International Orienteering Federation

Official results for Baltic Championchip

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Championchip
Organiser: Estonia
Date: 22 May 2010

Men

46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Olle KarnerEstoniaEstonia1:24:05
2Jonas Vytautas GvildysLithuaniaLithuania1:25:00+0:55
3Simonas KrepstaLithuaniaLithuania1:25:33+1:28
4Peeter PihlEstoniaEstonia1:30:17+6:12
5Andreas KraasEstoniaEstonia1:31:05+7:00
6Sergei RyzhkovBelarusBelarus1:31:10+7:05
7Sander VaherEstoniaEstonia1:32:36+8:31
8Dmitry MikhalkinBelarusBelarus1:33:21+9:16
9Erkki AadliEstoniaEstonia1:34:02+9:57
10Marek NommEstoniaEstonia1:34:14+10:09
11Donatas StulgysLithuaniaLithuania1:34:32+10:27
12Kristo HeinmannEstoniaEstonia1:35:00+10:55
13Vytautas BeliunasLithuaniaLithuania1:36:38+12:33
14Janis KumsLatviaLatvia1:37:28+13:23
15Timo SildEstoniaEstonia1:39:38+15:33
16Darius SadeckasLithuaniaLithuania1:39:52+15:47
17Denis ZlobinBelarusBelarus1:39:59+15:54
18Tomas KuzminskisLithuaniaLithuania1:40:09+16:04
19Giedrius SabaliauskasLithuaniaLithuania1:41:19+17:14
20Denis KuprienkoRussian FederationRussian Federation1:42:24+18:19
21Vilius AleliunasLithuaniaLithuania1:43:02+18:57
22Ivan AfanasyevBelarusBelarus1:43:19+19:14
23Jurgen EinpaulEstoniaEstonia1:47:16+23:11
24Nerijus SulcysLithuaniaLithuania1:47:47+23:42
24Kristjan TrossmannEstoniaEstonia1:47:47+23:42
26Janis PeilansLatviaLatvia1:48:35+24:30
27Alexandr RaikovRussian FederationRussian Federation1:49:04+24:59
28Robertas MarcinkeviciusLithuaniaLithuania1:49:23+25:18
29Andris JubelisLatviaLatvia1:49:46+25:41
30Georgiy MavchunRussian FederationRussian Federation1:51:18+27:13
31Aleksey BuragoRussian FederationRussian Federation1:52:07+28:02
32Roman BespalovBelarusBelarus1:52:41+28:36
33Dmitry DavidovichBelarusBelarus1:54:29+30:24
34Sergey SolodkinBelarusBelarus1:54:30+30:25
35Mikhail SeninRussian FederationRussian Federation1:56:19+32:14
36Evgeny IvanovRussian FederationRussian Federation1:57:54+33:49
37Vladislav ValkovskiyRussian FederationRussian Federation1:59:37+35:32
38Daniils OzolinsLatviaLatvia2:02:10+38:05
39Didzis ViksnaLatviaLatvia2:04:13+40:08
40Atis DandensLatviaLatvia2:11:50+47:45
41Edgars LakisLatviaLatvia2:13:12+49:07
42Vladimir ElizarovRussian FederationRussian Federation2:19:32+55:27
43Valters AbolinsLatviaLatvia2:20:40+56:35
44Pavel PetrovRussian FederationRussian Federation2:23:21+59:16
45Denis ZhelomonovRussian FederationRussian Federation2:24:22+1:00:17
46Siarhej VoronauBelarusBelarus2:49:25+1:25:20

Women

34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Inga KazlauskaiteLithuaniaLithuania1:10:44
2Rasa PtasekaiteLithuaniaLithuania1:16:32+5:48
3Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania1:19:00+8:16
4Gabija RazaityteLithuaniaLithuania1:19:06+8:22
5Indre ValaiteLithuaniaLithuania1:23:40+12:56
6Kirti RebaneEstoniaEstonia1:24:56+14:12
7Maret VaherEstoniaEstonia1:25:18+14:34
8Merike VanjukEstoniaEstonia1:27:13+16:29
9Tatiana KaluginaRussian FederationRussian Federation1:29:28+18:44
10Tatiana PoliakowaBelarusBelarus1:29:38+18:54
11Natalia UkhorskayaRussian FederationRussian Federation1:30:21+19:37
12Kristina RybakovaiteLithuaniaLithuania1:30:57+20:13
13Annika RihmaEstoniaEstonia1:34:15+23:31
14Svetlana PukalovaRussian FederationRussian Federation1:36:12+25:28
15Baiba OzolaLatviaLatvia1:38:16+27:32
16Giedre SeskeviciuteLithuaniaLithuania1:39:53+29:09
17Liene BruveleLatviaLatvia1:43:10+32:26
18Janeta TurkaLatviaLatvia1:45:41+34:57
19Marina RudenkoRussian FederationRussian Federation1:47:20+36:36
20Jana KinkEstoniaEstonia1:48:04+37:20
21Reda EinikyteLithuaniaLithuania1:48:49+38:05
22Natalya KuntsevichBelarusBelarus1:48:56+38:12
23Anastasiya AfanasyevaBelarusBelarus1:49:41+38:57
24Svetlana NikolaevaRussian FederationRussian Federation1:50:11+39:27
25Natalia GrjaznevichRussian FederationRussian Federation1:51:46+41:02
26Rasa BrunaLatviaLatvia1:53:04+42:20
27Tekle Emilija GvildyteLithuaniaLithuania1:55:45+45:01
28Karmen AlnekEstoniaEstonia1:57:09+46:25
29Nadezhda DvorkoRussian FederationRussian Federation1:58:39+47:55
30Ieva BaltriukaiteLithuaniaLithuania2:07:29+56:45
31Liene VeispaleLatviaLatvia2:19:00+1:08:16
32Ekaterina StepanyantsRussian FederationRussian Federation2:24:05+1:13:21
33Yulia StrelchenkoRussian FederationRussian Federation2:31:11+1:20:27
34Nina BondarevaRussian FederationRussian Federation2:37:27+1:26:43

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org