Official results for Long Distance Annecy Les Puisots

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Long Distance Annecy Les Puisots
Organiser: France
Date: 3 October 2010

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Martin BinderMen (101)1:56:43+23:50

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Markus LangMen (101)1:58:36+25:43

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Gernot KerschbaumerMen (101)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Patrizia StogererWomen (67)1:59:32+48:07

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Yury TambasovMen (101)1:54:06+21:13

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Roman BespalovMen (101)disqualified

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Fabien PasquasyMen (101)1:59:41+26:48

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Kiril NikolovMen (101)1:48:16+15:23

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Ivaylo KamenarovMen (101)1:59:24+26:31

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Emily KempWomen (67)1:58:14+46:49

Canada

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Carol RossWomen (67)2:04:36+53:11

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Daniel HajekMen (101)1:47:44+14:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Jan SedivyMen (101)1:48:15+15:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Stepan KodedaMen (101)1:53:52+20:59

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jan ProchazkaMen (101)1:56:00+23:07

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Tomas DlabajaMen (101)2:10:17+37:24

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
74Milos NykodymMen (101)2:19:57+47:04

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Dana BrozkovaWomen (67)1:19:38+8:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Eva JurenikovaWomen (67)1:20:28+9:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Iveta DuchovaWomen (67)1:25:21+13:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Martina SpurnaWomen (67)1:29:21+17:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Vendula Haldin KlechovaWomen (67)1:30:55+19:30

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Radka BrozkovaWomen (67)1:46:17+34:52

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Tue LassenMen (101)1:47:39+14:46

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Christian ChristensenMen (101)1:57:47+24:54

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Rune OlsenMen (101)1:58:36+25:43

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Soren BobachMen (101)2:00:52+27:59

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Rasmus DjurhuusMen (101)2:11:09+38:16

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rasmus  Hansen ThraneMen (101)disqualified

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Zenia  Mogensen HejlskovWomen (67)1:38:52+27:27

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ida BobachWomen (67)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Timo SildMen (101)1:47:38+14:45

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Mats HaldinMen (101)1:44:14+11:21

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Pasi IkonenMen (101)1:47:19+14:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Jarkko HuovilaMen (101)1:47:46+14:53

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Hannu AirilaMen (101)1:49:27+16:34

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Olli-Markus TaivainenMen (101)2:00:52+27:59

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
72Tuomas TervoMen (101)2:15:45+42:52

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kim FageruddMen (101)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Merja RantanenWomen (67)1:19:46+8:21

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Sofia HaajanenWomen (67)1:26:33+15:08

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Anni-Maija FinckeWomen (67)1:29:51+18:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Saila KinniWomen (67)1:33:42+22:17

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Maria RantalaWomen (67)1:33:52+22:27

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Riina KuuseloWomen (67)1:34:00+22:35

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Thierry GueorgiouMen (101)1:32:53

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Francois GononMen (101)1:40:41+7:48

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Philippe AdamskiMen (101)1:41:39+8:46

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Lucas BassetMen (101)1:43:24+10:31

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Theo FleurentMen (101)1:49:50+16:57

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Frederic TranchandMen (101)1:51:42+18:49

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Capucine VercellottiWomen (67)1:22:51+11:26

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Amelie ChataingWomen (67)1:24:38+13:13

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Celine DodinWomen (67)1:25:53+14:28

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Charlotte BouchetWomen (67)1:28:14+16:49

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Karine D'HarrevilleWomen (67)1:33:02+21:37

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Melanie D'HarrevilleWomen (67)1:33:42+22:17

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Hana BajtosovaWomen (67)1:40:41+29:16

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Christiane TrosseWomen (67)1:50:56+39:31

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
79Darren BurkeMen (101)2:55:07+1:22:14

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
83Hugh CashellMen (101)3:13:54+1:41:01

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
84Gerard ButlerMen (101)3:28:46+1:55:53

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ruairi ShortMen (101)disqualified

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Seamus O'BoyleMen (101)disqualified

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Colm HillMen (101)disqualified

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Niamh O'BoyleWomen (67)1:42:47+31:22

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Mikhail MamleevMen (101)1:50:00+17:07

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Marco SeppiMen (101)1:50:09+17:16

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Emiliano CoronaMen (101)1:57:15+24:22

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Alessio TenaniMen (101)1:58:10+25:17

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Klaus SchgagulerMen (101)1:58:30+25:37

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Nicole ScaletWomen (67)1:33:49+22:24

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Carlotta ScaletWomen (67)1:37:39+26:14

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Michela GuizzardiWomen (67)1:45:12+33:47

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
82Yohei IkeMen (101)3:08:20+1:35:27

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Shinichiro SakuramotoMen (101)disqualified

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Shigeyuki KoizumiMen (101)disqualified

Japan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Mikiko MinagawaWomen (67)1:56:04+44:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Martins SirmaisMen (101)1:56:28+23:35

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
71Janis TamuzsMen (101)2:15:23+42:30

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
73Edgars BertuksMen (101)2:16:27+43:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Aija SkrastinaWomen (67)1:36:36+25:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Laura VikeWomen (67)1:41:19+29:54

