International Orienteering Federation

Official results for Ensi Lumen Rastit

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Ensi Lumen Rastit
Organiser: Finland
Date: 29 November 2009

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Tarvo KlaasimaeMen (43)1:42:42+15:50

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Taavi NurmMen (43)1:46:07+19:15

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Priit RandmanMen (43)1:46:44+19:52

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Tonis ErmMen (43)1:49:06+22:14

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Olli-Markus TaivainenMen (43)1:26:52

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Janne HakkinenMen (43)1:33:32+6:40

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Petri KiiskinenMen (43)1:33:46+6:54

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Ville-Petteri SaarelaMen (43)1:34:54+8:02

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Matti KeskinarkausMen (43)1:35:27+8:35

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Juho-Matti TaivainenMen (43)1:35:32+8:40

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Simo TurunenMen (43)1:35:38+8:46

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Hannu-Pekka PukemaMen (43)1:35:54+9:02

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Leo LaakkonenMen (43)1:39:58+13:06

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Teemu NiskanenMen (43)1:40:18+13:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Pasi KiiskinenMen (43)1:40:39+13:47

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Teemu KongasMen (43)1:41:55+15:03

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Mikko KurkelaMen (43)1:42:57+16:05

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Antti EkonojaMen (43)1:43:04+16:12

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Lauri LeinonenMen (43)1:49:55+23:03

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Janne KeisanenMen (43)1:55:52+29:00

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Jussi LaurilaMen (43)1:57:26+30:34

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Mikko MaaranenMen (43)1:59:20+32:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Marko VapaMen (43)2:07:01+40:09

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Matti RaitoharjuMen (43)3:35:41+2:08:49

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Antti EramajaMen (43)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jari MaattaMen (43)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Staffan TunisMen (43)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Tuomo TompuriMen (43)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jaakko LiukkalaMen (43)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Hannele Tonna ValkonenWomen (30)1:17:12

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Liisa AnttilaWomen (30)1:21:49+4:37

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Tiia TallilaWomen (30)1:22:49+5:37

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Johanna NiittymakiWomen (30)1:24:53+7:41

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Laura Kempas SalmiWomen (30)1:25:44+8:32

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Anni HonkimaaWomen (30)1:26:21+9:09

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Eeva-Liisa OikarinenWomen (30)1:26:57+9:45

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Marika HaraWomen (30)1:35:33+18:21

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Pernilla TunisWomen (30)1:37:28+20:16

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Pinja Makinen SatriWomen (30)1:38:40+21:28

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Maarit Dahlman-TervalaWomen (30)1:38:43+21:31

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Mari KoivunenWomen (30)1:39:52+22:40

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Marja RantanenWomen (30)1:40:37+23:25

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Sari VaaranenWomen (30)1:45:59+28:47

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Johanna PerkkalainenWomen (30)1:46:01+28:49

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Linda Ekonoja SundqvistWomen (30)1:47:15+30:03

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ritva PartanenWomen (30)1:49:49+32:37

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Jenni PulkkinenWomen (30)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kaisa PirkonenWomen (30)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Katja VanhalakkaWomen (30)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Emma LahdekorpiWomen (30)disqualified

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kirsi Kiiskinen VanhalakkaWomen (30)disqualified

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Michail SorokinMen (43)1:33:32+6:40

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Olga NovikovaWomen (30)1:17:22+0:10

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Toms VeitsMen (43)2:15:25+48:33

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Hans Jorgen KvaleMen (43)1:28:05+1:13

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Lars Hol MoholdtMen (43)1:28:23+1:31

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Eivind TonnaMen (43)1:31:30+4:38

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Marte ReenaasWomen (30)1:19:38+2:26

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Kari SvingheimWomen (30)1:39:13+22:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Valeriy GluhovMen (43)1:42:36+15:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Ivan PovyshevMen (43)1:54:26+27:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Sergey GrushinMen (43)1:59:31+32:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andrei GruzdevMen (43)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Alexander SalatkinMen (43)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Olga TrifanovaWomen (30)1:28:04+10:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anastasia GalitarovaWomen (30)1:37:12+20:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Galina EghkovaWomen (30)1:37:37+20:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Ksenia ChernykhWomen (30)1:51:37+34:25

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Magnus LindmarkMen (43)1:41:58+15:06

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Simon WallerMen (43)1:43:04+16:12

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Johanna TholerudWomen (30)2:02:13+45:01

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Christian SpoerryMen (43)1:39:20+12:28

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Michael BuhlMen (43)2:06:26+39:34

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org