International Orienteering Federation

Official results for Sun Coast 2008 Classic - Day 2

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sun Coast 2008 Classic - Day 2
Organiser: Australia
Date: 18 May 2008

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Rob WalterMen (31)1:37:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Rob PrestonMen (31)1:38:43+1:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3William HawkinsMen (31)1:41:19+3:48

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Matt PartonMen (31)1:43:05+5:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Reuben SmithMen (31)1:43:57+6:26

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Blair TrewinMen (31)1:44:05+6:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ryan SmythMen (31)1:44:29+6:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Christopher NauntonMen (31)1:45:30+7:59

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ben RattrayMen (31)1:46:04+8:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Eric MorrisMen (31)1:48:29+10:58

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Bruce ArthurMen (31)1:48:47+11:16

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Leon KeelyMen (31)1:48:50+11:19

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13David BrownridgeMen (31)1:49:02+11:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Simon GoddardMen (31)1:51:42+14:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Morton NeveMen (31)1:52:04+14:33

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Paul LigginsMen (31)1:55:02+17:31

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jim RussellMen (31)1:56:05+18:34

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18James SheldonMen (31)1:58:16+20:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19David MeyerMen (31)1:58:36+21:05

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Louis ElsonMen (31)2:03:10+25:39

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Lee AndrewarthaMen (31)2:04:12+26:41

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Lance ReadMen (31)2:04:27+26:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Steve DoyleMen (31)2:10:42+33:11

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Lachlan HallettMen (31)2:12:00+34:29

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Mathieu McGuireMen (31)2:13:16+35:45

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Seb DunneMen (31)2:19:48+42:17

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Nick AndrewarthaMen (31)2:25:32+48:01

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Anthony BrownMen (31)2:28:39+51:08

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kerrin RattrayMen (31)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ian AndersonMen (31)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bryan KeelyMen (31)disqualified

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Jo AllisonWomen (24)1:10:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Kathryn Preston EwelsWomen (24)1:12:08+1:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Anna SheldonWomen (24)1:14:52+3:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Shannon JonesWomen (24)1:17:10+6:14

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Laurina NeumannWomen (24)1:19:08+8:12

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Vanessa RoundWomen (24)1:19:17+8:21

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Tracy Marsh BluettWomen (24)1:22:32+11:36

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Susanne CasanovaWomen (24)1:26:03+15:07

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Julia DaviesWomen (24)1:28:24+17:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Jasmine NeveWomen (24)1:28:24+17:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ilka BarrWomen (24)1:32:01+21:05

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Briohny SeamanWomen (24)1:32:42+21:46

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Kellie WhitfieldWomen (24)1:33:48+22:52

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Mace NeveWomen (24)1:33:52+22:56

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Rachel EffeneyWomen (24)1:34:43+23:47

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aislinn PrendergastWomen (24)1:35:33+24:37

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Cath ChalmersWomen (24)1:35:40+24:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Bridget AndersonWomen (24)1:36:24+25:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Krystal NeumannWomen (24)1:42:40+31:44

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Sarah BuckerfieldWomen (24)1:44:33+33:37

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Emma WarrenWomen (24)1:52:46+41:50

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Jessica Fuller-SmithWomen (24)2:03:53+52:57

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Catherine HewittWomen (24)2:12:24+1:01:28

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Allison JonesWomen (24)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org