International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kapa 3-days
Organiser: Latvia
Date: 3 July 2010

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Dmitry DavidovichMen (40)1:23:53+47:50

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Irina Boozhan-YurokWomen (21)48:20+14:18

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Andreas KraasMen (40)37:37+1:34

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Mati TiitMen (40)42:00+5:57

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Kaur KaseMen (40)51:33+15:30

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Eleri HirvWomen (21)41:55+7:53

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Martins SirmaisMen (40)36:03

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Edgars BertuksMen (40)36:12+0:09

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Janis KruminsMen (40)38:30+2:27

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Renars RozeMen (40)38:48+2:45

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Arturs PaulinsMen (40)39:10+3:07

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Andris JubelisMen (40)39:15+3:12

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Kristaps JaudzemsMen (40)41:34+5:31

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Atis DandensMen (40)41:37+5:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Anatolijs TarasovsMen (40)41:54+5:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Atis ReskisMen (40)43:17+7:14

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Artis LocmelisMen (40)43:50+7:47

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Andis LaveikisMen (40)44:46+8:43

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Daniils OzolinsMen (40)45:09+9:06

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Janis PeilansMen (40)45:25+9:22

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Girts LininsMen (40)45:58+9:55

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Janis MelbardisMen (40)46:55+10:52

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Jevgenijs SprogisMen (40)47:33+11:30

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Artis JansonsMen (40)48:37+12:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Martins VabulisMen (40)49:14+13:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Valters AbolinsMen (40)50:20+14:17

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Viktors MateicsMen (40)50:32+14:29

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Kaspars CerjaksMen (40)57:47+21:44

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Pauls LiepinsMen (40)1:03:19+27:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Karlis DislersMen (40)1:04:20+28:17

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Janis KumsMen (40)disqualified

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Kristine Bertuka KokinaWomen (21)37:43+3:41

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Zanda AbzaloneWomen (21)38:40+4:38

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Aija SkrastinaWomen (21)38:55+4:53

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Laura VikeWomen (21)38:55+4:53

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Krista MihailovaWomen (21)39:49+5:47

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Janeta TurkaWomen (21)43:15+9:13

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Madara SinkeWomen (21)45:16+11:14

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Irita PukiteWomen (21)45:53+11:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Linda KatlapaWomen (21)46:21+12:19

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ieva VegereWomen (21)47:32+13:30

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Liga ArnieceWomen (21)48:25+14:23

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Rasa BrunaWomen (21)51:28+17:26

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Liene VeispaleWomen (21)53:41+19:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Elina KarklinaWomen (21)55:18+21:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Natalija PeļepecaWomen (21)57:11+23:09

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Henrikas PauzasMen (40)40:56+4:53

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Nerijus SulcysMen (40)41:58+5:55

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Gediminas RanonisMen (40)43:03+7:00

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Skirmantas RamoskaMen (40)43:43+7:40

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Mindaugas StulgysMen (40)1:04:05+28:02

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Sandra PauzaiteWomen (21)34:02

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vida BumelyteWomen (21)45:02+11:00

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rasa IvanauskaiteWomen (21)disqualified

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Igori PosticaMen (40)45:18+9:15

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Galina RabediucWomen (21)49:32+15:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Erik ThorssonMen (40)47:56+11:53

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Anton LifMen (40)48:42+12:39

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Henrik FrojdMen (40)1:05:30+29:27

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Kjell WinbladMen (40)1:10:34+34:31

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Par L. OlofssonMen (40)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org