International Orienteering Federation

Official results for German/Tschech-Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: German/Tschech-Cup
Organiser: Germany
Date: 10 September 2011

Men

37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Frantisek BogarCzech RepublicCzech Republic1:01:42
2Jiri HradilCzech RepublicCzech Republic1:04:17+2:35
3Marek PospisekCzech RepublicCzech Republic1:05:02+3:20
4Jan SvobodaCzech RepublicCzech Republic1:05:29+3:47
5Radek LacigaCzech RepublicCzech Republic1:06:02+4:20
6Benjamin MichaelGermanyGermany1:07:28+5:46
7Jan LauermanCzech RepublicCzech Republic1:07:35+5:53
8Miroslav RyglCzech RepublicCzech Republic1:08:10+6:28
9Jan GajdaCzech RepublicCzech Republic1:10:21+8:39
10Matej PethsCzech RepublicCzech Republic1:11:29+9:47
11Mark HusterGermanyGermany1:12:39+10:57
12Kevin StehlingGermanyGermany1:12:56+11:14
13Jan GraubnerCzech RepublicCzech Republic1:13:17+11:35
14Milan JalovyCzech RepublicCzech Republic1:13:50+12:08
15Eduard PuchernaCzech RepublicCzech Republic1:14:52+13:10
16Michal FranoSlovakiaSlovakia1:14:55+13:13
17Pavel WohankaCzech RepublicCzech Republic1:15:14+13:32
18Petr SedlacekCzech RepublicCzech Republic1:15:20+13:38
19Albert DennyGermanyGermany1:15:22+13:40
20Jaroslav PolakCzech RepublicCzech Republic1:16:35+14:53
21Martin SajalCzech RepublicCzech Republic1:18:01+16:19
22Ctibor PodrabskyCzech RepublicCzech Republic1:19:10+17:28
23Tomas HanicakSlovakiaSlovakia1:19:11+17:29
24Miroslav KalinaCzech RepublicCzech Republic1:19:33+17:51
25Petr VankaCzech RepublicCzech Republic1:19:43+18:01
26Robert AndelCzech RepublicCzech Republic1:21:28+19:46
27Petr ParizekCzech RepublicCzech Republic1:21:57+20:15
28Nick RotterGermanyGermany1:22:06+20:24
29Roman DanekCzech RepublicCzech Republic1:25:32+23:50
30Tino HamannGermanyGermany1:33:32+31:50
31Peter HeinrichGermanyGermany1:35:14+33:32
32Olaf KadenGermanyGermany1:39:04+37:22
Vaclav HusakCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Petr LukavecCzech RepublicCzech Republicdisqualified
Holger MagerGermanyGermanydisqualified
Mirko SchutzeGermanyGermanydisqualified
Falk WenzelGermanyGermanydisqualified

Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Barbora ChudikovaCzech RepublicCzech Republic1:00:09
2Renata PaulickovaCzech RepublicCzech Republic1:01:04+0:55
3Stipanka StankovaCzech RepublicCzech Republic1:04:03+3:54
4Martina TichovskaCzech RepublicCzech Republic1:04:45+4:36
5Katerina LamichovaCzech RepublicCzech Republic1:07:14+7:05
6Marie BrezinovaCzech RepublicCzech Republic1:08:00+7:51
7Michaela LacigovaCzech RepublicCzech Republic1:09:24+9:15
8Natalia TyszovaSlovakiaSlovakia1:10:34+10:25
9Marketa KucharovaCzech RepublicCzech Republic1:11:51+11:42
10Adela StepanskaCzech RepublicCzech Republic1:14:31+14:22
11Magdalena SeifertovaCzech RepublicCzech Republic1:15:25+15:16
12Lydia JahnGermanyGermany1:17:14+17:05
13Michaela PacakovaCzech RepublicCzech Republic1:18:41+18:32
14Martina FolovaCzech RepublicCzech Republic1:22:01+21:52
15Anne GassnerGermanyGermany1:23:52+23:43
16Fanny SembdnerGermanyGermany1:48:30+48:21

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org