International Orienteering Federation

Official results for Australian Sprint Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Australian Sprint Championships
Organiser: Australia
Date: 2 October 2009

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1David ShepherdMen (42)13:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Simon UppillMen (42)13:32+0:06

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Bryan KeelyMen (42)13:39+0:13

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Matt PartonMen (42)13:50+0:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Grant BluettMen (42)14:11+0:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Adrian JacksonMen (42)14:23+0:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ben RattrayMen (42)14:24+0:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Bruce ArthurMen (42)14:38+1:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Murray ScownMen (42)14:49+1:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Evan BarrMen (42)14:50+1:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Warren KeyMen (42)14:59+1:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15John NieuwenhovenMen (42)15:01+1:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Steven TodkillMen (42)15:05+1:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Rob PrestonMen (42)15:10+1:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Patrick SaileMen (42)15:12+1:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Andy HoggMen (42)15:24+1:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Matthew SchepisiMen (42)15:26+2:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Piotr CzajkowskiMen (42)15:26+2:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Ian AndersonMen (42)15:28+2:02

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Reuben SmithMen (42)15:34+2:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25David MeyerMen (42)15:43+2:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Christopher NauntonMen (42)15:44+2:18

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Adam ScammellMen (42)15:47+2:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28David BrownridgeMen (42)15:58+2:32

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Oliver MitchellMen (42)16:03+2:37

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Jason McCraeMen (42)16:11+2:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Chris HelliwellMen (42)16:14+2:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Lachlan HallettMen (42)16:16+2:50

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Craig DuftyMen (42)16:23+2:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Simon GoddardMen (42)16:26+3:00

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Craig FeuerherdtMen (42)16:37+3:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Geoff StaceyMen (42)16:40+3:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37David LaceyMen (42)16:44+3:18

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Darren MeekingMen (42)16:49+3:23

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39John ToomeyMen (42)17:25+3:59

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Martin SteerMen (42)17:34+4:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Robin MarstonMen (42)19:56+6:30

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Mike EdwardsMen (42)21:00+7:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kathryn Preston EwelsWomen (27)13:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Rachel EffeneyWomen (27)14:31+0:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Natasha KeyWomen (27)14:34+0:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Mace NeveWomen (27)14:42+0:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Shannon JonesWomen (27)14:49+1:04

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tracy Marsh BluettWomen (27)15:23+1:38

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jasmine NeveWomen (27)15:30+1:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Susanne CasanovaWomen (27)15:31+1:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vanessa RoundWomen (27)15:32+1:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Felicity BrownWomen (27)15:33+1:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Laurina NeumannWomen (27)15:46+2:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Jenny CasanovaWomen (27)16:10+2:25

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Anna SheldonWomen (27)16:25+2:40

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Clare BrownridgeWomen (27)16:38+2:53

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jennifer Graham-TaylorWomen (27)16:40+2:55

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Briohny SeamanWomen (27)16:57+3:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Rachel WestWomen (27)17:20+3:35

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Cath ChalmersWomen (27)17:34+3:49

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Jess DavisWomen (27)17:52+4:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Sandra OliverWomen (27)18:09+4:24

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Jessica Fuller-SmithWomen (27)19:09+5:24

Denmark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Rune OlsenMen (42)13:51+0:25

Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Bill EdwardsMen (42)15:01+1:35

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13James BradshawMen (42)14:59+1:33

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Rita HomesWomen (27)15:53+2:08

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Amber MorrisonWomen (27)17:07+3:22

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Tessa RamsdenWomen (27)17:21+3:36

New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Heather McDonaldWomen (27)20:03+6:18

Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Liliya GlushchenkoWomen (27)16:16+2:31

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Nick BarrableMen (42)13:28+0:02

United Kingdom

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Sarah-Jane GaffneyWomen (27)17:09+3:24

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org