International Orienteering Federation

Official results for Thermenland Open Prologue

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Thermenland Open Prologue
Organiser: Austria
Date: 26 June 2008

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Gernot KerschbaumerMen (51)13:35

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Martin BinderMen (51)14:30+0:55

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Martin PongratzMen (51)15:05+1:30

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Pierre KaltenbacherMen (51)15:39+2:04

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Markus LangMen (51)15:40+2:05

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Helmut GremmelMen (51)16:31+2:56

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Thomas SchuhMen (51)16:41+3:06

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Philipp HaiderMen (51)17:30+3:55

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Herwig AllwingerMen (51)17:45+4:10

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Gunther KroupaMen (51)17:46+4:11

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Matthias PoellMen (51)18:18+4:43

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Stefan SeifriedMen (51)19:13+5:38

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Gerald MayrhoferMen (51)19:20+5:45

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Stefan JeschkeMen (51)19:23+5:48

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Erich GoschlMen (51)20:38+7:03

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Peter BauerMen (51)23:12+9:37

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Jiri GurkaMen (51)24:08+10:33

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Roland HirnerMen (51)25:16+11:41

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Georg PregartnerMen (51)26:37+13:02

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Thomas LangMen (51)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Eva PonweiserWomen (25)16:14

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Marit Thea LillehovWomen (25)17:24+1:10

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Ulla MayrhoferWomen (25)18:37+2:23

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Sabine FuchsWomen (25)18:41+2:27

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Monika EbingerWomen (25)21:54+5:40

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Patrizia StogererWomen (25)22:00+5:46

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Nicole GrafWomen (25)25:31+9:17

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Michaela BauerWomen (25)25:55+9:41

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Brigitte MagetWomen (25)disqualified

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Julia BauerWomen (25)disqualified

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Lino LegacMen (51)16:12+2:37

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Vedran BijelicMen (51)16:15+2:40

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Damir KlobucaricMen (51)17:17+3:42

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Edi OcvirkMen (51)17:17+3:42

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Mario StambukMen (51)20:56+7:21

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Dario StambukMen (51)22:13+8:38

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Matija RazumMen (51)23:23+9:48

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Eva OcvirkWomen (25)17:43+1:29

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Nikolina StepanWomen (25)18:07+1:53

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Vinka Vukmanovic KvocieWomen (25)19:01+2:47

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Antonija OrlicWomen (25)22:16+6:02

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Agoston DosekMen (51)18:00+4:25

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Zoltan MitroMen (51)18:00+4:25

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Zoltan MihacziMen (51)20:23+6:48

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Timea UhlirWomen (25)18:27+2:13

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Antonia HolperWomen (25)22:27+6:13

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Diana MihacziWomen (25)32:13+15:59

Italy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Davide ChioccaMen (51)41:21+27:46

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42James Mwathi KamauMen (51)28:59+15:24

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Julius Musyoka MakauMen (51)30:10+16:35

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Micah Kiplagat SomoeiMen (51)31:47+18:12

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Samwel Ndegwa WanyekiMen (51)34:20+20:45

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Geoffrey Gikuni Ndung'UMen (51)43:27+29:52

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Peter Ndegwa NyamburaMen (51)56:37+43:02

Kenya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Esther Wangui MwihiaWomen (25)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Oyvind StoksethMen (51)15:10+1:35

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kim Andre SveenMen (51)disqualified

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Heidi AckenhausenWomen (25)16:45+0:31

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Klaus CsucsMen (51)16:17+2:42

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Zoltan SzepMen (51)16:38+3:03

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Tunde AllwingerWomen (25)19:50+3:36

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Iztok RojcMen (51)16:13+2:38

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Damjan SlapnikMen (51)16:15+2:40

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13David RihtaricMen (51)16:18+2:43

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Janez PretnarMen (51)16:27+2:52

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Miro SalamunMen (51)20:39+7:04

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Klemen RihtaricMen (51)21:54+8:19

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Joze SvrznjakMen (51)disqualified

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Tanja PretnarWomen (25)20:49+4:35

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Nina RudolfWomen (25)23:46+7:32

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Irma PretnarWomen (25)36:49+20:35

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Metka PrelcWomen (25)disqualified

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Kjell-Erik StahlMen (51)21:34+7:59

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Annika BjorkWomen (25)17:20+1:06

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Andreas MullerMen (51)14:06+0:31

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Roland EggliMen (51)24:46+11:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org