International Orienteering Federation

Official results for Cupa Variant 5"" 2010""

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Cupa Variant 5"" 2010""
Organiser: Bulgaria
Date: 2 May 2010

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Petar DoganovMen (36)1:22:13+1:33

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Nikolai DimitrovMen (36)1:25:52+5:12

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Milko SakarovMen (36)1:30:24+9:44

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ivaylo PetrovMen (36)1:33:20+12:40

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Andrey AbadzievMen (36)1:35:01+14:21

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Dimitar Hero DimitrovMen (36)1:35:51+15:11

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ivajlo IvanovMen (36)1:37:44+17:04

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Zdravlko TaralovMen (36)1:37:54+17:14

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Stoyan GospodinovMen (36)1:40:13+19:33

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Vladimir AtanasovMen (36)1:40:53+20:13

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Atanas BoyarovMen (36)1:41:06+20:26

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Stanislav YovevMen (36)1:43:59+23:19

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Jordan StoynovMen (36)1:45:14+24:34

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Vasil MihailovMen (36)1:50:11+29:31

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Petar PopunkyovMen (36)1:53:11+32:31

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ivan ShopovMen (36)1:53:32+32:52

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Konstantin VasilevMen (36)2:05:37+44:57

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Pavel GeorgievMen (36)2:11:52+51:12

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Svetoslav BlagoevMen (36)2:17:03+56:23

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kalin KarachorovMen (36)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Yordan NankovMen (36)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dobromir DobrevMen (36)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Krasimir RashkovMen (36)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Stanimir BelomazhevMen (36)disqualified

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Nataliya DimitrovaWomen (16)1:16:21

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Antoniya GrigorovaWomen (16)1:23:59+7:38

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Liliana GocevaWomen (16)1:24:03+7:42

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Eleonora NikolovaWomen (16)1:24:36+8:15

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Ludmila GocevaWomen (16)1:25:20+8:59

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Zlatimira ZhechevaWomen (16)1:29:41+13:20

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Maya NedyalkovaWomen (16)1:29:49+13:28

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Yana SandievaWomen (16)1:36:50+20:29

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Silvia ShandurkovaWomen (16)1:38:32+22:11

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sofiya TotevaWomen (16)2:01:06+44:45

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tamas BogyaMen (36)1:20:40

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Simion SuciuMen (36)1:37:38+16:58

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Florin TuncuMen (36)1:42:30+21:50

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Milea Radu CostinMen (36)1:48:42+28:02

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Ionut PatrasMen (36)1:54:29+33:49

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Daniel StroescuMen (36)1:55:30+34:50

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Gabriel Cristian SabouMen (36)2:05:40+45:00

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Bulgariu CosticaMen (36)2:24:32+1:03:52

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Veronica MinoiuWomen (16)1:21:25+5:04

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Irina MaiorescuWomen (16)1:25:29+9:08

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Monica AuerWomen (16)1:34:38+18:17

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Adina PopescuWomen (16)disqualified

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Vladan VujklijaMen (36)2:42:56+1:22:16

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Radmila SuljagicWomen (16)2:11:14+54:53

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Sonja SimicWomen (16)2:29:55+1:13:34

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Beat BergerMen (36)1:46:58+26:18

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Adrian MoserMen (36)2:01:22+40:42

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Ibrahim Cem OezerMen (36)2:48:51+1:28:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org