International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 21 December 2008

Men

49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andrei LamovRussian FederationRussian Federation15:20
2Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation15:41+0:21
3Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation15:53+0:33
4Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation16:05+0:45
5Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation16:06+0:46
6Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation16:20+1:00
7Sergey OsipovRussian FederationRussian Federation16:29+1:09
8Andrey BagenovRussian FederationRussian Federation16:43+1:23
9Pavel UtkinRussian FederationRussian Federation17:04+1:44
10Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation17:08+1:48
11Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation17:09+1:49
11Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federation17:09+1:49
13Andrey PinchukovRussian FederationRussian Federation17:10+1:50
14Egor SorokinRussian FederationRussian Federation17:13+1:53
15Alexey KozhemyakinRussian FederationRussian Federation17:24+2:04
16Alexey GolovanRussian FederationRussian Federation17:37+2:17
17Michail SorokinKazakhstanKazakhstan17:51+2:31
18Alexandr SoldatovRussian FederationRussian Federation17:56+2:36
19Valeriy GluhovRussian FederationRussian Federation18:08+2:48
20Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation18:28+3:08
21Oleg KalininRussian FederationRussian Federation18:52+3:32
22Alexander SalatkinRussian FederationRussian Federation18:58+3:38
23Aleksandr DubininRussian FederationRussian Federation19:13+3:53
24Ildar MakhmudovRussian FederationRussian Federation20:26+5:06
25Andrey PotopaevRussian FederationRussian Federation20:27+5:07
26Vasily DoroshenkoRussian FederationRussian Federation21:31+6:11
27Alexey FedotovRussian FederationRussian Federation21:36+6:16
28Alexandr BabenkoKazakhstanKazakhstan21:49+6:29
29Stas GolyakovRussian FederationRussian Federation21:52+6:32
30Timur ArtyukhinKazakhstanKazakhstan22:45+7:25
31Oleksiy UfimtsevUkraineUkraine22:48+7:28
32Sergey ChernykhRussian FederationRussian Federation22:56+7:36
33Artem PetrovRussian FederationRussian Federation23:01+7:41
34Aslan TokbajevKazakhstanKazakhstan23:33+8:13
35Sergey BelousovRussian FederationRussian Federation23:40+8:20
36Yuriy MikhaylovKazakhstanKazakhstan23:46+8:26
36Denis VlasovKazakhstanKazakhstan23:46+8:26
38Aleksandr ZeninKazakhstanKazakhstan23:58+8:38
39Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation24:54+9:34
40Vitaliy ChirkovRussian FederationRussian Federation25:47+10:27
41Alexey NemtcevKazakhstanKazakhstan25:50+10:30
42Vitalij LilichenkovKazakhstanKazakhstan26:00+10:40
43Stanislav FedorovKazakhstanKazakhstan26:24+11:04
44Vasiliy ZhukovskiyRussian FederationRussian Federation28:05+12:45
45Roman BezmagorychnyyKazakhstanKazakhstan28:52+13:32
46Ivan IssachenkoKazakhstanKazakhstan39:51+24:31
47Aleksey TolstoukhovRussian FederationRussian Federation41:11+25:51
Nikolay ByakovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Sergey KolesnikovKazakhstanKazakhstandisqualified

Women

34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Paulina Frolova MalchikovaRussian FederationRussian Federation14:44
2Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federation15:02+0:18
3Alyona TrapeznikovaRussian FederationRussian Federation15:07+0:23
4Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation15:14+0:30
5Yuliya Tarasenko BronnikovaRussian FederationRussian Federation15:15+0:31
6Olga NovikovaKazakhstanKazakhstan15:22+0:38
7Anastasia KravchenkoRussian FederationRussian Federation15:24+0:40
8Irina OnishchenkoRussian FederationRussian Federation15:36+0:52
9Olga ShevchenkoRussian FederationRussian Federation15:43+0:59
10Mariya KechkinaRussian FederationRussian Federation15:58+1:14
11Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federation16:20+1:36
12Alena ChukarevaRussian FederationRussian Federation16:23+1:39
13Zlata BorinaRussian FederationRussian Federation16:27+1:43
14Evgenia KuzminaKazakhstanKazakhstan16:33+1:49
15Tatiana RvachevaRussian FederationRussian Federation16:50+2:06
16Elena BondarRussian FederationRussian Federation17:43+2:59
17Svetlana ShvetsovaRussian FederationRussian Federation18:17+3:33
18Ekaterina MuninaRussian FederationRussian Federation18:34+3:50
19Galina EghkovaRussian FederationRussian Federation18:39+3:55
20Svetlana GorlanovaRussian FederationRussian Federation19:24+4:40
21Maria PershinaRussian FederationRussian Federation20:03+5:19
22Aleksandra GataulinaRussian FederationRussian Federation20:29+5:45
23Ekaterina AgapovaRussian FederationRussian Federation21:10+6:26
24Natalya BreyvoRussian FederationRussian Federation21:17+6:33
25Yuliya BaturaRussian FederationRussian Federation23:27+8:43
26Tatyana GavrilovaKazakhstanKazakhstan23:46+9:02
27Elmira MoldashevaKazakhstanKazakhstan23:47+9:03
28Anastasiya SyrchikovaRussian FederationRussian Federation24:38+9:54
29Mariya GornayaKazakhstanKazakhstan25:09+10:25
30Marina DomozhirovaRussian FederationRussian Federation25:54+11:10
31Yalina KornilovaKazakhstanKazakhstan26:19+11:35
32Meruyert ImashevaKazakhstanKazakhstan26:44+12:00
33Riana KhassanovaKazakhstanKazakhstan28:51+14:07
34Anna TkachevaKazakhstanKazakhstan30:46+16:02

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org