International Orienteering Federation

Official results for Craft-cup E2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Craft-cup E2
Organiser: Norway
Date: 15 May 2010

Men

59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Thomas BuhrerSwitzerlandSwitzerland38:05
2Havard VassendenNorwayNorway39:14+1:09
3Martin HammerNorwayNorway39:34+1:29
4Pal KittelsenNorwayNorway39:35+1:30
5Geir MoholdtNorwayNorway39:36+1:31
6Lachezar IlievBulgariaBulgaria39:48+1:43
7Jan PalasCzech RepublicCzech Republic40:02+1:57
8Leif StormerNorwayNorway40:03+1:58
9Sigurd HynneNorwayNorway40:30+2:25
10Oystein HaugNorwayNorway41:00+2:55
11Martin HosetDenmarkDenmark41:41+3:36
12Tomas KrajcaCzech RepublicCzech Republic41:54+3:49
13Magnus SvingheimNorwayNorway42:35+4:30
14Kjell Arild KarlsenNorwayNorway42:51+4:46
15Sverre  Kaas WaalerNorwayNorway43:06+5:01
16Jorgen FiskumNorwayNorway43:23+5:18
17Halvor Nielsen EidNorwayNorway43:48+5:43
18Niklas ProforsNorwayNorway44:19+6:14
19Eivind TonnaNorwayNorway44:22+6:17
20Johan  Bjornaas Asphjell NorwayNorway44:37+6:32
21Audun ResserNorwayNorway44:44+6:39
22Aleksander OsthagenNorwayNorway44:52+6:47
23Ivailo DanailovBulgariaBulgaria45:12+7:07
24Audun BakkNorwayNorway45:15+7:10
24Hallvard  Nydal Moian NorwayNorway45:15+7:10
26Bjorn Tore MathisenNorwayNorway45:26+7:21
27Tore B BerdalNorwayNorway45:33+7:28
28Hallvard  Nordbroden HaugenNorwayNorway45:35+7:30
29Lars Nielsen EidNorwayNorway45:39+7:34
30Oystein Jaren SamuelsenNorwayNorway46:00+7:55
31Magnus JohanssonSwedenSweden46:20+8:15
32Trygve OlsenNorwayNorway46:28+8:23
33David KabathCzech RepublicCzech Republic46:42+8:37
34Havard BergetNorwayNorway47:02+8:57
35Michal BialozytCzech RepublicCzech Republic47:06+9:01
36Dag AalvikNorwayNorway47:17+9:12
37Per WirehnNorwayNorway47:45+9:40
38Terje MaroniNorwayNorway48:05+10:00
39Jon Arve EngebakkenNorwayNorway48:47+10:42
40Jon Arne SkroveNorwayNorway49:46+11:41
41Mattis MyhreNorwayNorway50:04+11:59
42Lars Hol MoholdtNorwayNorway50:46+12:41
43Henning SpjelkavikNorwayNorway50:59+12:54
44Stian SolheimNorwayNorway51:21+13:16
45Jan Erik Aalberg NorwayNorway52:30+14:25
46Knut  Rekaa Sveinung NorwayNorway52:43+14:38
47Roar SkulborstadNorwayNorway53:03+14:58
48Simen A. BjoringsoyNorwayNorway53:24+15:19
49Magnus  Johnsson FianeNorwayNorway54:30+16:25
50Alastair BruntonUnited KingdomGreat Britain54:48+16:43
51Frank AasgardNorwayNorway57:02+18:57
52Simen SmestadNorwayNorway57:16+19:11
53Anders DaltveitNorwayNorway57:36+19:31
54Jostein KvaklandNorwayNorway58:04+19:59
55Johan ErikssonSwedenSweden58:32+20:27
56Havar  Stormoen Birkeland NorwayNorway58:35+20:30
57Snorre HansenNorwayNorway1:00:55+22:50
58Anders SaetersmoenNorwayNorway1:01:31+23:26
Anders OksenholtNorwayNorwaydisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org