International Orienteering Federation

Official results for Elitserien E2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Elitserien E2
Organiser: Sweden
Date: 30 April 2010

Men

60 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andreas MullerSwitzerlandSwitzerland16:13
2Alexey SidorovRussian FederationRussian Federation16:15+0:02
3Rune OlsenDenmarkDenmark16:17+0:04
4Raffael HuberSwitzerlandSwitzerland16:26+0:13
5Petter JonssonSwedenSweden16:32+0:19
6Martin HarbergSwedenSweden16:41+0:28
6David LingforsSwedenSweden16:41+0:28
8Alessio TenaniItalyItaly16:42+0:29
9Patrick HofmeisterGermanyGermany16:43+0:30
10Christian HjalmarssonSwedenSweden16:46+0:33
11Maciej HeweltPolandPoland16:50+0:37
11Rasmus Nielsen  Folino DenmarkDenmark16:50+0:37
13Jan SedivyCzech RepublicCzech Republic16:54+0:41
14Bartosz PawlakPolandPoland16:57+0:44
15Robert KrugerGermanyGermany17:01+0:48
16Marcin RichertPolandPoland17:02+0:49
16Eduard SmehlikCzech RepublicCzech Republic17:02+0:49
18Tomasz LubkiewiczPolandPoland17:08+0:55
19Aleksander BernaciakPolandPoland17:09+0:56
20Artem PanchenkoUkraineUkraine17:11+0:58
21Maciej GrabowskiPolandPoland17:15+1:02
22Erik  Simkovics NilssonAustriaAustria17:16+1:03
23Yury TambasovBelarusBelarus17:17+1:04
24Josef NorldlundSwedenSweden17:19+1:06
25Nick BarrableUnited KingdomGreat Britain17:20+1:07
26Nicolas SimoninIrelandIreland17:21+1:08
27Mateusz WenslawPolandPoland17:30+1:17
28David Brickhill-JonesAustraliaAustralia17:31+1:18
29Tobias KillmannAustriaAustria17:40+1:27
29Philipp SauterSwitzerlandSwitzerland17:40+1:27
31Kuba DragowskiPolandPoland17:43+1:30
31Kent OhlssonSwedenSweden17:43+1:30
33Michal OlejnikPolandPoland17:49+1:36
34Christian WartbichlerAustriaAustria17:50+1:37
35Jonathan RosendahlSwedenSweden17:55+1:42
36Jean Baptiste BourrinFranceFrance17:57+1:44
37Peter HodkinsonUnited KingdomGreat Britain18:02+1:49
38Erik Blom  Folkesson SwedenSweden18:04+1:51
39Anders HultgrenSwedenSweden18:16+2:03
40Piotr PaszynskiPolandPoland18:17+2:04
41Rafal PodzinskiPolandPoland18:18+2:05
42Dawid StefanskiPolandPoland18:19+2:06
43Jan PanchartekCzech RepublicCzech Republic18:34+2:21
44Anton LifSwedenSweden18:49+2:36
45Piotr ParfianowiczPolandPoland18:54+2:41
46Slawomir CyglerPolandPoland19:00+2:47
47Vladan HenekCzech RepublicCzech Republic19:02+2:49
48Lukas ScharnaglAustriaAustria19:03+2:50
49Alexandr TcherbakovRussian FederationRussian Federation19:13+3:00
50Jacob WesterbergSwedenSweden19:16+3:03
51Patrik LindSwedenSweden19:22+3:09
52Lukasz CharubaPolandPoland19:36+3:23
53Emil KaleredSwedenSweden19:39+3:26
54Serge FedatsenkaBelarusBelarus19:46+3:33
55John HartleyUnited KingdomGreat Britain19:58+3:45
56Zdenek MazalCzech RepublicCzech Republic20:09+3:56
57Marcus KarlssonSwedenSweden20:42+4:29
58Daniel OrnSwedenSweden21:35+5:22
Michele CaraglioItalyItalydisqualified
Kamil WlodarczykPolandPolanddisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Bryzos
Dobas flags
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org