43 Oystein Sorensen Norway 3:32:09 +1:01:55
44 Boris Granovskiy United States 3:32:14 +1:02:00
45 Ola Marius Pedersen Norway 3:37:05 +1:06:51
46 Simen A. Bjoringsoy Norway 3:37:26 +1:07:12
47 Henning Spjelkavik Norway 3:39:13 +1:08:59
48 Gianluca Salvioni Italy 3:39:32 +1:09:18
49 Alf Johan Lima Norway 3:42:57 +1:12:43
50 Oluf Eriksson Sweden 3:43:02 +1:12:48
51 Erlend  Knudsen Moster Norway 3:44:44 +1:14:30
52 Simen Smestad Norway 3:47:22 +1:17:08
53 Sigurd Hynne Norway 3:50:20 +1:20:06
54 Henrik  Ruud Drange Norway 3:50:53 +1:20:39
55 Roar Skulborstad Norway 3:53:23 +1:23:09
56 Ross Smith United States 4:00:38 +1:30:24
57 Eirik Watterdal Norway 4:04:08 +1:33:54
58 Dani Voreland  Skjaevestad  Norway 4:04:56 +1:34:42
59 Petr Fiala Czech Republic 4:08:28 +1:38:14
60 Dries Van der Kleij Belgium 4:11:55 +1:41:41
61 Ola Lesteberg Norway 4:22:46 +1:52:32
62 Truls Kvaase Norway 4:27:00 +1:56:46
63 Bengt Hansske Germany 4:27:17 +1:57:03
64 Marco Bezzi Italy 4:27:24 +1:57:10
Brian  Aagard Christiansen  Denmark disqualified
Dag Aalvik Norway disqualified
Andreas Blomgren Sweden disqualified
Claus Bobach Denmark disqualified
Robert Fredriksen Norway disqualified
Paolo Mario Grassi Italy disqualified
Christian  Hansen Holm Denmark disqualified
Ivar Haugen Norway disqualified
Oyvind Helgerud Norway disqualified
Erik Jonsson Sweden disqualified
Miroslav Lenner Czech Republic disqualified
Jonn Are Myhren Netherlands disqualified
Niklas Olofsson Sweden disqualified
Kyong Sa Ri Korea, Democratic People's Republic of disqualified
Zbynek Sterba Czech Republic disqualified
Svein Thorsberg Norway disqualified
Einar Tommelstad Norway disqualified
Espen  Weltzien Hultgreen  Norway disqualified

Women

39 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Tove Alexandersson Sweden 2:01:15
2 Anne Margrethe  Hausken Nordberg Norway 2:01:56 +0:41
3 Bodil Holmstrom Finland 2:02:18 +1:03
4 Galina Vinogradova Russian Federation 2:02:24 +1:09
5 Kine Gulliksen Norway 2:02:35 +1:20
6 Heidi  Bagstevold Ostlid  Norway 2:02:37 +1:22
7 Tone Wigemyr Norway 2:02:40 +1:25
8 Hanne Sandstad Norway 2:02:46 +1:31
9 Anna Forsberg Sweden 2:02:54 +1:39
10 Mari Fasting Norway 2:05:42 +4:27
11 Tone  Lye Ellefsen  Norway 2:12:15 +11:00
12 Kine Steiwer Hallan Norway 2:13:24 +12:09
13 Laura Lammila Finland 2:13:45 +12:30
14 Betty Ann Bjerkreim Nilsen Norway 2:14:03 +12:48
15 Linn Hokholt Norway 2:16:58 +15:43
16 Anne Johanne Lind Norway 2:17:53 +16:38
17 Gitte Bromander Norway 2:19:46 +18:31
18 Iliana Ilieva Shandurkova Bulgaria 2:20:34 +19:19
19 Emma Johansson Sweden 2:21:15 +20:00
20 Yvonne Gunell Finland 2:23:18 +22:03
21 Emma Andersson  Sweden 2:26:59 +25:44
22 Hanna H. Nordbroden Norway 2:27:10 +25:55
23 Ane  Brevig Baldishol  Norway 2:27:26 +26:11
24 Marit Kahrs Norway 2:27:57 +26:42
25 Elin Bjerva Norway 2:36:23 +35:08
26 Lone Brochmann Norway 2:40:33 +39:18
27 Christiane Trosse Germany 2:41:00 +39:45
28 Julie  Berteig Stromman  Norway 2:41:09 +39:54
29 Goril  Sund Ronning  Norway 2:41:10 +39:55
30 Kristin Aastebol Norway 2:44:50 +43:35
31 Barbora Margoldova Czech Republic 2:57:59 +56:44
32 Mette Hjerrild Denmark 2:59:38 +58:23
33 Martine Aastebol Norway 3:09:22 +1:08:07
34 Pernilla Olsson Sweden 3:09:55 +1:08:40
35 Marianne  Sandberg Solheim Norway 3:34:29 +1:33:14
36 Silje  Hovi Borge Norway 3:37:21 +1:36:06
37 Elin Ekeberg Denmark 3:37:23 +1:36:08
Sofie Johansson Sweden disqualified
Nikoline Schjerve Ekeberg Norway disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Bryzos
WOC 2019 banner
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org