International Orienteering Federation

Official results for Australian Sprint Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Australian Sprint Championships
Organiser: Australia
Date: 30 April 2011

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Lachlan DowMen (41)16:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Oscar McNultyMen (41)16:56+0:03

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Simon UppillMen (41)17:07+0:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ian LawfordMen (41)17:11+0:18

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Grant BluettMen (41)17:18+0:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Oliver PolandMen (41)17:31+0:38

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Bruce ArthurMen (41)17:40+0:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Murray ScownMen (41)17:42+0:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Evan BarrMen (41)17:45+0:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Oscar PhillipsMen (41)17:48+0:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Max NeveMen (41)18:01+1:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Rob PrestonMen (41)18:10+1:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Stuart LawrieMen (41)18:20+1:27

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14James RobertsonMen (41)18:35+1:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Joshua BlatchfordMen (41)18:50+1:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Steve FletcherMen (41)18:50+1:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Lachlan HallettMen (41)18:54+2:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kasimir GregoryMen (41)19:16+2:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Eric MorrisMen (41)19:21+2:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Oliver CrosatoMen (41)19:39+2:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Kurt NeumannMen (41)19:40+2:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ben CorryMen (41)20:00+3:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Bill MannMen (41)20:01+3:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Sten ClaessensMen (41)20:07+3:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25John ToomeyMen (41)20:17+3:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Ricky ThackrayMen (41)20:18+3:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Blair TrewinMen (41)20:28+3:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Paul LigginsMen (41)20:42+3:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Glenn MeyerMen (41)20:42+3:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Graham BraidMen (41)21:26+4:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Adrian DayMen (41)23:18+6:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Ian DaltonMen (41)23:23+6:30

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Raphael NeukomMen (41)23:57+7:04

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Paul WilliamsMen (41)24:12+7:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Tyson HillyardMen (41)24:23+7:30

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Richard HyslopMen (41)26:53+10:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Paul DowlingMen (41)27:15+10:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (41)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Brodie NankervisMen (41)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kathryn Preston EwelsWomen (31)16:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Mace NeveWomen (31)17:03+0:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Rachel EffeneyWomen (31)17:09+0:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Shannon JonesWomen (31)17:22+0:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Aislinn PrendergastWomen (31)17:28+1:04

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vanessa RoundWomen (31)17:41+1:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jasmine NeveWomen (31)17:50+1:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Belinda LawfordWomen (31)17:52+1:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tracy Marsh BluettWomen (31)18:03+1:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Susanne CasanovaWomen (31)18:33+2:09

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Bridget AndersonWomen (31)18:37+2:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Rachel WestWomen (31)18:37+2:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sarah DunnageWomen (31)19:06+2:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Lillian BurrillWomen (31)19:18+2:54

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jenny CasanovaWomen (31)19:44+3:20

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Cath ChalmersWomen (31)20:05+3:41

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jacqui DoyleWomen (31)20:10+3:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Erin PostWomen (31)20:13+3:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Georgia ParsonsWomen (31)20:16+3:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Katelyn EffeneyWomen (31)20:20+3:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Krystal NeumannWomen (31)20:21+3:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Fern TomasWomen (31)20:49+4:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ceri PassWomen (31)20:55+4:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Nicola BlatchfordWomen (31)21:16+4:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Amy BuckerfieldWomen (31)21:48+5:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Rebecca ButlerWomen (31)22:19+5:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Jennifer Graham-TaylorWomen (31)22:35+6:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Sally-Anne HendersonWomen (31)23:17+6:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Cassandra WadeWomen (31)23:20+6:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Emma CampbellWomen (31)24:26+8:02

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Jessie WestWomen (31)25:28+9:04

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Kwok Keung YeungMen (41)21:07+4:14

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Rob JessopMen (41)21:02+4:09

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org