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Kristine Bertuka KokinaWomen (67)1:45:01+33:36

Netherlands

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jonn Are MyhrenMen (101)1:44:59+12:06

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
75Todd OatesMen (101)2:26:42+53:49

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Olav LundanesMen (101)1:38:09+5:16

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Carl Kaas CodagerMen (101)1:40:29+7:36

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anders NordbergMen (101)1:45:44+12:51

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Holger HottMen (101)1:49:25+16:32

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Havard LucasenMen (101)1:56:41+23:48

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Oystein  Osterbo Kvaal Men (101)1:57:36+24:43

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Lars SkjesetMen (101)1:59:31+26:38

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Ulf  Indgaard Forseth Men (101)2:01:59+29:06

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Hans Gunnar OmdalMen (101)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Audun WeltzienMen (101)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Tone WigemyrWomen (67)1:17:41+6:16

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ida Marie  Bjoergul Naess Women (67)1:22:01+10:36

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anne Margrethe  Hausken NordbergWomen (67)1:25:43+14:18

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Elise EgsethWomen (67)1:29:48+18:23

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Heidi  Bagstevold Ostlid Women (67)1:31:44+20:19

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Mari FastingWomen (67)1:34:05+22:40

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Silje  Jahren  Ekroll Women (67)1:34:27+23:02

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Line HagmannWomen (67)1:36:55+25:30

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Wojciech DwojakMen (101)1:51:55+19:02

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Wojciech KowalskiMen (101)1:52:14+19:21

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
81MikoĊ‚aj DutkowskiMen (101)3:03:58+1:31:05

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mateusz WenslawMen (101)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jacek MorawskiMen (101)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Daria LajnWomen (67)1:32:05+20:40

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Monika GajdaWomen (67)1:39:05+27:40

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Tiago AiresMen (101)1:57:47+24:54

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
78Tiago RomaoMen (101)2:36:40+1:03:47

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
80Alexandre AlvarezMen (101)2:58:47+1:25:54

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Paulo FrancoMen (101)disqualified

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Miguel SilvaMen (101)disqualified

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Mariana MoreiraWomen (67)2:08:44+57:19

Portugal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Raquel CostaWomen (67)2:15:48+1:04:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Andrey KhramovMen (101)1:46:16+13:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Dmitriy TsvetkovMen (101)1:46:52+13:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Egor KostylevMen (101)1:51:52+18:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Anastasia TrubkinaWomen (67)1:37:23+25:58

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Lukas BartakMen (101)1:55:19+22:26

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Michal KrajcikMen (101)1:57:15+24:22

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
76Marian DavidikMen (101)2:30:41+57:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Erik RostMen (101)1:44:01+11:08

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Anders HolmbergMen (101)1:44:05+11:12

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Mattias MillingerMen (101)1:45:56+13:03

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Johan RunessonMen (101)1:46:19+13:26

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Marcus MillegardMen (101)1:46:24+13:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32David AnderssonMen (101)1:49:36+16:43

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66William LindMen (101)2:02:22+29:29

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jerker LysellMen (101)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Helena JanssonWomen (67)1:11:46+0:21

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Lena EliassonWomen (67)1:20:38+9:13

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Tove AlexanderssonWomen (67)1:23:15+11:50

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Beata FalkWomen (67)1:41:20+29:55

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lina PerssonWomen (67)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Emma JohanssonWomen (67)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Matthias LeonhardtMen (101)1:37:58+5:05

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Baptiste RollierMen (101)1:41:44+8:51

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Matthias MerzMen (101)1:41:49+8:56

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Matthias KyburzMen (101)1:44:29+11:36

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Andreas RuedlingerMen (101)1:45:24+12:31

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Martin HubmannMen (101)1:46:10+13:17

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Marc LauensteinMen (101)1:58:33+25:40

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Andreas KyburzMen (101)2:06:40+33:47

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Daniel HubmannMen (101)disqualified

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Simone Niggli-LuderWomen (67)1:11:25

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Judith WyderWomen (67)1:19:37+8:12

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Bettina AebiWomen (67)1:26:04+14:39

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Rahel FriederichWomen (67)1:27:37+16:12

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Sara LuscherWomen (67)1:28:39+17:14

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Brigitte MuhlemannWomen (67)1:30:39+19:14

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Angela WildWomen (67)1:32:20+20:55

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Ines BrodmannWomen (67)1:35:36+24:11

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Sophie TritschlerWomen (67)1:38:50+27:25

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Matthew SpeakeMen (101)1:51:53+19:00

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Douglas TullieMen (101)1:53:54+21:01

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Hector HainesMen (101)1:55:49+22:56

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Ralph StreetMen (101)2:04:45+31:52

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
77Alasdair McLeodMen (101)2:31:04+58:11

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Rachael Rothman ElderWomen (67)1:27:41+16:16

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Hollie OrrWomen (67)1:31:47+20:22

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Pippa ArcherWomen (67)1:35:48+24:23

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Helen PalmerWomen (67)1:37:15+25:50

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Sarah RollinsWomen (67)1:37:29+26:04

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Tessa HillWomen (67)1:51:27+40:02

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org