International Orienteering Federation

Official results for Knut Valstads minneløp

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Knut Valstads minneløp
Organiser: Norway
Date: 23 May 2009

Classes: Show all | Men | Women

Women

63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Anne Margrethe  Hausken NordbergNorwayNorway35:22
2Kajsa NilssonSwedenSweden36:50+1:28
3Simone Niggli-LuderSwitzerlandSwitzerland36:54+1:32
4Marianne AndersenNorwayNorway37:19+1:57
5Mari FastingNorwayNorway38:28+3:06
6Angela WildSwitzerlandSwitzerland39:16+3:54
7Line HagmannNorwayNorway39:55+4:33
8Silje  Jahren  Ekroll NorwayNorway40:14+4:52
9Betty Ann Bjerkreim NilsenNorwayNorway40:43+5:21
10Siri UlvestadNorwayNorway40:52+5:30
11Marte BalchenNorwayNorway41:45+6:23
12Ingunn FristadNorwayNorway41:54+6:32
13Ida Marie  Bjoergul Naess NorwayNorway42:01+6:39
14Annette KindschiSwitzerlandSwitzerland42:22+7:00
15Lea MullerSwitzerlandSwitzerland42:33+7:11
16Kine GulliksenNorwayNorway42:47+7:25
17Kine Steiwer HallanNorwayNorway42:59+7:37
18Zsuzsa FeyRomaniaRomania43:06+7:44
19Lene MoeNorwayNorway43:12+7:50
20Irene Beate  Arnevik OhrnNorwayNorway43:49+8:27
21Nicole RagvinNorwayNorway43:56+8:34
22Ingunn  Weltzien Hultgreen NorwayNorway43:57+8:35
23Elise EgsethNorwayNorway44:01+8:39
23Rahel FriederichSwitzerlandSwitzerland44:01+8:39
25Lene GodagerNorwayNorway44:25+9:03
26Iliana Ilieva ShandurkovaBulgariaBulgaria44:31+9:09
27Siri StormerNorwayNorway44:34+9:12
28Maria HoffmanFinlandFinland44:48+9:26
29Inger Liv Nilsen  BjerkreimNorwayNorway45:12+9:50
30Elin BjervaNorwayNorway45:25+10:03
31Marit KahrsNorwayNorway45:29+10:07
32Anne Marie BlekenNorwayNorway45:59+10:37
33Heidi  Bagstevold Ostlid NorwayNorway46:05+10:43
34Karianne RuudNorwayNorway46:33+11:11
35Ingvild GjessingNorwayNorway46:50+11:28
36Brigitte MuhlemannSwitzerlandSwitzerland47:13+11:51
37Kristin OveroyenNorwayNorway48:03+12:41
38Berit Sofie WiklundNorwayNorway48:38+13:16
39Emma GreenSwedenSweden48:43+13:21
40Anne Sofie KlavestadNorwayNorway48:46+13:24
41Johanna RingSwedenSweden50:16+14:54
42Marte UlvestadNorwayNorway50:29+15:07
43Ane LindeDenmarkDenmark50:32+15:10
44Katja Jahren  Ekroll NorwayNorway51:44+16:22
45Marte ReenaasNorwayNorway53:11+17:49
46Line NybakkenNorwayNorway53:29+18:07
47Lone BrochmannNorwayNorway53:43+18:21
48Asa FranzenNorwayNorway53:58+18:36
49Nina SmestadNorwayNorway54:25+19:03
50Cassie Nybraten TrewinAustraliaAustralia55:33+20:11
51Nikoline Schjerve EkebergNorwayNorway58:05+22:43
52Anne Johanne LindNorwayNorway58:59+23:37
53Anne  Hovin KamstrupNorwayNorway1:00:39+25:17
54Jenni  Indby Hesselberg NorwayNorway1:01:11+25:49
55Gitte BromanderNorwayNorway1:01:23+26:01
56Stine  Flagan SombyNorwayNorway1:06:25+31:03
57Latitia HachlerSwitzerlandSwitzerland1:13:12+37:50
58Patrizia StogererAustriaAustria1:14:33+39:11
59Helen M S SkarpsnoNorwayNorway1:16:15+40:53
Karoline AndersenNorwayNorwaydisqualified
Tine HansenNorwayNorwaydisqualified
Emma LahdekorpiFinlandFinlanddisqualified
Mathilde  Skaare KorvaldNorwayNorwaydisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World