International Orienteering Federation

Official results for Elitserien

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Elitserien
Organiser: Sweden
Date: 24 April 2011

Men

57 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vetle Braten RuudNorwayNorway1:32:41
2Aleksei AlekseyonokBelarusBelarus1:35:38+2:57
3Lukas BartakSlovakiaSlovakia1:35:57+3:16
4Johan ModigSwedenSweden1:36:02+3:21
5Olle KaleredSwedenSweden1:36:42+4:01
6Niclas JonassonSwedenSweden1:37:02+4:21
7Rikard ClaessonSwedenSweden1:38:47+6:06
8Jan TroengSwedenSweden1:38:52+6:11
9Pelle EngstrandSwedenSweden1:39:32+6:51
10Erik PetterssonSwedenSweden1:39:33+6:52
11Andreas J JohanssonSwedenSweden1:42:21+9:40
12Rasmus  Hansen ThraneDenmarkDenmark1:42:23+9:42
13Rasmus DjurhuusDenmarkDenmark1:42:24+9:43
14Christian HjalmarssonSwedenSweden1:42:58+10:17
15Johan StrandSwedenSweden1:43:15+10:34
16Daniel HajekCzech RepublicCzech Republic1:43:19+10:38
17Oskar ArleboSwedenSweden1:43:50+11:09
18Dmitry MikhalkinBelarusBelarus1:43:55+11:14
19Erik Sandberg IvarssonSwedenSweden1:44:08+11:27
20Vincent CoupatFranceFrance1:44:10+11:29
21Lukas PetersonSwedenSweden1:45:36+12:55
22Mateusz WenslawPolandPoland1:45:51+13:10
23Markus LangAustriaAustria1:45:58+13:17
24Christian WartbichlerAustriaAustria1:46:03+13:22
25Rasmus LeoSwedenSweden1:46:23+13:42
26Jacek MorawskiPolandPoland1:46:34+13:53
27Martin HammarbergSwedenSweden1:47:30+14:49
28Celestin CrespinFranceFrance1:47:45+15:04
29Anders KleistSwedenSweden1:50:14+17:33
30Sebastian HaglerSwitzerlandSwitzerland1:50:17+17:36
31Mikael EliassonSwedenSweden1:50:24+17:43
32Thibaut MagneFranceFrance1:50:32+17:51
33Arturs PaulinsLatviaLatvia1:50:52+18:11
34Tomas HallmenSwedenSweden1:51:05+18:24
35Vojtich KralCzech RepublicCzech Republic1:51:42+19:01
36Matthias NiggliSwitzerlandSwitzerland1:53:16+20:35
37Erik  Simkovics NilssonAustriaAustria1:54:06+21:25
38Philipp SauterSwitzerlandSwitzerland1:54:32+21:51
39David LingforsSwedenSweden1:54:33+21:52
40Patrick HofmeisterGermanyGermany1:56:22+23:41
41Christian BobachDenmarkDenmark1:57:09+24:28
42Wolfgang SiegertAustriaAustria1:58:07+25:26
43Patrik LindSwedenSweden1:58:15+25:34
44Roman BondarenkoRussian FederationRussian Federation1:59:05+26:24
45Michal BestaCzech RepublicCzech Republic1:59:14+26:33
46Marco SeppiItalyItaly2:00:34+27:53
47Robert KrugerGermanyGermany2:01:26+28:45
48Christian PfeiferAustriaAustria2:08:19+35:38
49Petr LosmanCzech RepublicCzech Republic2:13:49+41:08
Jonas BackstromSwedenSwedendisqualified
Jean Baptiste BourrinFranceFrancedisqualified
Anders CarlssonSwedenSwedendisqualified
Bjorn EkebergNorwayNorwaydisqualified
Dominik KochSwitzerlandSwitzerlanddisqualified
Anton OstlinSwedenSwedendisqualified
Klaus SchgagulerItalyItalydisqualified
Karl WalheimSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org