International Orienteering Federation

Official results for All-Russia Competition Vladimir-Suzdal Festival""""

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: All-Russia Competition Vladimir-Suzdal Festival""""
Organiser: Russian Federation
Date: 5 November 2010

No club membership

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Orlova NadejdaWomen (18)40:18+4:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Alexey SidorovMen (46)33:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ivan PotylitsynMen (46)35:05+1:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Pavel ZarevenkoMen (46)35:17+1:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Pavel NaumovMen (46)35:54+2:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Stanislav ChistyakovMen (46)36:14+2:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Evgeniy KrasnoyarovMen (46)37:08+3:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Gleb GribanovMen (46)37:30+3:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sergey KoltsovMen (46)39:14+5:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vladimir TregubovMen (46)39:16+5:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Eduard GodunovMen (46)39:21+5:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Anton PortnovMen (46)39:36+5:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Andrey ShuvalovMen (46)39:37+5:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sergey IvanovMen (46)39:58+6:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Dmitriy OstankovMen (46)40:27+6:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sergey MakarovMen (46)40:31+6:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anton NesterenkoMen (46)40:37+6:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Dmitriy KasatkinMen (46)41:35+7:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Yaroslav YagodkinMen (46)41:39+7:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Andrey KholopovMen (46)42:03+8:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Timofey ZuzovMen (46)42:57+9:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Dmitriy ProshlyakovMen (46)43:14+9:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Artem LavrinovichMen (46)43:39+9:57

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Yuriy VolodinMen (46)43:56+10:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Aleksey KachurinMen (46)45:00+11:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Sergey BaryshnikovMen (46)45:01+11:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Artur KarimbaevMen (46)45:03+11:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Vasiliy RusetskiyMen (46)45:58+12:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Artem TsvetkovMen (46)46:01+12:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Ilya FillipovMen (46)46:46+13:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Tsaun SergeyMen (46)48:25+14:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Evgeny BaranovMen (46)48:53+15:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Sergey PavlovMen (46)50:05+16:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Aleksandr KhodosenkoMen (46)53:45+20:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Svyatoslav PlisMen (46)54:04+20:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Evgeniy KhromushkinMen (46)54:40+20:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Aleksandr LarichevMen (46)55:13+21:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Sergey GrachevMen (46)56:34+22:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Andrey LevinMen (46)57:08+23:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Sergey GlebovMen (46)59:27+25:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Roman KrestyanovMen (46)1:02:12+28:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Sergey KochurovMen (46)1:08:37+34:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Maksim BudarinMen (46)1:11:04+37:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Roman SuslovMen (46)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksey ErmachenkovMen (46)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vyacheslav AntonovMen (46)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexandr MalyginMen (46)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Anna SysaWomen (18)36:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Tatjana JaksanovaWomen (18)36:17+0:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Svetlana GodunovWomen (18)39:29+3:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Tatiana GribanovaWomen (18)40:05+3:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Kolomnin CatherineWomen (18)41:04+4:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Olga ZherdevaWomen (18)41:49+5:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Tatiyana RozovaWomen (18)42:32+6:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ekaterina RebrovaWomen (18)44:28+8:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Elena BannikovaWomen (18)45:24+9:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Irina KachurinWomen (18)46:06+9:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Tatiana PshenitsinaWomen (18)47:32+11:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Olga SergeevaWomen (18)48:01+11:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anna ZakharovaWomen (18)48:59+12:48

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Maria RodichkinWomen (18)49:25+13:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Catherine Kirzhanova Women (18)56:51+20:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Irina KinyaevaWomen (18)1:13:54+37:43

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tatiana KaluginaWomen (18)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org