International Orienteering Federation

Official results for Czech cup - sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech cup - sprint
Organiser: Czech Republic
Date: 22 May 2010

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Pierre KaltenbacherMen (45)17:26+2:01

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Markus PlohnMen (45)20:43+5:18

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Michael KoiserMen (45)28:15+12:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Jan MrazekMen (45)15:25

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Michal SmolaMen (45)15:28+0:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Jan ProchazkaMen (45)15:40+0:15

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Vojtich KralMen (45)16:25+1:00

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Petr LosmanMen (45)16:26+1:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Lubos MatejuMen (45)16:34+1:09

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jakub OmaMen (45)17:15+1:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Tomas UdrzalMen (45)17:26+2:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Martin HenychMen (45)17:39+2:14

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Jan FlasarMen (45)17:47+2:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Jan PanchartekMen (45)17:49+2:24

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Petr KozakMen (45)17:56+2:31

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jiri JansaMen (45)17:56+2:31

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Michal BestaMen (45)18:01+2:36

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jan HovorkaMen (45)18:01+2:36

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Marek CahelMen (45)18:02+2:37

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Stepan HolasMen (45)18:05+2:40

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Martin BaierMen (45)18:06+2:41

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20David HanslianMen (45)18:08+2:43

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Vladimir LucanMen (45)18:11+2:46

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Stepan DlabajaMen (45)18:14+2:49

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Pavel KosarekMen (45)18:15+2:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Martin PoklopMen (45)18:22+2:57

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Zdenik LiseinskyMen (45)18:28+3:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Martin VanaMen (45)18:28+3:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Marek VobrMen (45)18:30+3:05

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Jan SidlaMen (45)18:31+3:06

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Karel FucikMen (45)18:32+3:07

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Ondrej MalyMen (45)18:33+3:08

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Roman PaclikMen (45)18:39+3:14

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Martin JanataMen (45)18:41+3:16

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33David HepnerMen (45)19:18+3:53

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Miroslav KovarMen (45)19:28+4:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Petr ZverinaMen (45)19:28+4:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Vladan HenekMen (45)19:35+4:10

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Vaclav KralMen (45)19:37+4:12

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Marek PrasilMen (45)19:42+4:17

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Petr FodorMen (45)19:45+4:20

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Michal MatejuMen (45)20:15+4:50

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Roman ZbranekMen (45)20:32+5:07

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Ondoej KazdaMen (45)20:51+5:26

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tomas KolarikMen (45)disqualified

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Sarka SvobodnaWomen (33)13:18

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Dana BrozkovaWomen (33)13:36+0:18

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Martina ZverinovaWomen (33)13:55+0:37

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Radka BrozkovaWomen (33)14:11+0:53

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Michaela OmovaWomen (33)14:16+0:58

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Lenka PoklopovaWomen (33)14:44+1:26

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Martina SpurnaWomen (33)14:50+1:32

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Jana JurackovaWomen (33)15:14+1:56

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ivana BochenkovaWomen (33)15:22+2:04

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Iva RufferovaWomen (33)15:34+2:16

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Kristyna KolinovaWomen (33)15:45+2:27

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Barbora BaldrianovaWomen (33)15:51+2:33

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Monika DolezalovaWomen (33)15:57+2:39

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Pavla FukatkovaWomen (33)16:01+2:43

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Veronika KrcalovaWomen (33)16:03+2:45

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Lenka MeznikovaWomen (33)16:09+2:51

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Zuzana JiristovaWomen (33)16:21+3:03

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Vladena HrstkovaWomen (33)16:31+3:13

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Simona KarochovaWomen (33)16:32+3:14

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Vendula DolezalovaWomen (33)16:36+3:18

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Petra SkodovaWomen (33)16:40+3:22

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Iva KosarkovaWomen (33)16:44+3:26

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Lucie KrafkovaWomen (33)16:46+3:28

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Johana OtrubovaWomen (33)17:12+3:54

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Lenka HrobarovaWomen (33)17:19+4:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Romana MrazkovaWomen (33)17:19+4:01

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Marta LucanovaWomen (33)17:24+4:06

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Lucie SoukupovaWomen (33)17:48+4:30

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Lucie JanatovaWomen (33)18:01+4:43

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Lenka HruskovaWomen (33)18:22+5:04

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Katerina SmolkovaWomen (33)20:26+7:08

Czech Republic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Monika TopinkovaWomen (33)disqualified

Slovakia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Katarina LabasovaWomen (33)15:28+2:10

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport