International Orienteering Federation

Official results for Australian 3 Days

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Australian 3 Days
Organiser: Australia
Date: 3 April 2010

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Julian DentMen (51)35:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2David ShepherdMen (51)39:17+3:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Simon UppillMen (51)39:20+3:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Rob PrestonMen (51)43:40+8:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ian MeyerMen (51)43:56+8:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Peter PrestonMen (51)44:58+9:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kerrin RattrayMen (51)45:18+9:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Murray ScownMen (51)45:45+10:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Christopher NauntonMen (51)46:11+10:38

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Mark GregsonMen (51)46:51+11:18

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ben RattrayMen (51)46:52+11:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Reuben SmithMen (51)47:01+11:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Evan BarrMen (51)47:02+11:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anthony ScottMen (51)47:25+11:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Blair TrewinMen (51)48:32+12:59

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Ian AndersonMen (51)48:35+13:02

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Steven TodkillMen (51)48:54+13:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Matt PartonMen (51)48:58+13:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Patrick SaileMen (51)49:19+13:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Simon GoddardMen (51)49:22+13:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ben CorryMen (51)50:08+14:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Jim RussellMen (51)50:59+15:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Lachlan HallettMen (51)51:25+15:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24David CollsMen (51)51:27+15:54

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Eric MorrisMen (51)51:43+16:10

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Adrian McGarvaMen (51)52:28+16:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nick AndrewarthaMen (51)52:33+17:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Bruce ArthurMen (51)53:12+17:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Morton NeveMen (51)53:21+17:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Andrew HillMen (51)53:28+17:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Kieran SullivanMen (51)54:01+18:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32David BrownridgeMen (51)54:18+18:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Craig DuftyMen (51)54:22+18:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Oliver MitchellMen (51)54:47+19:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Mathieu McGuireMen (51)56:01+20:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Lorenzo CalabroMen (51)56:23+20:50

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Aaron DoddMen (51)57:39+22:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39John ToomeyMen (51)59:10+23:37

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Chris HelliwellMen (51)59:15+23:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Darren MeekingMen (51)1:01:17+25:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42John NieuwenhovenMen (51)1:04:18+28:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Matthew PurcellMen (51)1:05:54+30:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Seb DunneMen (51)1:08:31+32:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Geoff StaceyMen (51)1:09:35+34:02

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jonathan SutcliffeMen (51)1:13:34+38:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47David LaceyMen (51)1:14:09+38:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Tom Landon SmithMen (51)1:29:51+54:18

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rob FellMen (51)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Grant BluettMen (51)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bryan KeelyMen (51)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Jasmine NeveWomen (32)39:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Tracy Marsh BluettWomen (32)40:04+0:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Vanessa RoundWomen (32)41:49+2:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Susanne CasanovaWomen (32)42:06+2:59

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Anna SheldonWomen (32)42:07+3:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Mace NeveWomen (32)43:45+4:38

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Zoe RadfordWomen (32)43:53+4:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Bridget AndersonWomen (32)43:53+4:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Felicity BrownWomen (32)47:59+8:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Laurina NeumannWomen (32)48:14+9:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Thorlene EgertonWomen (32)49:50+10:43

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Jenny CasanovaWomen (32)49:53+10:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Shannon JonesWomen (32)51:50+12:43

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Rachel EffeneyWomen (32)52:30+13:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Lucy McGarvaWomen (32)53:36+14:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Rachel WestWomen (32)53:37+14:30

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Bronwyn SteeleWomen (32)53:41+14:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Aislinn PrendergastWomen (32)53:49+14:42

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Ainsley CavanaghWomen (32)54:18+15:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Erin PostWomen (32)55:56+16:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Catherine MurphyWomen (32)55:59+16:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Clare BrownridgeWomen (32)56:08+17:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Jessica Fuller-SmithWomen (32)58:08+19:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Cath ChalmersWomen (32)1:02:33+23:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ilka BarrWomen (32)1:03:42+24:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Wendy ReadWomen (32)1:06:19+27:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Sandra OliverWomen (32)1:06:29+27:22

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Jennifer Graham-TaylorWomen (32)1:19:11+40:04

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lauren GillisWomen (32)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bethany ThompsonWomen (32)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kathryn Preston EwelsWomen (32)disqualified

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Heather McDonaldWomen (32)1:13:04+33:57

United States

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Boris GranovskiyMen (51)57:44+22:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org