International Orienteering Federation

Official results for Australian Long Distance Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian Long Distance Championships
Organiser: Australia
Date: 2 October 2010

Men

33 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Julian DentAustraliaAustralia1:27:59
2Simon UppillAustraliaAustralia1:34:03+6:04
3David ShepherdAustraliaAustralia1:35:43+7:44
4Rob WalterAustraliaAustralia1:35:56+7:57
5Ian MeyerAustraliaAustralia1:38:22+10:23
6Rob PrestonAustraliaAustralia1:39:20+11:21
7Bruce ArthurAustraliaAustralia1:40:02+12:03
8Grant BluettAustraliaAustralia1:40:23+12:24
9Bryan KeelyAustraliaAustralia1:41:53+13:54
10Evan BarrAustraliaAustralia1:42:07+14:08
11Clive ParryUnited KingdomGreat Britain1:44:02+16:03
12Ben RattrayAustraliaAustralia1:45:00+17:01
13Murray ScownAustraliaAustralia1:47:45+19:46
14Reuben SmithAustraliaAustralia1:48:33+20:34
15Blair TrewinAustraliaAustralia1:49:22+21:23
16Kerrin RattrayAustraliaAustralia1:50:30+22:31
17Simon GoddardAustraliaAustralia1:52:19+24:20
18Matt PartonAustraliaAustralia1:53:14+25:15
19David BrownridgeAustraliaAustralia1:54:02+26:03
20Lachlan HallettAustraliaAustralia1:54:18+26:19
21Eric MorrisAustraliaAustralia1:55:33+27:34
22Ben CorryAustraliaAustralia1:56:03+28:04
23Christopher NauntonAustraliaAustralia2:00:06+32:07
24Jim RussellAustraliaAustralia2:02:34+34:35
25Oliver MitchellAustraliaAustralia2:06:28+38:29
26Greg MorcomAustraliaAustralia2:07:16+39:17
27Morton NeveAustraliaAustralia2:12:45+44:46
28Mathieu McGuireAustraliaAustralia2:23:43+55:44
29Jonathan SutcliffeAustraliaAustralia2:44:56+1:16:57
30Nick AndrewarthaAustraliaAustralia2:47:12+1:19:13
31Conrad ElsonAustraliaAustralia2:52:26+1:24:27
Craig DuftyAustraliaAustraliadisqualified
Wayne EliotAustraliaAustraliadisqualified

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Kathryn Preston EwelsAustraliaAustralia1:14:28
2Anna SheldonAustraliaAustralia1:20:59+6:31
3Shannon JonesAustraliaAustralia1:21:25+6:57
4Jo AllisonAustraliaAustralia1:21:28+7:00
5Natasha KeyAustraliaAustralia1:22:00+7:32
6Tracy Marsh BluettAustraliaAustralia1:23:54+9:26
7Rachel EffeneyAustraliaAustralia1:24:30+10:02
8Ilka BarrAustraliaAustralia1:26:10+11:42
9Susanne CasanovaAustraliaAustralia1:26:20+11:52
10Aislinn PrendergastAustraliaAustralia1:27:02+12:34
11Lauren GillisAustraliaIreland1:27:59+13:31
12Rachel WestAustraliaAustralia1:28:21+13:53
13Mace NeveAustraliaAustralia1:29:19+14:51
14Allison JonesAustraliaAustralia1:29:27+14:59
15Jasmine NeveAustraliaAustralia1:31:06+16:38
16Laurina NeumannAustraliaAustralia1:33:52+19:24
17Vanessa RoundAustraliaAustralia1:37:48+23:20
18Bridget AndersonAustraliaAustralia1:40:41+26:13
19Thorlene EgertonAustraliaAustralia1:45:12+30:44
20Frances PeatNew ZealandNew Zealand1:56:14+41:46
21Clare BrownridgeAustraliaAustralia2:08:29+54:01
22Wendy ReadAustraliaAustralia2:08:37+54:09
Cath ChalmersAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org