International Orienteering Federation

Official results for Kapa-3-days

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Kapa-3-days
Organiser: Latvia
Date: 27 June 2008

Men

36 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Edgars BertuksLatviaLatvia39:18
2Janis KruminsLatviaLatvia39:59+0:41
3Aleksandr MinakovRussian FederationRussian Federation40:19+1:01
4Guntars SmitinsLatviaLatvia40:22+1:04
5Anatolijs TarasovsLatviaLatvia40:45+1:27
6Giedrius SabaliauskasLithuaniaLithuania40:55+1:37
7Dmitriy MironovBelarusBelarus41:03+1:45
8Kristaps JaudzemsLatviaLatvia41:30+2:12
9Jesper LysellSwedenSweden42:21+3:03
10Aleksey ZotovRussian FederationRussian Federation42:37+3:19
11Skirmantas RamoskaLithuaniaLithuania42:46+3:28
12Martins SirmaisLatviaLatvia43:05+3:47
13Mati TiitEstoniaEstonia43:44+4:26
14Renars RozeLatviaLatvia43:49+4:31
15Yuriy MasnyyRussian FederationRussian Federation44:19+5:01
16Vytautas BeliunasLithuaniaLithuania45:27+6:09
17Donatas StulgysLithuaniaLithuania45:40+6:22
18Kaspars KarklinsLatviaLatvia45:47+6:29
19Gatis CaicsLatviaLatvia46:00+6:42
20Daivaras GenysLithuaniaLithuania46:31+7:13
21Atis ReskisLatviaLatvia47:01+7:43
22Janis MelbardisLatviaLatvia48:48+9:30
23Martins SarsLatviaLatvia50:06+10:48
24Valters AbolinsLatviaLatvia50:08+10:50
25Janis PeilansLatviaLatvia50:19+11:01
26Jazeps BaskoLatviaLatvia51:33+12:15
27Robertas MarcinkeviciusLithuaniaLithuania51:59+12:41
28Edvardas ScerbaviciusLithuaniaLithuania52:50+13:32
29Gints JubelisLatviaLatvia53:13+13:55
30Martins VabulisLatviaLatvia53:26+14:08
31Andreas DavidssonSwedenSweden55:49+16:31
32Edgars PeilansLatviaLatvia57:29+18:11
33Par L. OlofssonSwedenSweden59:22+20:04
34Marts KalninsLatviaLatvia1:21:09+41:51
Vilius AleliunasLithuaniaLithuaniadisqualified
Artis LocmelisLatviaLatviadisqualified

Women

25 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Aija SkrastinaLatviaLatvia33:48
2Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania35:24+1:36
3Una AramaLatviaLatvia37:45+3:57
4Indre ValaiteLithuaniaLithuania38:20+4:32
5Zanda AbzaloneLatviaLatvia38:24+4:36
6Kristina RybakovaiteLithuaniaLithuania39:55+6:07
7Laima KlauzaLatviaLatvia40:09+6:21
8Linda KatlapaLatviaLatvia40:16+6:28
9Marite KnetaLatviaLatvia41:19+7:31
10Ieva VegereLatviaLatvia41:51+8:03
11Aleksandra KondratyevaBelarusBelarus42:22+8:34
12Agnese DzerveLatviaLatvia42:54+9:06
13Kristine Bertuka KokinaLatviaLatvia43:24+9:36
14Ylva EricsonSwedenSweden43:54+10:06
15Dace GaigalaLatviaLatvia45:13+11:25
16Janeta TurkaLatviaLatvia46:07+12:19
17Ellen EricsonSwedenSweden47:20+13:32
18Reda EinikyteLithuaniaLithuania49:29+15:41
19Marite PundureLatviaLatvia51:00+17:12
20Liga ArnieceLatviaLatvia53:16+19:28
21Ieva PurinaLatviaLatvia53:56+20:08
22Ineta PurvinaLatviaLatvia55:52+22:04
23Jurate RukaiteLithuaniaLithuania1:06:55+33:07
24Daria PolekshanovaBelarusBelarus1:29:43+55:55
25Lina BulovaiteLithuaniaLithuania1:39:58+1:06:10

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org