International Orienteering Federation

Official results for Nordic Orienteering Tour, part 1

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Nordic Orienteering Tour, part 1
Organiser: Finland
Date: 16 June 2011

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Tue LassenMen (30)16:47+0:58

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Signe SoesWomen (30)16:01+0:17

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Maja AlmWomen (30)16:49+1:05

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Mats HaldinMen (30)16:43+0:54

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Pasi IkonenMen (30)17:00+1:11

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Tero FohrMen (30)17:07+1:18

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Olli-Markus TaivainenMen (30)17:14+1:25

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Jonne LehtoMen (30)17:15+1:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Hannu AirilaMen (30)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Merja RantanenWomen (30)16:37+0:53

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Anni-Maija FinckeWomen (30)16:48+1:04

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Outi OjanenWomen (30)17:29+1:45

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Venla NiemiWomen (30)17:30+1:46

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Bodil HolmstromWomen (30)17:58+2:14

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Maria RantalaWomen (30)18:35+2:51

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Amelie ChataingWomen (30)16:54+1:10

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Simonas KrepstaMen (30)17:33+1:44

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Oystein  Osterbo Kvaal Men (30)16:41+0:52

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Carl Kaas CodagerMen (30)16:47+0:58

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Olav LundanesMen (30)16:52+1:03

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Audun WeltzienMen (30)16:58+1:09

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Hans Gunnar OmdalMen (30)17:09+1:20

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Elise EgsethWomen (30)17:09+1:25

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Tone WigemyrWomen (30)17:14+1:30

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Heidi  Bagstevold Ostlid Women (30)17:15+1:31

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Mari FastingWomen (30)17:27+1:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Valentin NovikovMen (30)16:29+0:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Andrey KhramovMen (30)16:34+0:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Julia NovikovaWomen (30)16:54+1:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ekaterina Nikitina PopovichWomen (30)17:41+1:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Galina VinogradovaWomen (30)17:45+2:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Nataliya VinogradovaWomen (30)18:25+2:41

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6William LindMen (30)16:09+0:20

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Erik RostMen (30)16:13+0:24

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Anders HolmbergMen (30)16:24+0:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Gustav BergmanMen (30)16:46+0:57

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Olle BostromMen (30)17:06+1:17

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johan RunessonMen (30)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Linnea GustafssonWomen (30)15:44

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Lena EliassonWomen (30)15:52+0:08

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Annika BillstamWomen (30)15:54+0:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tove AlexanderssonWomen (30)16:20+0:36

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Lina StrandWomen (30)16:59+1:15

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Emma Claesson EngstrandWomen (30)17:04+1:20

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Sofie JohanssonWomen (30)17:21+1:37

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Matthias KyburzMen (30)15:49

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Matthias MerzMen (30)15:58+0:09

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Fabian HertnerMen (30)15:59+0:10

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Matthias LeonhardtMen (30)16:02+0:13

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Daniel HubmannMen (30)16:05+0:16

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Andreas KyburzMen (30)16:17+0:28

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Martin HubmannMen (30)16:24+0:35

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Baptiste RollierMen (30)16:44+0:55

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Rahel FriederichWomen (30)16:07+0:23

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ines BrodmannWomen (30)16:31+0:47

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Judith WyderWomen (30)16:55+1:11

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Angela WildWomen (30)17:01+1:17

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Scott FraserMen (30)16:14+0:25

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Tessa HillWomen (30)16:54+1:10

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Claire WardWomen (30)18:03+2:19

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org