International Orienteering Federation

Official results for ACT Middle Distance Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: ACT Middle Distance Championships
Organiser: Australia
Date: 10 April 2010

Men

35 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Julian DentAustraliaAustralia37:37
2Simon UppillAustraliaAustralia40:36+2:59
3Ian MeyerAustraliaAustralia45:14+7:37
4Rob PrestonAustraliaAustralia45:31+7:54
5Evan BarrAustraliaAustralia46:25+8:48
6Murray ScownAustraliaAustralia47:10+9:33
7Ben RattrayAustraliaAustralia47:57+10:20
8Bryan KeelyAustraliaAustralia48:14+10:37
9Christopher NauntonAustraliaAustralia48:39+11:02
10David ShepherdAustraliaAustralia49:06+11:29
11Oliver MitchellAustraliaAustralia49:12+11:35
12Reuben SmithAustraliaAustralia49:34+11:57
13Bruce ArthurAustraliaAustralia49:37+12:00
14Craig DuftyAustraliaAustralia49:41+12:04
15Jim RussellAustraliaAustralia49:44+12:07
16Eric MorrisAustraliaAustralia49:53+12:16
17Mark GregsonAustraliaAustralia50:13+12:36
18Lachlan HallettAustraliaAustralia50:20+12:43
19Boris GranovskiyUnited StatesUnited States50:48+13:11
20Patrick SaileAustraliaAustralia52:07+14:30
21John ToomeyAustraliaAustralia52:29+14:52
22Kieran SullivanAustraliaAustralia55:23+17:46
23Blair TrewinAustraliaAustralia55:41+18:04
24Jason McCraeAustraliaAustralia56:51+19:14
25Chris HelliwellAustraliaAustralia57:33+19:56
26Seb DunneAustraliaAustralia1:01:16+23:39
27John NieuwenhovenAustraliaAustralia1:02:51+25:14
28Aaron DoddAustraliaAustralia1:06:48+29:11
29Geoff StaceyAustraliaAustralia1:09:22+31:45
30Tyson HillyardAustraliaAustralia1:14:26+36:49
31David LaceyAustraliaAustralia1:14:48+37:11
32Richard PywellAustraliaAustralia1:31:47+54:10
Grant BluettAustraliaAustraliadisqualified
Tom Landon SmithAustraliaAustraliadisqualified
Rob WalterAustraliaAustraliadisqualified

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vanessa RoundAustraliaAustralia38:32
2Shannon JonesAustraliaAustralia40:48+2:16
3Kathryn Preston EwelsAustraliaAustralia40:56+2:24
4Jo AllisonAustraliaAustralia41:00+2:28
5Anna SheldonAustraliaAustralia41:30+2:58
6Mace NeveAustraliaAustralia42:23+3:51
7Tracy Marsh BluettAustraliaAustralia42:27+3:55
8Susanne CasanovaAustraliaAustralia44:31+5:59
9Jasmine NeveAustraliaAustralia44:34+6:02
10Aislinn PrendergastAustraliaAustralia45:33+7:01
11Ilka BarrAustraliaAustralia46:24+7:52
12Jenny CasanovaAustraliaAustralia47:09+8:37
13Felicity BrownAustraliaAustralia49:50+11:18
14Cath ChalmersAustraliaAustralia51:53+13:21
15Rachel WestAustraliaAustralia53:13+14:41
16Lucy McGarvaAustraliaAustralia54:28+15:56
17Wendy ReadAustraliaAustralia56:45+18:13
18Cathy HoggAustraliaAustralia58:55+20:23
19Kristen WalkerAustraliaAustralia1:00:14+21:42
20Lauren GillisAustraliaIreland1:02:01+23:29
21Jennifer Graham-TaylorAustraliaAustralia1:12:25+33:53
Laurina NeumannAustraliaAustraliadisqualified
Bethany ThompsonAustraliaAustraliadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org