International Orienteering Federation

Official results for All-Russia Competition Sintez Cup""""

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: All-Russia Competition Sintez Cup""""
Organiser: Russian Federation
Date: 1 May 2010

Men

50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation1:07:20
2Roman BondarenkoRussian FederationRussian Federation1:10:04+2:44
3Aleksandr KharchenkoRussian FederationRussian Federation1:10:58+3:38
4Rafik YakupovRussian FederationRussian Federation1:11:58+4:38
5Sergey LaptevRussian FederationRussian Federation1:12:56+5:36
6Evgeniy PaladievRussian FederationRussian Federation1:13:20+6:00
7Aleksandr ZadorozhnyyRussian FederationRussian Federation1:13:28+6:08
8Anton IvanovRussian FederationRussian Federation1:13:35+6:15
9Roman NazarovRussian FederationRussian Federation1:13:57+6:37
10Sergey ZhupikovRussian FederationRussian Federation1:15:50+8:30
11Pavel ZarevenkoRussian FederationRussian Federation1:17:11+9:51
12Dmitriy OstankovRussian FederationRussian Federation1:19:19+11:59
13Dmitriy LitvinovRussian FederationRussian Federation1:20:06+12:46
14Anton PortnovRussian FederationRussian Federation1:20:23+13:03
15Vitaliy ZaborskiyRussian FederationRussian Federation1:21:20+14:00
16Andrey TemyakovRussian FederationRussian Federation1:22:15+14:55
17Svyatoslav PlisRussian FederationRussian Federation1:23:36+16:16
18Sergey NafikovRussian FederationRussian Federation1:24:19+16:59
19Viktor EmelyanovRussian FederationRussian Federation1:24:27+17:07
20Dmitriy SergeevRussian FederationRussian Federation1:24:30+17:10
21Sergey MyshakinRussian FederationRussian Federation1:24:41+17:21
22Alexey PrimhukRussian FederationRussian Federation1:24:53+17:33
23Aleksandr TarasenkoRussian FederationRussian Federation1:25:19+17:59
24Alexandr MalyginRussian FederationRussian Federation1:25:21+18:01
25Yaroslav YagodkinRussian FederationRussian Federation1:29:13+21:53
26Vladimir TemyakovRussian FederationRussian Federation1:29:32+22:12
27Andrey RepinRussian FederationRussian Federation1:31:54+24:34
28Aleksei SteninRussian FederationRussian Federation1:32:29+25:09
29Oleksiy IgnatievUkraineUkraine1:34:01+26:41
30Efim AminevRussian FederationRussian Federation1:34:51+27:31
31Nikolay BorovlevRussian FederationRussian Federation1:35:29+28:09
32Aleksandr RevutskiyRussian FederationRussian Federation1:37:03+29:43
33Vitaliy FedorovRussian FederationRussian Federation1:40:33+33:13
34Aleksey KolopatinRussian FederationRussian Federation1:48:08+40:48
35Vasiliy RusetskiyRussian FederationRussian Federation1:51:33+44:13
36Andrey SelivanovRussian FederationRussian Federation1:52:02+44:42
37Andrey StolpovskiyRussian FederationRussian Federation1:59:46+52:26
38Ivan EfimenkoRussian FederationRussian Federation2:07:59+1:00:39
39Ilya SedykhRussian FederationRussian Federation2:12:40+1:05:20
40Vitaliy MorozovRussian FederationRussian Federation2:23:30+1:16:10
Denis BugaevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksandr ErokhinRussian FederationRussian Federationdisqualified
Mikhail FedorovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Nikita GerasimovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Ilya GribanovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Nikita NikitaevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Sergey SelivanovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Anton SergeevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Maksim TantserevRussian FederationRussian Federationdisqualified
Dmitriy TaratutaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Women

29 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natalia EfimovaRussian FederationRussian Federation55:33
2Anna SysaRussian FederationRussian Federation56:14+0:41
3Tatjana JaksanovaRussian FederationRussian Federation57:57+2:24
4Elena BondarevaRussian FederationRussian Federation1:00:58+5:25
5Ekaterina TerekhovaRussian FederationRussian Federation1:02:32+6:59
6Olga NovikovaKazakhstanKazakhstan1:02:39+7:06
7Tatiyana RozovaRussian FederationRussian Federation1:03:16+7:43
8Nina TemyakovaRussian FederationRussian Federation1:03:38+8:05
9Margarita GeorgievaRussian FederationRussian Federation1:04:40+9:07
10Irina SergeevaRussian FederationRussian Federation1:05:01+9:28
11Inna SomovaRussian FederationRussian Federation1:05:02+9:29
12Inna StartsevaRussian FederationRussian Federation1:12:30+16:57
13Tatyana AvtyuschenkoRussian FederationRussian Federation1:14:43+19:10
14Tatiana SuvorovaRussian FederationRussian Federation1:17:07+21:34
15Valeria KalinchevaRussian FederationRussian Federation1:18:31+22:58
16Yana SirakovskayaRussian FederationRussian Federation1:20:46+25:13
17Ekaterina GutarevaRussian FederationRussian Federation1:24:32+28:59
18Svetlana RazumnayaRussian FederationRussian Federation1:29:15+33:42
19Mariya GorshkovaRussian FederationRussian Federation1:31:31+35:58
20Lyubov RadaevaRussian FederationRussian Federation1:32:02+36:29
21Irina KobzevaRussian FederationRussian Federation1:32:45+37:12
22Svetlana VorontsovaRussian FederationRussian Federation1:36:07+40:34
23Tatyana SavelevaRussian FederationRussian Federation1:41:04+45:31
24Yanina RoschinaRussian FederationRussian Federation1:41:49+46:16
25Natalya LopatinaRussian FederationRussian Federation1:49:07+53:34
26Irina RevutskayaRussian FederationRussian Federation2:00:48+1:05:15
27Elena IstominaRussian FederationRussian Federation2:01:24+1:05:51
28Svetlana RevutskayaRussian FederationRussian Federation2:44:45+1:49:12
Viktoriya PlyuykoRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org