International Orienteering Federation

Official results for Cupa Velikden

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Cupa Velikden
Organiser: Bulgaria
Date: 25 April 2011

Classes: Show all | Men | Women

Men

31 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Ivan SirakovBulgariaBulgaria1:13:46
2Kiril NikolovBulgariaBulgaria1:14:35+0:49
3Tamas BogyaRomaniaRomania1:18:53+5:07
4Nikolai DimitrovBulgariaBulgaria1:20:09+6:23
5Petar DoganovBulgariaBulgaria1:23:16+9:30
6Stanimir BelomazhevBulgariaBulgaria1:24:25+10:39
7Zlatko KamenarovBulgariaBulgaria1:29:01+15:15
8Ivaylo PetrovBulgariaBulgaria1:31:12+17:26
9Tzvetan TodorovBulgariaBulgaria1:32:32+18:46
10Daniel BarkaszRomaniaRomania1:33:54+20:08
11Ivajlo IvanovBulgariaBulgaria1:34:34+20:48
12Milko SakarovBulgariaBulgaria1:35:34+21:48
13Atanas BoyarovBulgariaBulgaria1:37:01+23:15
14Kalin KarachorovBulgariaBulgaria1:37:46+24:00
15Stoyan GospodinovBulgariaBulgaria1:37:49+24:03
16Khyusein KekhayovBulgariaBulgaria1:38:47+25:01
17Milea Radu CostinRomaniaRomania1:39:51+26:05
18Daniel StroescuRomaniaRomania1:40:00+26:14
19Vasil MihailovBulgariaBulgaria1:42:46+29:00
20Vladimir AtanasovBulgariaBulgaria1:43:53+30:07
21Konstantin VasilevBulgariaBulgaria1:46:02+32:16
22Rumen KotkovBulgariaBulgaria1:46:23+32:37
23Andrey AbadzievBulgariaBulgaria1:49:31+35:45
24Petar PopunkyovBulgariaBulgaria1:50:29+36:43
25Janne HeikkinenFinlandFinland1:50:56+37:10
26Florin TuncuRomaniaRomania1:51:50+38:04
27Dimitar RusevBulgariaBulgaria1:56:18+42:32
28Pavel GeorgievBulgariaBulgaria2:01:38+47:52
29Stanislav KolevBulgariaBulgaria2:36:46+1:23:00
Dobromir DobrevBulgariaBulgariadisqualified
Krasimir KolevBulgariaBulgariadisqualified

Women

17 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Veronica MinoiuRomaniaRomania1:15:13
2Ludmila GocevaBulgariaBulgaria1:18:14+3:01
3Maya NedyalkovaBulgariaBulgaria1:18:44+3:31
4Liliana GocevaBulgariaBulgaria1:19:04+3:51
5Eleonora NikolovaBulgariaBulgaria1:22:20+7:07
6Zlatimira ZhechevaBulgariaBulgaria1:24:03+8:50
7Antoniya GrigorovaBulgariaBulgaria1:29:17+14:04
8Yana SandievaBulgariaBulgaria1:31:16+16:03
9Andra Cecilia AnghelRomaniaRomania1:31:55+16:42
10Annamari VierikkoFinlandFinland1:35:17+20:04
11Silvia ShandurkovaBulgariaBulgaria1:43:57+28:44
12Katya StoyanovaBulgariaBulgaria1:46:04+30:51
13Patricia CarausanRomaniaRomania1:46:17+31:04
14Hristina KozarevaBulgariaBulgaria1:46:26+31:13
15Desislava KeremidchievaBulgariaBulgaria2:07:20+52:07
Stefania Dimitrova BelonazhevaBulgariaBulgariadisqualified
Franziska WollebSwitzerlandSwitzerlanddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World