International Orienteering Federation

Official results for World Cup Event 11

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Cup Event 11
Organiser: Romania
Date: 13 February 2010

Classes: Show all | Men | Women

Women

39 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federation12:58
2Josefine EngstromSwedenSweden13:03+0:05
3Olga NovikovaKazakhstanKazakhstan13:07+0:09
4Helene SoderlundSwedenSweden13:09+0:11
5Asa Zetterberg-ErikssonSwedenSweden13:43+0:45
6Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federation13:51+0:53
7Anastasia KravchenkoRussian FederationRussian Federation13:54+0:56
7Alyona TrapeznikovaRussian FederationRussian Federation13:54+0:56
9Marttiina JoensuuFinlandFinland13:56+0:58
10Liisa AnttilaFinlandFinland13:59+1:01
11Tiia TallilaFinlandFinland14:02+1:04
12Mariya KechkinaRussian FederationRussian Federation14:09+1:11
13Alena ChukarevaRussian FederationRussian Federation14:13+1:15
14Pernilla TunisFinlandFinland14:15+1:17
15Kajsa RichardssonSwedenSweden14:16+1:18
16Laura Kempas SalmiFinlandFinland14:25+1:27
17Evgenia KuzminaKazakhstanKazakhstan14:47+1:49
18Anni HonkimaaFinlandFinland15:09+2:11
19Simona KarochovaCzech RepublicCzech Republic15:11+2:13
19Carmen StrubSwitzerlandSwitzerland15:11+2:13
21Helena RandakovaCzech RepublicCzech Republic15:28+2:30
22Ivana BochenkovaCzech RepublicCzech Republic15:31+2:33
23Zuzana JedliekovaCzech RepublicCzech Republic15:40+2:42
24Gabija RazaityteLithuaniaLithuania15:45+2:47
24Elin VedinSwedenSweden15:45+2:47
26Stefania Dimitrova BelonazhevaBulgariaBulgaria16:06+3:08
27Elmira MoldashevaKazakhstanKazakhstan16:28+3:30
28Tatyana GavrilovaKazakhstanKazakhstan16:40+3:42
29Jolanta SulcieneLithuaniaLithuania17:00+4:02
30Monica AuerRomaniaRomania17:06+4:08
31Evgenia YaremenkoUkraineUkraine17:25+4:27
32Agnes SimonHungaryHungary18:41+5:43
33Andreea HepcalRomaniaRomania18:56+5:58
34Ildiko SzivakHungaryHungary19:14+6:16
35Irina Boozhan-YurokBelarusBelarus20:15+7:17
36Andrea Zinca DanilaRomaniaRomania21:11+8:13
37Veronica MinoiuRomaniaRomania23:09+10:11
Marte ReenaasNorwayNorwaydisqualified
Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World