International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 20 December 2008

Men

49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation1:22:54
2Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation1:23:12+0:18
3Andrei LamovRussian FederationRussian Federation1:24:28+1:34
4Michail SorokinKazakhstanKazakhstan1:25:35+2:41
5Eduard KhrennikovRussian FederationRussian Federation1:26:22+3:28
6Vadim TolstopyatovRussian FederationRussian Federation1:27:47+4:53
7Alexander SalatkinRussian FederationRussian Federation1:28:05+5:11
8Andrei GruzdevRussian FederationRussian Federation1:28:35+5:41
9Ruslan GritsanRussian FederationRussian Federation1:29:05+6:11
10Andrey PinchukovRussian FederationRussian Federation1:30:40+7:46
11Sergey OsipovRussian FederationRussian Federation1:31:10+8:16
12Ivan ShakirovRussian FederationRussian Federation1:31:56+9:02
13Alexey KozhemyakinRussian FederationRussian Federation1:32:19+9:25
14Pavel UtkinRussian FederationRussian Federation1:33:18+10:24
15Andrey BagenovRussian FederationRussian Federation1:33:40+10:46
16Valeriy GluhovRussian FederationRussian Federation1:34:01+11:07
17Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation1:34:40+11:46
18Alexandr SoldatovRussian FederationRussian Federation1:39:46+16:52
19Egor SorokinRussian FederationRussian Federation1:41:41+18:47
20Sergey BelousovRussian FederationRussian Federation1:44:28+21:34
21Alexey GolovanRussian FederationRussian Federation1:45:29+22:35
22Oleg KalininRussian FederationRussian Federation1:46:17+23:23
23Artem PetrovRussian FederationRussian Federation1:50:32+27:38
24Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation1:52:24+29:30
25Andrey PotopaevRussian FederationRussian Federation1:55:06+32:12
26Oleksiy UfimtsevUkraineUkraine2:01:40+38:46
27Alexandr BabenkoKazakhstanKazakhstan2:03:42+40:48
28Vitalij LilichenkovKazakhstanKazakhstan2:15:04+52:10
29Stas GolyakovRussian FederationRussian Federation2:19:31+56:37
30Denis VlasovKazakhstanKazakhstan2:19:59+57:05
31Vitaliy ChirkovRussian FederationRussian Federation2:21:17+58:23
32Sergey ChernykhRussian FederationRussian Federation2:21:46+58:52
33Rinat GataulinRussian FederationRussian Federation2:22:11+59:17
34Timur ArtyukhinKazakhstanKazakhstan2:26:30+1:03:36
35Vasiliy ZhukovskiyRussian FederationRussian Federation2:27:15+1:04:21
36Stanislav FedorovKazakhstanKazakhstan2:30:40+1:07:46
37Nikolay ByakovRussian FederationRussian Federation2:30:59+1:08:05
38Yuriy MikhaylovKazakhstanKazakhstan2:38:19+1:15:25
Roman BezmagorychnyyKazakhstanKazakhstandisqualified
Vasily DoroshenkoRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksandr DubininRussian FederationRussian Federationdisqualified
Alexey FedotovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Ivan IssachenkoKazakhstanKazakhstandisqualified
Sergey KolesnikovKazakhstanKazakhstandisqualified
Ildar MakhmudovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Alexey NemtcevKazakhstanKazakhstandisqualified
Aslan TokbajevKazakhstanKazakhstandisqualified
Aleksey TolstoukhovRussian FederationRussian Federationdisqualified
Aleksandr ZeninKazakhstanKazakhstandisqualified

Women

34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Tatiana VlasovaRussian FederationRussian Federation1:08:17
2Yuliya Tarasenko BronnikovaRussian FederationRussian Federation1:08:35+0:18
3Alyona TrapeznikovaRussian FederationRussian Federation1:08:48+0:31
4Natalya TomilovaRussian FederationRussian Federation1:09:00+0:43
5Tatiana RvachevaRussian FederationRussian Federation1:09:06+0:49
6Paulina Frolova MalchikovaRussian FederationRussian Federation1:10:37+2:20
7Irina OnishchenkoRussian FederationRussian Federation1:13:37+5:20
8Anastasia KravchenkoRussian FederationRussian Federation1:13:48+5:31
9Olga NovikovaKazakhstanKazakhstan1:17:51+9:34
10Mariya KechkinaRussian FederationRussian Federation1:18:56+10:39
11Zlata BorinaRussian FederationRussian Federation1:20:10+11:53
12Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federation1:22:29+14:12
13Olga ShevchenkoRussian FederationRussian Federation1:22:33+14:16
14Galina EghkovaRussian FederationRussian Federation1:23:32+15:15
15Elena BondarRussian FederationRussian Federation1:24:11+15:54
16Evgenia KuzminaKazakhstanKazakhstan1:25:04+16:47
17Yuliya BaturaRussian FederationRussian Federation1:25:18+17:01
18Svetlana ShvetsovaRussian FederationRussian Federation1:28:38+20:21
19Alena ChukarevaRussian FederationRussian Federation1:30:17+22:00
20Aleksandra GataulinaRussian FederationRussian Federation1:33:38+25:21
21Ekaterina AgapovaRussian FederationRussian Federation1:33:48+25:31
22Ekaterina MuninaRussian FederationRussian Federation1:38:41+30:24
23Maria PershinaRussian FederationRussian Federation1:39:48+31:31
24Svetlana GorlanovaRussian FederationRussian Federation1:40:11+31:54
25Tatyana GavrilovaKazakhstanKazakhstan1:48:20+40:03
26Natalya BreyvoRussian FederationRussian Federation2:04:33+56:16
27Anastasiya SyrchikovaRussian FederationRussian Federation2:07:27+59:10
28Yalina KornilovaKazakhstanKazakhstan2:08:35+1:00:18
29Elmira MoldashevaKazakhstanKazakhstan2:09:11+1:00:54
30Riana KhassanovaKazakhstanKazakhstan2:16:04+1:07:47
31Mariya GornayaKazakhstanKazakhstan2:23:18+1:15:01
32Anna TkachevaKazakhstanKazakhstan2:30:45+1:22:28
33Marina DomozhirovaRussian FederationRussian Federation2:46:22+1:38:05
Meruyert ImashevaKazakhstanKazakhstandisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org