International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Kapa 3-days
Organiser: Latvia
Date: 3 July 2010

Men

40 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Martins SirmaisLatviaLatvia36:03
2Edgars BertuksLatviaLatvia36:12+0:09
3Andreas KraasEstoniaEstonia37:37+1:34
4Janis KruminsLatviaLatvia38:30+2:27
5Renars RozeLatviaLatvia38:48+2:45
6Arturs PaulinsLatviaLatvia39:10+3:07
7Andris JubelisLatviaLatvia39:15+3:12
8Henrikas PauzasLithuaniaLithuania40:56+4:53
9Kristaps JaudzemsLatviaLatvia41:34+5:31
10Atis DandensLatviaLatvia41:37+5:34
11Anatolijs TarasovsLatviaLatvia41:54+5:51
12Nerijus SulcysLithuaniaLithuania41:58+5:55
13Mati TiitEstoniaEstonia42:00+5:57
14Gediminas RanonisLithuaniaLithuania43:03+7:00
15Atis ReskisLatviaLatvia43:17+7:14
16Skirmantas RamoskaLithuaniaLithuania43:43+7:40
17Artis LocmelisLatviaLatvia43:50+7:47
18Andis LaveikisLatviaLatvia44:46+8:43
19Daniils OzolinsLatviaLatvia45:09+9:06
20Igori PosticaMoldova, Republic ofMoldova, Republic of45:18+9:15
21Janis PeilansLatviaLatvia45:25+9:22
22Girts LininsLatviaLatvia45:58+9:55
23Janis MelbardisLatviaLatvia46:55+10:52
24Jevgenijs SprogisLatviaLatvia47:33+11:30
25Erik ThorssonSwedenSweden47:56+11:53
26Artis JansonsLatviaLatvia48:37+12:34
27Anton LifSwedenSweden48:42+12:39
28Martins VabulisLatviaLatvia49:14+13:11
29Valters AbolinsLatviaLatvia50:20+14:17
30Viktors MateicsLatviaLatvia50:32+14:29
31Kaur KaseEstoniaEstonia51:33+15:30
32Kaspars CerjaksLatviaLatvia57:47+21:44
33Pauls LiepinsLatviaLatvia1:03:19+27:16
34Mindaugas StulgysLithuaniaLithuania1:04:05+28:02
35Karlis DislersLatviaLatvia1:04:20+28:17
36Henrik FrojdSwedenSweden1:05:30+29:27
37Kjell WinbladSwedenSweden1:10:34+34:31
38Dmitry DavidovichBelarusBelarus1:23:53+47:50
Janis KumsLatviaLatviadisqualified
Par L. OlofssonSwedenSwedendisqualified

Women

21 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania34:02
2Kristine Bertuka KokinaLatviaLatvia37:43+3:41
3Zanda AbzaloneLatviaLatvia38:40+4:38
4Aija SkrastinaLatviaLatvia38:55+4:53
4Laura VikeLatviaLatvia38:55+4:53
6Krista MihailovaLatviaLatvia39:49+5:47
7Eleri HirvEstoniaEstonia41:55+7:53
8Janeta TurkaLatviaLatvia43:15+9:13
9Vida BumelyteLithuaniaLithuania45:02+11:00
10Madara SinkeLatviaLatvia45:16+11:14
11Irita PukiteLatviaLatvia45:53+11:51
12Linda KatlapaLatviaLatvia46:21+12:19
13Ieva VegereLatviaLatvia47:32+13:30
14Irina Boozhan-YurokBelarusBelarus48:20+14:18
15Liga ArnieceLatviaLatvia48:25+14:23
16Galina RabediucMoldova, Republic ofMoldova, Republic of49:32+15:30
17Rasa BrunaLatviaLatvia51:28+17:26
18Liene VeispaleLatviaLatvia53:41+19:39
19Elina KarklinaLatviaLatvia55:18+21:16
20Natalija PeļepecaLatviaLatvia57:11+23:09
Rasa IvanauskaiteLithuaniaLithuaniadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org