International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 22 December 2008

Men

49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation52:01
2Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation52:48+0:47
3Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation55:11+3:10
4Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation55:36+3:35
5Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation55:46+3:45
6Andrei LamovRussian FederationRussian Federation56:57+4:56
7Andrey PinchukovRussian FederationRussian Federation57:48+5:47
8Sergey OsipovRussian FederationRussian Federation59:10+7:09
9Andrey BagenovRussian FederationRussian Federation59:45+7:44
10Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation59:50+7:49
11Valeriy GluhovRussian FederationRussian Federation1:01:45+9:44
12Michail SorokinKazakhstanKazakhstan1:03:05+11:04
13Egor SorokinRussian FederationRussian Federation1:04:03+12:02
14Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation1:05:33+13:32
15Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:07:20+15:19
16Andrey PotopaevRussian FederationRussian Federation1:09:00+16:59
17Pavel UtkinRussian FederationRussian Federation1:09:14+17:13
18Sergey BelousovRussian FederationRussian Federation1:09:37+17:36
19Alexey FedotovRussian FederationRussian Federation1:12:38+20:37
20Aleksandr DubininRussian FederationRussian Federation1:13:38+21:37
21Artem PetrovRussian FederationRussian Federation1:13:52+21:51
22Alexey KozhemyakinRussian FederationRussian Federation1:15:16+23:15
23Ildar MakhmudovRussian FederationRussian Federation1:17:19+25:18
24Vitalij LilichenkovKazakhstanKazakhstan1:17:22+25:21
24Oleksiy UfimtsevUkraineUkraine1:17:22+25:21
26Alexey GolovanRussian FederationRussian Federation1:17:31+25:30
27Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation1:18:35+26:34
28Stas GolyakovRussian FederationRussian Federation1:19:27+27:26
29Alexandr BabenkoKazakhstanKazakhstan1:21:18+29:17
30Aslan TokbajevKazakhstanKazakhstan1:21:23+29:22
31Alexandr SoldatovRussian FederationRussian Federation1:22:35+30:34
32Stanislav FedorovKazakhstanKazakhstan1:23:51+31:50
33Denis VlasovKazakhstanKazakhstan1:24:30+32:29
34Alexey NemtcevKazakhstanKazakhstan1:25:13+33:12
35Vitaliy ChirkovRussian FederationRussian Federation1:29:15+37:14
36Timur ArtyukhinKazakhstanKazakhstan1:30:37+38:36
37Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation1:32:11+40:10
38Aleksandr ZeninKazakhstanKazakhstan1:34:56+42:55
39Nikolay ByakovRussian FederationRussian Federation1:36:00+43:59
40Yuriy MikhaylovKazakhstanKazakhstan1:38:45+46:44
41Sergey KolesnikovKazakhstanKazakhstan1:39:40+47:39
42Vasiliy ZhukovskiyRussian FederationRussian Federation1:41:46+49:45
43Ivan IssachenkoKazakhstanKazakhstan1:45:04+53:03
Roman BezmagorychnyyKazakhstanKazakhstandisqualified
Sergey ChernykhRussian FederationRussian Federationdisqualified
Vasily DoroshenkoRussian FederationRussian Federationdisqualified
Alexander SalatkinRussian FederationRussian Federationdisqualified
Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksey TolstoukhovRussian FederationRussian Federationdisqualified

Women

32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation48:16
2Anastasia KravchenkoRussian FederationRussian Federation48:45+0:29
3Mariya KechkinaRussian FederationRussian Federation49:38+1:22
4Elena BondarRussian FederationRussian Federation50:46+2:30
5Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federation51:10+2:54
6Tatiana RvachevaRussian FederationRussian Federation51:33+3:17
7Yuliya Tarasenko BronnikovaRussian FederationRussian Federation53:02+4:46
8Alena ChukarevaRussian FederationRussian Federation53:07+4:51
9Irina OnishchenkoRussian FederationRussian Federation53:08+4:52
10Galina EghkovaRussian FederationRussian Federation57:47+9:31
11Evgenia KuzminaKazakhstanKazakhstan58:10+9:54
12Ekaterina AgapovaRussian FederationRussian Federation1:00:27+12:11
13Alyona TrapeznikovaRussian FederationRussian Federation1:00:55+12:39
14Svetlana GorlanovaRussian FederationRussian Federation1:02:29+14:13
15Svetlana ShvetsovaRussian FederationRussian Federation1:03:34+15:18
16Yuliya BaturaRussian FederationRussian Federation1:03:47+15:31
17Aleksandra GataulinaRussian FederationRussian Federation1:07:57+19:41
18Olga ShevchenkoRussian FederationRussian Federation1:08:01+19:45
19Tatyana GavrilovaKazakhstanKazakhstan1:09:26+21:10
20Mariya GornayaKazakhstanKazakhstan1:10:41+22:25
21Zlata BorinaRussian FederationRussian Federation1:11:21+23:05
22Riana KhassanovaKazakhstanKazakhstan1:26:46+38:30
23Elmira MoldashevaKazakhstanKazakhstan1:27:05+38:49
24Meruyert ImashevaKazakhstanKazakhstan1:28:46+40:30
25Anastasiya SyrchikovaRussian FederationRussian Federation1:35:32+47:16
26Natalya BreyvoRussian FederationRussian Federation1:36:06+47:50
27Yalina KornilovaKazakhstanKazakhstan1:36:50+48:34
28Marina DomozhirovaRussian FederationRussian Federation1:42:13+53:57
29Maria PershinaRussian FederationRussian Federation1:44:08+55:52
Paulina Frolova MalchikovaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Olga NovikovaKazakhstanKazakhstandisqualified
Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org