International Orienteering Federation

Official results for All-Russia Competition Vladimir-Suzdal Festival""""

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: All-Russia Competition Vladimir-Suzdal Festival""""
Organiser: Russian Federation
Date: 5 November 2010

Men

46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Alexey SidorovRussian FederationRussian Federation33:42
2Ivan PotylitsynRussian FederationRussian Federation35:05+1:23
3Pavel ZarevenkoRussian FederationRussian Federation35:17+1:35
4Pavel NaumovRussian FederationRussian Federation35:54+2:12
5Stanislav ChistyakovRussian FederationRussian Federation36:14+2:32
6Evgeniy KrasnoyarovRussian FederationRussian Federation37:08+3:26
7Gleb GribanovRussian FederationRussian Federation37:30+3:48
8Sergey KoltsovRussian FederationRussian Federation39:14+5:32
9Vladimir TregubovRussian FederationRussian Federation39:16+5:34
10Eduard GodunovRussian FederationRussian Federation39:21+5:39
11Anton PortnovRussian FederationRussian Federation39:36+5:54
12Andrey ShuvalovRussian FederationRussian Federation39:37+5:55
13Sergey IvanovRussian FederationRussian Federation39:58+6:16
14Dmitriy OstankovRussian FederationRussian Federation40:27+6:45
15Sergey MakarovRussian FederationRussian Federation40:31+6:49
16Anton NesterenkoRussian FederationRussian Federation40:37+6:55
17Dmitriy KasatkinRussian FederationRussian Federation41:35+7:53
18Yaroslav YagodkinRussian FederationRussian Federation41:39+7:57
19Andrey KholopovRussian FederationRussian Federation42:03+8:21
20Timofey ZuzovRussian FederationRussian Federation42:57+9:15
21Dmitriy ProshlyakovRussian FederationRussian Federation43:14+9:32
22Artem LavrinovichRussian FederationRussian Federation43:39+9:57
23Yuriy VolodinRussian FederationRussian Federation43:56+10:14
24Aleksey KachurinRussian FederationRussian Federation45:00+11:18
25Sergey BaryshnikovRussian FederationRussian Federation45:01+11:19
26Artur KarimbaevRussian FederationRussian Federation45:03+11:21
27Vasiliy RusetskiyRussian FederationRussian Federation45:58+12:16
28Artem TsvetkovRussian FederationRussian Federation46:01+12:19
29Ilya FillipovRussian FederationRussian Federation46:46+13:04
30Tsaun SergeyRussian FederationRussian Federation48:25+14:43
31Evgeny BaranovRussian FederationRussian Federation48:53+15:11
32Sergey PavlovRussian FederationRussian Federation50:05+16:23
33Aleksandr KhodosenkoRussian FederationRussian Federation53:45+20:03
34Svyatoslav PlisRussian FederationRussian Federation54:04+20:22
35Evgeniy KhromushkinRussian FederationRussian Federation54:40+20:58
36Aleksandr LarichevRussian FederationRussian Federation55:13+21:31
37Sergey GrachevRussian FederationRussian Federation56:34+22:52
38Andrey LevinRussian FederationRussian Federation57:08+23:26
39Sergey GlebovRussian FederationRussian Federation59:27+25:45
40Roman KrestyanovRussian FederationRussian Federation1:02:12+28:30
41Sergey KochurovRussian FederationRussian Federation1:08:37+34:55
42Maksim BudarinRussian FederationRussian Federation1:11:04+37:22
Vyacheslav AntonovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksey ErmachenkovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Alexandr MalyginRussian FederationRussian Federationdisqualified
Roman SuslovRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org